Przegląd prasy prawicowej 28.03-3.04.21 /EP/

Przegląd prasy prawicowej 4-10.04.21 /EP/

Dyplomatyka i łowy

Czyli księga czwarta Pana Tadeusza, dzieła będącego jedną z najlepszych satyr na Polaków i jakże aktualnej! To w tej księdze zawiązuje się właściwa intryga, która – jak wiemy, najpierw kończy się bratobójczym atakiem, a potem rozpaczliwą obroną przed wspólnym wrogiem i – na koniec – utraconymi nadziejami. Dlaczego, znając historię, Pis znowu wpycha nas w utarte ścieżki tragedii z przełomu XVIII/XIX w.? Dlaczego znowu zaczynać mamy od Targowicy, by skończyć – no właśnie, jak? Pomyślcie państwo sami, zapraszam do lektury:

……………………………………

1.Współpraca Polski, Węgier i Włoch jest przeciwwagą dla liberalno-lewackiej dyktatury – ocenił dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. „Spotkanie bardzo ważnych polityków reprezentujących bardzo ważne kraje Unii Europejskiej. Dzisiaj …dochodzi do przewartościowania politycznego w Unii Europejskiej, a ma to związek z polityką niemiecko-francuską, która wypiera poza nawias współpracy nowe państwa członkowskie”. Ta podła Unia włazi z butami do nas, zarzucając rzekome łamanie jakiejś praworządności. Do nowopowstałego związku wkładamy 27 europosłów i już jest moc! Wolałabym nie przypominać, jak skończył poprzedni Włoch, równie skory do walki z „lewactwem”.

(Źródło: RadioMaryja)

2. Mamy święte prawo reformować wymiar sprawiedliwości! – Przekonuje Jarosław Kaczyński. Obecnie ten wymiar szkodzi polskiemu państwu i narodowi. Projekt, jaki mamy jest „bardzo dobrze przygotowany, bardzo racjonalny”. Oczywiście wszystkie zmiany będą wprowadzane z przestrzeganiem zasad praworządności. Na razie jest z tym różnie, podobnie jak z przestrzeganiem prawa. Te sprawy to jest właśnie jego zakres działania jako wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Bezpieczeństwa kogo: sędziów? Ofiar? Prokuratorów?

(Źródło: Fronda.pl)

3.Trzeba być człowiekiem klasy nieporównanej z KO, żeby umieć powiedzieć przepraszam – przekonuje wiceminister spraw zagranicznych, pisząc o Dworczyku. „Ze względu na swoje kompetencje, pracowitość, odwagę szef KPRM Michał Dworczyk funkcjonuje w przestrzeni nieosiągalnej dla wielu polityków”. Murem za nim stanęli inni członkowie rządu. Że popełnił jakiś błąd? Zawsze się może zdarzyć. „Opozycja pilnie potrzebuje kubła zimnej wody”. Są groteskowi – bronili Dworczyka koledzy. Przecież stworzył cały system szczepień od zera! I na zerze pozostał.

(Źródło: wPolityce)

4.Solidarna Polska wcale nie rozbija Zjednoczonej Prawicy! Skądże znowu – zapewnia Ziobro. – My tylko jesteśmy wierni naszym wartościom. Widzimy zagrożenie w europejskich elitach, którym marzy się marginalizacja Polski. Na szczęście premier Morawiecki jest wybitnie zdolnym politykiem i potrafi przekonać PiS do naszych racji. Na pewno jesteśmy zgodni z PiSem „co do zagrożenia ze strony Rosji. Widzimy w niej kraj wrogo nastawiony wobec Polski. […] Ale poważne zagrożenie dla polskiej suwerenności widzimy także na Zachodzie, w procesach, które zachodzą w Unii Europejskiej. I na tym tle pojawiły się rozdźwięki między nami a PiS”. To znaczy PiS woli UE zamiast Rosji, a Ziobro – odwrotnie?

(Źródło: wSieciPrawdy)

5.Dorota Kania zapewniała , że nie planuje żadnych zmian na  stanowiskach redaktorów naczelnych. Oczywiście, to bardzo dobrze, że media, które dotąd znajdowały się w niemieckich mediach, zostały zrepolonizowane. „Stawiam przed sobą zadanie doprowadzić do tego, żeby Polska Press była najważniejszym, opiniotwórczym ośrodkiem medialnym w Polsce” – ambitnie zapewniła. Ponieważ sama nie pochodzi ze stolicy, rozumie doskonale, jak ważne są media regionalne. Zapewniła, że „Media Polska Press będą patrzeć na ręce każdej władzy”. Każdej władzy, pod warunkiem, że będzie z PiSu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

…………………………………………

Jednym słowem dyplomatyka na każdym szczeblu. Wszyscy w PiS tacy wspaniali i wyrozumiali, tacy praworządni… a w tle tych kłamliwych zabiegów dyplomatycznych odbywają się łowy na grubszego zwierza. Czasem są nim pieniądze, czasem stanowiska, a czasem – demokracja  i – być może- wolność?

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments