Przegląd prasy prawicowej 22-29.11.2020 /EP/

Przegląd prasy prawicowej 17.01-23.01.2021 /EP/

Ta straszna Unia!

Gazety prawicowe pełne są szczucia i obelg na Unię Europejską. Od postaw cynicznych: i tak nam zapłacą, przez heroiczne: wolność tylko bez UE!, aż po obrzydzające Unię, że tam żadnej praworządności nie ma, a jedynie śmierć, marksizm, LGBT, aborcja i antykoncepcja (sic!). Czy naprawdę ktoś porównał te rzeczy ze sobą? Ależ tak, poczytajcie państwo sami:

………………………………

1. Ile będzie nas kosztowała utrata niepodległości?  Sakiewicz udowadnia, że pieniądze i tak UE da, a „brak pełnej suwerenności zawsze kosztuje dużo więcej niż wszelkie możliwe dotacje. Nie opłaca się to”.  Wolność dla niego jest więcej warta niż to, że „łaska i niełaska Komisji Europejskiej decydowałaby o tym, czy jakiekolwiek środki przyznane nam w unijnym budżecie ostatecznie do nas trafią”. Panie Sakiewicz, wolność jest wiele warta dla wszystkich Polaków. Jedni o tę wolność walczyli i dlatego ją sobie cenią, a inni jechali w obronie fałszywie pojętej wolności do Targowicy…

(Źródło: niezależna.pl)

2. Trzy potwory rządzą Unią Europejską: LGBT, aborcja i antykoncepcja. I jeszcze uważają to za praworządność! „Cały pakiet ideologicznych postulatów, które miałyby stanowić o tym, co jest praworządne, a co nie jest praworządne; co jest sprawiedliwe, a co nie jest sprawiedliwe. Jest to rzecz fundamentalnie sprzeczna z całą chrześcijańską tradycją Europy…To, jak bardzo i jak w szybkim tempie Unia Europejska …wchodzi w przestrzeń marksizmu…przypomina niestety co było w Związku Sowieckim”.  Ktoś chyba zupełnie zapomniał o dwu sprawach: 1. Jak wyglądał Związek Radziecki i 2. Europa nie ma obowiązku być chrześcijańska.

(Źródło: radiomaryja)

3. Ktoś uważa, że sprawa obecności Polski w UE stała się przyczyną rozpadu, ale kukizowcy wiedzą, że to spiskowe teorie, absurd i nieprawda! „PSL nie zrozumiał naszej idei innego funkcjonowania ugrupowań politycznych. Nie partyjniactwa, tylko normalnego, podmiotowego traktowania posłów. Okazało się, że PSL zrobił sobie z Koalicji Polskiej wehikuł do tego, aby zmienić brand i jeszcze raz dostać się do parlamentu”. Oczywiście zaprzeczamy, że Paweł Kukiz poparł PiS dla jakichkolwiek osobistych korzyści. Odchodzimy z klubu, bo nie zgadzamy się na żadne partyjniactwo – powiedział Jarosław Sachajko. Co to jest partyjniactwo, nie wiemy, ale możemy zgadywać, kiedy Paweł Kukiz zagra jako suport Zenka.

(Źródło: wPolityce)

4. Awantura o dotacje z ministerstwa kultury. Lista beneficjentów była szokująca. „ Opinia publiczna doszła do wniosku, że spora część udzielonej pomocy nie trafi do najbardziej poszkodowanych, lecz do zaradnych kombinatorów, którzy cudzym kosztem postanowili podwyższyć swoje …dochody”. Wicepremier Gliński najpierw odpierał zarzuty kpiną, potem zwalił winę na algorytm, aż wreszcie się wkurzył i pieniądze zabrał. O co ludzie się najbardziej oburzali? „Wyborcy z prawej strony czuli się rozżaleni, że rekompensaty dostają osoby, które wcześniej ostro atakowały rząd”.  Jasne, pieniądze podatników należą się tylko tym, którzy rząd chwalą.

(Źródło: wsieciprawdy)

5. Rozpad rodziny z powodu polityki dotyka także sławnych, jak np. byłego dyrektora TVP, Jana Pawlickiego, którego brat zatrzymał furgonetkę pro-life. „Nie jesteśmy jedyną w Polsce rodziną podzieloną przez poglądy polityczne i wyznawane wartości. Mogę jedynie wyrazić żal, że mój brat stanął po stronie lewackich niszczycieli życia, tradycji i patriotyzmuParę lat temu, gdy ja szedłem w Marszu Niepodległości, Antek wsparł Kolorową Niepodległą, czy jak się tam wtedy ten antifiarski cyrk nazywał”. Dodał, że dziś właśnie katolicyzm jest jak punk rock, czyli stanowi prawdziwy bunt przeciwko światu, gdzie „korporacje, media kształtują opinię publiczną by nas oswoić z zabijaniem dzieci”.  Z postawy dyrektora aż bije chęć zrozumienia argumentów brata. Z naciskiem na bije.

(Źródło: Fronda)

Zostań patronem KODUJ24.PL

6. Skandal i Himalaje bałamutności! „Co zdanie, to przeinaczenie. Nie udało się w zawodzie lekarza (koperty były za cienkie?) i nie wychodzi w polityce!” – komentuje europoseł Waszczykowski oraz inni  dziennikarze, oburzeni na  wystąpienie marszałka Senatu. „Miłośnik kopert” – dodaje poseł PiS, Arkadiusz Mularczyk, nie rozumiejący, że można funkcjonować bez łapówki. Krystyna Pawłowicz wprost mówi o zdradzie „przy wykorzystaniu telewizji publicznej po godz.20.00 przez lekarza z Senatu”. Przy czym dla pani hmmm… profesor najstraszniejsze jest wykorzystanie telewizji opłacanej z podatków wszystkich Polaków przez kogoś innego niż PiS. Cóż pozostaje powiedzieć? W San Escobar są góry znacznie wyższe od Himalajów. Zbudowane z kłamstw partii rządzącej.

(Źródło: TVP Info)

……………………………………..

Oj, boli i uwiera pisowców orędzie Marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego! W najlepszym czasie antenowym musiał wyjść i popsuć im tak misterną robotę polexitu. Dlatego trzeba było jego samego i Unię obrzucić podwójnym hejtem! Nie ma przecież w Polsce ważniejszego tematu i nie ma, niestety,  ważniejszego celu dla tego rządu.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pan Wojtek
Pan Wojtek
2 grudnia 2020 10:12

Droga Redakcjo, widzę błąd w tytule. Napisaliście: „Przegląd prasy prawicowej”, powinno być: „Przegląd prasy sowieckiej”.