Przegląd prasy prawicowej 28.02-6.03.21 /EP/

Przegląd prasy prawicowej 4-10.04.21 /EP/

Czy LGBT i OSK są jeszcze pełnoprawnymi obywatelami tego kraju?

Sądząc po tym, jak oddziela ich od mieszkańców Lublina  prezes pewnej fundacji – nie . Mam nadzieję, że tak tolerancyjną fundacją zainteresuje się prokurator, bo pozbawianie ludzi praw za poglądy czy orientację polityczną śmierdzi bardzo nieładnie. I ten smród coraz bardziej czuć za żelazną kurtyną.

………………………………………..

1. „Władze Lublina zostały wybrane przez mieszkańców miasta, dlatego muszą słuchać ich głosu, a nie głosu lewackich lobby” – mówi oburzony Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina. Władze miasta nie mogą finansować tych podmiotów, które promują Strajk Kobiet i LGBT. A przecież mamy tutaj takie wspaniałe, takie pozytywne organizacje, jak Młodzież Wszechpolska czy Ruch Narodowy! „Jeśli ktoś chce uprawiać proaborcyjną politykę albo wystawiać gejowskie porno, to niech we własnym zakresie szuka mecenatu”, a nie korzysta z pieniędzy, które powinny służyć mieszkańcom miasta.  Panie Kasprzak, protestujący i LGBT też są mieszkańcami tego miasta.

(Źródło: doRzeczy.pl)

2. W ciągu ostatnich 25 lat poziom deklaracji wiary w Boga spadł u młodzieży o 20 %, a praktyk religijnych – o 50%. Ilość powołań spadła o połowę. Doszło do generacyjnego pęknięcia – mówi biskup Suchodolski.  Biskup wskazuje, że jako antidotum trzeba postawić na „mądrą ewangelizację”.  Język, jakiego się używa w kościele, jest archaiczny. I dotąd wszystko się zgadza, niestety dalej idą już bajki:  „Kościół katolicki – po strukturach państwa – jest największą w Polsce organizacją świadczącą pomoc potrzebującym”.  No i m.in. za opowiadanie takich bajek ludzie z Kościoła odchodzą.

(Źródło: niezależna.pl)

3. Ogłaszanie jakiejś strefy wolności LGBTIQ to uderzenie w Polskę i Węgry – wyjaśnia Beata Kempa – Europejska Partia Ludowa tylko pozornie uchodzi za chadecką i wcale tak naprawdę prawicowa nie jest. Rezolucja poświęcona jest głównie Polsce, a my nie wiemy, za co jesteśmy atakowani. Kempa nie ma wątpliwości, że gdy nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze: „Wszystko dzieje się po to, aby wykorzystać mechanizm warunkowości, który bezprawnie sobie ustalili, a jednocześnie, by dążyć do konsekwentnego odbierania nam środków z Unii Europejskiej”. Bo UE to taki polski podatnik – ma płacić i siedzieć cicho.

(Źródło: wPolityce.pl)

4. Czy wrogowie demokracji osiągną cel? „Politycy, organizacje pozarządowe, internetowi giganci i media. W tym czworoboku przez wiele miesięcy organizowana była utajniona operacja mająca na celu odsunięcie od władzy Donalda Trumpa. Udało się. Czy w Polsce też są możliwe takie gry?” Wrogowie są tak bezczelni, że zmianę władzy w USA nazywają „obroną demokracji”. Należy tu podkreślić rolę, jaką w tym spisku na prawdziwego prezydenta odegrały media. „Dlatego też grające w tej orkiestrze media z taką emfazą relacjonują wszystkie protesty Strajku Kobiet, udając ślepotę na łamanie prawa: agresję, niszczenie mienia, wezwania do fizycznych ataków na kościoły, biura poselskie, policję czy polityków (sic!)”. Ale nie martwmy się – bez wielkich telewizji, portali internetowych i opiniotwórczych gazet ich rewolucja się nie odbędzie. A w wyborach opozycja nigdy nie wygra.

(Źródło: wSieci.pl)

5. Czy czeka nas trzecia kadencja? Martwi się Sakiewicz: „obóz władzy ewidentnie złapał zadyszkę. Za dużo kłótni pomiędzy koalicjantami, drobne, lecz szkodliwe wpadki wizerunkowe, widoczny brak ideowości wśród ludzi, którzy budują zaplecze” . przeszkadzają pandemia i kryzys. Na szczęście opozycja nie ma szans na zjednoczenie się, nie ma programu, a rząd musieliby tworzyć ludzie z  minimum 4 partii. „Nawet jeżeli dadzą radę wyznaczyć premiera, to raczej nie sklecą sensownego rządu”. No a my jeszcze mamy prezydenta. „Dzisiaj przyspieszone wybory raczej by zaszkodziły opozycji, niż jej pomogły”. Mam w takim razie propozycję: chcecie pogrążyć opozycję? Niech wasz rząd poda się do dymisji!

(Źródło: gazetapolska.pl)

6. „Przeszliśmy już niemały kawałek drogi. Idziemy tą drogą dalej i jestem przekonany, że w ciągu najbliższych dziesięcioleci dojdziemy do końca tej drogi, do tego szczytu” – powiedział i niemal zaszczytował dzisiaj w Świnoujściu Jarosław Kaczyński. Wyjaśnił, że jego celem jest zrównanie poziomu Świnoujścia oraz pruskiego landu, tylko nie wyjaśnił, w którą stronę to zrównanie ma nastąpić. „Warto być Polakiem” – zakończył odkrywczo. Skoro prezes przyznaje jednak, że istnieje spora różnica pomiędzy Polską a jej zachodnim sąsiadem, a droga do wyrównania poziomów daleka – to, niestety, wielu mieszkańców Świnoujścia może dojść do wniosku, że droga do zamożności jest znacznie bliższa, skoro granica tuż tuż. Wprawdzie Niemcy już nie udzielają nam azylu, ale można tam legalnie pracować i żyć, nawet jako Polak.

(Źródło: fronda.pl)

……………………………

Zostań patronem KODUJ24.PL

Droga którą idę jest jak pierwszy własny wiersz

Uczę się dopiero widzieć świat jaki jest” – tak jakoś nam się skojarzyły słowa piosenki z przemówieniem Kaczyńskiego, który, niestety, nie widzi realnie świata. Przekonany o oryginalności i odkrywczości własnych słów, zapewne nie pamięta, że tak samo kiedyś mówiło się o dochodzeniu do komunizmu („na razie mamy socjalizm, ale zmierzając tą drogą może kiedyś dojdziemy do celu”). Przy czym złowrogo brzmi nie tylko jego zapowiedź „dziesięcioleci” ale nawet zapowiedź trzeciej kadencji tej władzy.  Podobnie jak zapowiedź likwidacji wolnych mediów, które – jak przyczyniły się do upadku Trumpa – mogą pogrążyć i PiS. Czego im serdecznie życzymy.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments