Przegląd prasy prawicowej 25.04-1.05.21 /EP/

Przegląd prasy prawicowej 2-8.05.21 /EP/

Mniejsze zło

W Zjednoczonej Prawicy, jak przyznają już ich własne pisma  – kotłuje się zdrowo. Media głoszą, że niedzielne spotkanie to był tylko „teatrzyk dla wyborców i mediów”. No i Gowin oraz Lewica –  ugrali  mniejsze zło. Zresztą przeczytajcie Państwo sami:

……………………………………………………..

1. Zanim przeczytamy relację ze spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy, warto popatrzeć na ilustrujące go zdjęcie, zakomponowane ściśle według socrealistycznych wzorów: na pierwszym planie, z pochyloną głową, patrzący spode łba Gowin, na tle podającej sobie dłonie i patrzącej prosto w oczy pary: Kaczyńskiego i Ziobry (Kaczyński oczywiście, jest z nich najwyższy). Zdjęcie dopełnia siedząca w kąciku, zignorowana przez trzech panów, z ponurą miną – Beata Szydło. Od odgadujemy wynik spotkania: już wiadomo, że Gowin jest podejrzany i niewiele ugrał. .A dlaczego? Bo Ziobro był chytrzejszy i zaprosił księdza z wodą święconą! A to –  wg lidera Solidarnej Polski – jest niezbędne na każdym spotkaniu z Gowinem. Co zatem było największym sukcesem spotkania? „Przełomem” było w gruncie rzeczy same rozpoczęcie rozmów”. Czyli fakt, że panowie jeszcze mogą ze sobą przebywać w jednym pomieszczeniu. Po egzorcyzmach, rzecz jasna.

(Źródło: doRzeczy.pl )

2. Rozsądna Lewica, dogadując się z PiSem, wybrała mniejsze zło. „Niewątpliwie widoczność Lewicy bezsprzecznie się zwiększyła jako formacji. Możliwe, że również dlatego, że sporo błędów popełniła Platforma Obywatelska. To, co się stało, może pomóc Lewicy w umocnieniu tożsamości” – mówi Tadeusz Iwiński, były poseł SLD, w rozmowie z portalem Niezależna.pl. Lewica postąpiła po macchiavelowsku, ale najważniejsze, że będą z tego pieniądze. Tymczasem posłowie PO ruszyli z motyką na słońce i robią błąd za błędem. „Zachowują się jak prymus. A przecież nikt nie lubi prymusów”. Może dlatego, że więcej wiedzą?

(Źródło: niezależna.pl)

3. PO też próbuje grać na dwa fronty. Na razie żartuje sobie, że zagłosuje przeciw, ale przecież wiadomo, że będzie za. Niby Budka głośno wzywa do buntu, ale Trzaskowski cichaczem już negocjuje z rządem o pieniądze z KPO! Apel Budki i wołanie o zdradzie Lewicy nie przeszkadza drugiemu liderowi opozycji, Rafałowi Trzaskowskiemu, prosić nas o pieniądze. Podobno chodzi o metro w Ursusie. I to prosi dokładnie wtedy, kiedy Budka zapowiada zero negocjacji! Podobno „samorządowcy niezależnie od barw politycznych potrzebują unijnych pieniędzy”. Unijne pieniądze nagle wam zapachniały? To Warszawska i inne elity naprawdę wierzą, że cokolwiek od nas dostaną?

(Źródło: fronda.pl)

4. Każdy właściciel ma prawo rządzić się u siebie, jak chce – odkrył wielką prawdę Daniel Obajtek, myśląc o swojej własności, czyli Polska Press. A zresztą, co to było wcześniej za dziadostwo: „podwyżek nie było od 2008 r., baza lokalowa jest zaniedbana, a ponad 60 proc. treści do tytułów regionalnych było generowanych w Warszawie, a dziennikarze byli zwalniani”. Decyzja sądu „jest bardzo kontrowersyjną i to nie jest moja prywatna opinia, tylko opinia renomowanych, międzynarodowych doradców prawnych, którzy dla nas pracują”. Czyli nie musimy się nią przejmować. A poza tymi drobnymi zmianami, jak wymiana redaktorów naczelnych, przecież żadnej rewolucji nie będzie. Tak samo, jak nie będzie w szatni waszych płaszczy – to co nam zrobicie?

(Źródło: TV Trwam News)

5. Czy jest możliwe wygranie sprawy, co do której wypowiada się minister sprawiedliwości, że „nie mieści się w głowie”? „W sposób oczywisty i jasny widać, że jest to naciągana sprawa. Instrumentalnie oraz bezpodstawnie próbuje się angażować sądy karne, by prześladować Fundację i osoby… szanowane i cenione” – wydał wyrok Zbigniew Ziobro na antenie Radia Maryja w znanej sprawie przeciwko fundacji Lux Veritatis. Na szczęście Solidarna Polska złożyła projekt ustawy, po której organizacje, finansowane zewnętrznie muszą stać się transparentne. Te finansowane przez umierających bezdomnych właścicieli mercedesów – nie muszą. Ziobro już zapoznał się z aktami sprawy i wie, że oskarżanie o. Rydzyka jest nadużyciem prawa.  A czy ustalanie przez prokuratora wyroku z oskarżonym zamiast z sądem – nie jest jeszcze większym nadużyciem? Albo składanie hołdów wiernopoddańczych oskarżonemu przez prokuratora? Niestety, jak się okazuje, Solidarna Polska jest solidarna tylko z niektórymi.

(Źródło; Radio Maryja)

6. Unia marnotrawi i wyrzuca pieniądze na bzdury. 2 mld euro przeznacza na programy, w których ma pouczać o praworządności, demokracji itp. Ten „program o wartości półtora miliarda euro jest niemal w całości przeznaczony dla ideologicznych aktywistów i strażników fałszywie pojętej politycznej poprawności”! – Komentuje oburzona europisłanka Izabela Kloc. – „Polska jest krajem, w którym szanuje się wolność i godność każdej osoby…Szanujemy również wolność myśli i wyboru światopoglądu. Nie potrzebujemy lekcji tolerancji od nikogo”! Zaś Patryk Jaki śmiało wytknął „stosowanie podwójnych standardów i hipokryzję w PE”: robicie wielkie halo ze skargi kilku polskich sędziów, a ignorujecie pisma 2,5 tys. sędziów hiszpańskich! W Hiszpanii też jest łamana praworządność i trójpodział władzy, ale wy „udajecie, że tego nie słyszycie, nie widzicie”! Może wybierają mniejsze zło?

(Źródło: TVP Info)

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

…………………………………..

Poza tym mamy oczywiście straszenie Rosją, prześmiewki z Bidena (jest tak nudny, że senatorowie spali na jego wystąpieniu), ale przede wszystkim media nasładzają się aliansem z Lewicą. „Teraz to dopiero, proszę pana się zacznie”! – Zandberg, Biedroń czy Czarzasty mogą powtarzać sobie za Maksem z Seksmisji: wywiady, pochwały, zdjęcia w prawicowej prasie! Kaczyński osiągnął wielki cel, skoro jego media udostępniają łamy dla dawnych wrogów.

Drodzy przywódcy Lewicy, kiedy będziecie cytować inny fragment Seksmisji: „A miało być tak pięknie!” – przypomnijcie sobie, że wybraliście mniejsze zło.  Wzrostem mniejsze.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments