Przegląd prasy prawicowej 24.01-30.01.21 /EP/

Przegląd prasy prawicowej 11-17.04.21 /EP/

Nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe”.

Prezes swego czasu powiedział wielką prawdę – PiS stworzy Polskę a rebours. Osłabienie znaczenia i izolację nazwie wstawaniem z kolan, klęskę – sukcesem, a sukces – klęską. Przecież ci biedacy i tak uwierzą we wszystko (do czasu, miejmy nadzieję). Tę odwróconą rzeczywistość obejrzyjcie sobie Państwo sami:

…………………………………………….

1.Wielki sukces programu szczepień! Polska szczepi szybciej, niż inne kraje UE! „Polska wyprzedziła wszystkie największe państwa Unii Europejskiej pod względem liczby szczepień w przeliczeniu na 100 mieszkańców – wynika ze statystyk… Our World in Data z siedzibą na Uniwersytecie Oksfordzkim”. I cóż wynika z tych statystyk? Że jesteśmy na miejscu dziewiątym. Huraaa! Podobno w całym kraju zaszczepiono już milion osób. To PiS liczy sobie tylu członków?

(Źródło: Niezależna.pl)

2.Unia poległa na szczepionkach. „Ważne było, aby udało się zrealizować zasadę solidarnego zakupu przez Unię Europejską szczepionek…Wszystkie państwa zgodziły się na takie zasady. I nagle, w decydującej chwili, zaczęły się pojawiać w brukselskich kuluarach informacje, że Niemcy dopuściły się moralnej zdrady wobec narodów Europy”. Przecież jesteśmy w Unii jak muszkieterzy, jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, aż tu nagle ktoś się wyłamuje. Oj, nieładnie, nieładnie tak robić „biedniejszym i słabszym” państwom. To my jesteśmy od wyłamywania się, nie wy!

(Źródło: Gazeta Polska)

3.Nadal odbija się wielką czkawką blokada Trumpa. Sam redaktor naczelny Lisicki raczył zająć się tematem cenzury, podobno gorszej niż u Orwella. Kanał proaborcyjny został zablokowany na 7 dni przez You Tube! Winne są oczywiście środowiska LGBT, które nie wiedzą, co to natura, przyrodzona płeć i że „ewentualna adopcja dzieci przez tzw. pary LGBT jest szkodliwa dla dzieci i nigdy nie powinna być akceptowana”. Lewica zabija debatę publiczną, wszelką krytykę nazywając nienawiścią. „To nic innego jak zwykły totalitaryzm”. Panie Lisicki, w Polsce jeszcze żyją ludzie, którzy pamiętają prawdziwy totalitaryzm. Znacznie bliższy pana mocodawcom, niż dzisiejszej lewicy.

(Źródło: doRzeczy.pl)

4.W sprawie nieistniejących respiratorów wypowiedział się najwyższy autorytet w branży, wicepremier ds. bezpieczeństwa narodowego. „Decyzja o skorzystaniu z firmy E&K została podjęta w oparciu o informacje przekazane przez służby specjalne, które nie dostrzegały przeciwwskazań”. A podjęte działania „nie wykazały po stronie Ministerstwa Zdrowia żadnych przesłanek wskazujących na możliwość nadużyć, działań korupcyjnych lub innych czynów zabronionychprzedstawione komisji informacje wykluczają jakiekolwiek powiązania korupcyjne”. Szkoda, że Morawiecki tak późno zatrudnił tak przenikliwego i utalentowanego śledczego. Może rozwiązałby przy okazji parę innych afer, np. SKOK, FOZZ, Ruch itp. ?

(Źródło: tvp.info)

5.Instrukcja Karnowskiego czytania gazet nie prawicowych. Może przecież się zdarzyć, że jakiś prawdziwy Polak przez pomyłkę dotknie Gazety Wyborczej albo innego SuperExpressu. Co powinien wiedzieć? „Poziom zakłamania wyjątkowy. Zapach krwi odbiera rozum”. Np. Fakt pisze, że władza korzysta z przywilejów w czasie pandemii – odpowiadamy: jaka władza, jaka władza?! Emilewicz to nie jest żadna władza! „Obywatel za kraty” – przecież obywatel Kasprzak sam chciał iść do aresztu! Na słowa „przestrzegali przed cywilizacją śmierci, instalują cywilizację cepa” – odpowiadamy: samiście cepy. Zła sytuacja w kraju? Ależ skąd – protestuje Karnowski: „Dynamika sytuacji idzie już w drugą stronę. Sprawa polska znów stanie mocno na nogach. Już niedługo!”  Tak wstajemy i wstajemy już od 6 lat i ciągle okazuje się, że leżymy. Na obie łopatki.

(Źródło: wPolityce)

……………………………………………

Respiratory działają świetnie i trafiły tam, gdzie szczepionki, w których zastosowaniu jesteśmy pierwsi, czyli ostatni. Twórcy propagandy rządowej nie tylko potrafią obrócić kota ogonem, ale też wykazują się niezwykłym oczytaniem. Dumas, Orwell, badania Uniwersytetu w Oxfordzie, a nawet Wesele Wyspiańskiego: „Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś spokojna”. I tak chcą nas tym fałszywym dobrobytem uśpić i omamić. A tymczasem szykuje się kolejny zamach na kolejne wolności, tym razem mediów społecznościowych. Broń się, opozycjo, brońmy się przed likwidacją Facebooka i Twittera, bo inaczej przyjdzie nam zaśpiewać pieśń Chochoła z tegoż Wesela: „Miałeś chamie złoty róg, miałeś ciepłą wodę w kranie” .

Zostań patronem KODUJ24.PL

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbigniew
Zbigniew
2 lutego 2021 22:41

Fajny portal, tylko dlaczego brak komentarzy? Pies z kulawą nogą nie zagląda?