Przegląd prasy prawicowej 23-29.05.21 /EP/

Przegląd prasy prawicowej 6-12.06.21 /EP/

Tradycyjna nowoczesność
O co naprawdę chodzi PiSowi? Pyta bardzo wiele osób, zachodząc w głowę, jak można osiągać efekty dokładnie odwrotne do danych obietnic. Proszę się jednak nie martwic, prezes Kaczyński wszystko nam wyjaśni:

………………………………………..
1. „Jesteśmy jedyną formacją proponującą realną modernizację w tym dobrym tego słowa znaczeniu, nowoczesność opartą na tradycyjnych wartościach” – mówił w swoim wywiadzie, którego fragmenty pokazują się tu i ówdzie. Program Polski Ład ma nam dać szybki wzrost z 77% zamożności europejskiej, jaką mamy teraz, do 100 %, „a później dążyć do tego, żeby było więcej, żeby zrównać się z zachodnią częścią UE”. Prezes ocenia polską gospodarkę po pandemii bardzo dobrze. „Pod względem zdrowotnym musimy wyciągnąć wnioski – i to robimy. Stąd też tak duży nacisk na ochronę zdrowia w Polskim Ładzie”. Już Marian Załucki w latach 1970. pisał, że aby przyśpieszyć wzrost stopy życiowej, należy owinąć nogi w gazetę. „Bo najszybciej stopa rośnie w gazecie”. Propagandowej zwłaszcza.
(Źródło: wsieci)
2.Jarosław Kaczyński tworzy nową siłę w Europarlamencie. W piątek gościł w Warszawie szefów prawicowo-konserwatywnych partii politycznych – włoskiej Fratelli d’Itallia i hiszpańskiej Vox. Ich celem jest stworzenie nowej siły „centroprawicowej”, która „będzie w stanie położyć tamę temu skrajnie liberalnemu, skrajnie upolitycznionemu, pełnemu podwójnych standardów i łamania traktatów, obecnego kierunku rozwoju UE”. Oczywiście tworzony jest do tego także płaszczyk ideologiczny. A celem doraźnym jest zorganizowanie wydarzenia, które przyćmi debatę na temat przyszłości Europy, jaka od 9 maja toczy się w Strasburgu. Czeka nas pożar Reichstagu?
(Źródło: fronda)
3. Niemcy płacą! Zwrócą nam reparacje wojenne, biliony za zniszczony kraj, za spaloną Warszawę… stop. Na razie obiecali, że odbudują Pałac Saski. Stop. Dokładnie to napisali, że „będziemy nadal śledzić ten projekt”. Co to znaczy? W ich dyplomatycznym języku to już więcej niż obietnica! „Po pierwsze, niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych odpowiedziało na zadane pytanie. A nie musiało… Po drugie, z udzielonej odpowiedzi jednoznacznie wynika, że Niemcy uważają sprawę zapłaty za odbudowę Pałacu Saskiego za otwartą”. Presja ma sens! Bo skoro Niemcy zdecydowali się płacić odszkodowania Namibii, to czemu nie mają zapłacić nam? Niech żyje pisowska szkoła dyplomacji! Zwyciężyliśmy w Berlinie, zwyciężymy i pod Turowem… Ups, niekoniecznie.
(źródło: wpolityce.pl)

4. „Zachód niczego się nie nauczył! …Amerykańskim głupkom wydaje się, że jeśli będą mili dla Putina, to on odwdzięczy się im tym samym” – kpi z polityków Rafał Ziemkiewicz. Przecież wiadomo, że porwanie samolotu w Mińsku to skutek sprawy Nord Stream 2! Obóz liberalno-lewicowy udaje oburzenie z powodu porwania samolotu, a nie dostrzega prześladowań Polaków na Białorusi! Patrząc na manifestacje w obronie Białorusi, a jednocześnie „znając przebiegłość rosyjskich służb, od razu w człowieku rodzi się podejrzenie, że może być to coś podobnego do rozgrywania przez Putina współczucia dla Ukrainy”. Oczywiście łatwo jest nakrzyczeć na Łukaszenkę, że nie szanuje demokracji i praw człowieka, trudniej zrozumieć, że robi to, bo jest całkowicie uzależniony od Moskwy, a „zachowanie Moskwy wynika natomiast z faktu, że w USA wybory prezydenckie wygrał Joe Biden”. Gratulacje, panie Ziemkiewicz, tego kota już się chyba bardziej wykręcić nie da!
(źródło: doRzeczy)
5. Wracamy do kraju. Porozumienie nie może się porozumieć ze sobą. Politycy związani z Adamem Bielanem zakładają nową partię, ale pozostają w Zjednoczonej Prawicy. A w ogóle to winna jest opozycja, czyli Senat, że czwarty raz nie wybrał naszego kandydata na nowego Bodnara. Na szczęście kandydat Gowina został w porę rozszyfrowany i odrzucony za„m.in. wyrażanie wsparcia dla strajku kobiet”. Należy się zastanowić, dlaczego Gowin usiłował go nam podrzucić. I dlaczego nie potrafi dogadać się z kolegami partyjnymi. Nieporozumienia w Porozumieniu mają już stopień wrzenia: „mówi się o zdrajcach czy braku lojalności. Jeśli te emocje nie zostaną ukrócone, to może to stanowić problem dla Zjednoczonej Prawicy” Na co mamy nadzieję.
(Źródło: radioMaryja)

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

………………………….
W kraju cisza i spokój, nawet senatorowie opozycji przyznają, że „Nie ma nikogo lepszego od PiS-u do rządzenia”. Można więc skupić się na polityce zagranicznej, czyli punktujemy wrogów: Rosję i Niemcy. O Czechach ani słowa! Polecam majstersztyk Ziemkiewicza, który jednocześnie swoich czytelników straszy Rosją, kpi z Zachodu, daje prztyczka opozycji i zwala winę na Bidena. Uniewinniając Łukaszenkę i Putina …
Dużo groźniejsze w skutkach może być spotkanie Kaczyńskiego z partiami skrajnej prawicy włoskiej i hiszpańskiej z frakcji EKR. Jeśli europosłowie PiS wraz z Orbanem dołączą do nich, na europejskiej scenie rzeczywiście wiele się może zmienić. I to raczej nie na lepsze. Oczywiście prezes Kaczyński będzie tym zachwycony, bo wreszcie znajdzie się we właściwym towarzystwie: Włochów nawiązujących do Mussoliniego i partii hiszpańskiej o sympatiach dla Franco. Jednym słowem, nowoczesna tradycja.
/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments