Przegląd prasy prawicowej 21-27.02.21 /EP/

Przegląd prasy prawicowej 4-10.04.21 /EP/

Polowanie na czarownice

Dawniej w bardzo prosty sposób sprawdzano, czy kobieta jest czarownicą. Wrzucano nieszczęsne podejrzane do rzeki: jeśli wypłynęła, była wiedźmą i odpowiednio ją karano. Jeśli zatonęła – była niewinna. Być może z tego wzięło się powiedzenie: co ma wisieć, nie utonie. Niemniej jest to metoda, jaką PiS ma zamiar zastosować wobec osób, które ma wielką ochotę posadzić, jak marszałka Grodzkiego czy Donalda Tuska. Zresztą przeczytajcie państwo sami:

………………………………….

1.„Jeżeli prof. Grodzki będzie się raz chował za immunitetem, a raz za utajnianiem procesów, to opinia publiczna nie będzie miała najmniejszej szansy dowiedzieć się o sprawie” – skomentował Tomasz Sakiewicz wygraną sprawę sądową Grodzkiego. Oczywiście, że należy mu uchylić immunitet! Przecież „włos z głowy Grodzkiemu nie spadnie, jeśli nic złego nie zrobił”. Jeśli w Senacie znajdzie się jeden sprawiedliwy, jeden wrażliwy na krzywdę ludzką, to zagłosuje wraz z PiSem za zdjęciem immunitetu z Marszałka. Najlepiej – sugeruje Sakiewicz – aby zrobił to senator od Hołowni. My też mamy nadzieję, że senator od Szymona Hołowni stanie po stronie pokrzywdzonego. Marszałka Grodzkiego.

(Źródło: niezależna.pl)

2.Los Gowina już przesądzony – nie ma szans na to, by znaleźć się na liście Zjednoczonej Prawicy w następnych wyborach parlamentarnych. Być może za to, że przyjął do siebie posłankę z Lewicy. Prof. Flis uważa jednak, że nie wszystko jeszcze jest przesądzone. PiS niedawno odwiesił zawieszonych za złe głosowanie członków. Ludzki pan prezes potrafi wiele wybaczać. „Być może okaże się, że (Gowin – przyp. red.) będzie dla Zjednoczonej Prawicy bardzo potrzebny”. Co prawda, na razie żadne deklaracje przebaczenia i współpracy nie padają. My i tak wiemy: prezes nie przebacza, ale czasowo zawiesza wykonanie wyroku. Jeśli tak mu pasuje.

(Źródło: dorzeczy.pl)

3.Czy i w tym przypadku wybaczy? Gdy wiceminister Spraw Zagranicznych zarzucił politykom Solidarnej Polski rzecz straszną, wręcz nie do wybaczenia? „Szukacie koalicji z Balcerowiczem?”! Wszystko przez to, że na stronie SP ukazały się fragmenty raportu „Next Generation EU – koszty i ryzyka dla Polski”. Co jest takiego złego w raporcie? Powstał z inicjatywy organizacji Forum Obywatelskiego Rozwoju, zainicjowanej przez Leszka Balcerowicza. Zawiera krytykę wspaniałego programu rządowego Narodowej Odbudowy Wszystkiego. Na co odpowiedzieli Kowalski i Kaleta: my i tak zagłosujemy przeciwko UE. „My bronimy suwerenności – Pan stanowiska. Ot – taka różnica”. W latach 50-tych ludzie też tracili stanowiska, a nawet głowy, gdy nie potrafili odpowiedzieć na pytanie: to nie podoba wam się plan pięcioletni?

(Źródło: wPolityce)

4. Rząd nie potrafi sobie poradzić z ekoterrorystami. Chodzi o nową ustawę o ocenie oddziaływania na środowisko. Kiedyś, na żądanie UE, NGOsy i inni ekoterroryści mieli nie tylko wgląd w ocenę, ale mogli, bezczelni, stawać się stroną i blokować wielkie pożyteczne inwestycje. Obecna nowelizacja jest bardzo mądra, bo pozwala ekologom protestować dopiero na placu budowy. „Niestety w żaden sposób nie zmieniono prawa, by ograniczać zjawisko ekoterroryzmu, czyli blokowania z błahych powodów inwestycji tylko dla łapówek lub na zlecenie konkurenta, by nasza inwestycja nie wyszła. Organizacje eko-aktywistów pomimo nowelizacji ustawy nadal pozostaną całkowicie bezkarne”. Ciekawe, swoją drogą jest stanowisko kościoła, który uważa, że dbać o środowisko można tylko za łapówkę lub inną nagrodę doczesną. Dobrze, że Chrystus i jego Matka nie naśladowali ojca dyrektora.

(Źródło: RadioMaryja)

5.Prezydent Andrzej Duda wystosował do szefów misji dyplomatycznych, akredytowanych w Polsce, przekaz, w którym zawarł informację o najważniejszych – według niego problemach w kraju i świecie. Za najważniejszą kwestię uznał cenzurę w Internecie: „pogodzenie wolności i bezpieczeństwa internetu to jedno z wielkich wyzwań, jakie w przyszłości coraz częściej będzie stawiane przed społecznością międzynarodową”. Ponadto zauważył, że koronawirus pogłębia różnice między państwami bogatymi a biednymi.  Niestety, pandemia pogłębia także różnice pomiędzy biednym społeczeństwem, a bogatą władzą.

(Źródło: Gazeta Polska Codziennie)

6.Polska staje się potęgą gospodarczą! „Gdy minie pandemia, ruszymy jak burza!” – mówi Adam Glapiński, prezes NBP. Za swój sukces uważa, że w bankomatach nie zabrakło gotówki i Polacy mieli w każdej chwili dostęp do własnych pieniędzy. Uważa, że Polska jest bardzo odporna na kryzys, z którego wychodzi wzmocniona. Wstajemy z kolan gospodarczo i świat to docenia! „Polska jest bardzo mało zadłużona, wewnętrznie i zewnętrznie. W żadnym stopniu…zadłużenie nie stanowi jakiegoś ryzyka …. Polska prowadzi bardzo racjonalną, konserwatywną politykę finansową. Szybko rosną też nasze rezerwy walutowe”. No i nie  powiedział, w którym raju podatkowym im te rezerwy rosną. Bo nam, niestety, rosną tylko długi.

(Źródło: wsieciprawdy)

Zostań patronem KODUJ24.PL

…………………………………….

Gdy od środka wszystko się wali, a szans na lepsze nie widać, pozostają tylko polowania na czarownice. Do win Tuska już się przyzwyczailiśmy, wiemy też, że PiS za wszelką cenę będzie chciał zdobyć przewagę w Senacie (oczywiście publicznie zapewnia, że nie to jest celem nagonki na Grodzkiego). Gdy zewnętrznych czarownic zabraknie, zabiorą się za wewnętrzne – i tu pierwszą ofiarą będzie Gowin, bo co do Ziobry, to nie wiadomo, czy własnego polowania nie urządzi skuteczniej od prezesa.

A na końcu pozostanie już tylko cenzura w Internecie oraz opowiadanie bajek a la Gierek, w których to bajkach prezesowi NBP wzrost własnej pensji pomylił się z rozwojem kraju.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments