Przegląd prasy prawicowej 29.11-5.12.2020

Przegląd prasy prawicowej (10-16.01.2021) /EP/

To się porobiło! Polska Winkelriedem narodów, a Radio Maryja najbardziej prześladowane. Proaborcyjne kobiety ze Strajku oszukały strajkujących, bo nie wychwalają rządów PiS, no i zaatakowały policję, zbrojne ramię wodza ( który, jak wiemy, ledwie zdążył przed nimi uciec). Zapraszam do lektury!

 

1.Polska, Węgry i Słowenia zatrzymują walca niemieckiej prezydencji – cieszy się Krzysztof Szczerski. „Polskim prawem jest to, żeby w tym momencie doprowadzić do nowego kompromisu w ramach polityki europejskiej i polskim prawem, jak każdego uczestnika tych negocjacji jest to, żeby nie wyrazić zgody na coś, co uważa za niewłaściwe i to z punktu widzenia ogólnych norm, a nie z powodu własnego, partykularnego interesu”. Teraz rozumiemy! Polska poświęca się i rezygnuje z unijnych pieniędzy dla idei naprawienia UE, a nie jako rosyjski koń trojański, jak mówią złośliwi! Czyli znowu Polska Winkelriedem narodów! Ciekawe, co na takie poświęcenie powiedzą rolnicy bez dopłat i pozbawieni Erasmusa studenci?

(Źródło: Fronda)

 

2.Prawica nie może się pozbierać po przegranej w amerykańskich wyborach parlamentarnych. Dlatego pocieszają swoich czytelników, że Biden na pewno nie dożyje końca kadencji. „Joe Biden …zasugerował, że może zrezygnować z prezydentury”. Może się też pokłócić z Kamalą Harris, która jest skrajnie lewicowa. Zresztą wynik wyborów wcale nie jest jeszcze taki przesądzony: „Jeśli wygra wybory, to będzie najstarszym prezydentem w historii USA. W trakcie kampanii miał również tyle wpadek, że wiele osób zaczęło zadawać pytania o stan zdrowia”. A w ogóle to wielu uważa, że „Biden w założeniu ma być tylko figurantem”. Pocieszenie na miarę poziomu czytelników.

(Źródło: niezależna)

 

3.Strajk Kobiet atakuje policjantów! „Agresywny Strajk Kobiet oszukał setki tysięcy osób, które wyprowadził na ulice po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Coś, co miało być autentycznym społecznym wystąpieniem, szybko zmieniło się w kolejną odsłonę ulicznej wojny przeciwko PiS, która trwa praktycznie nieprzerwanie od ponad pięciu lat. Teraz na celowniku znalazła się policja”. Atak na policję autorzy wyjaśniają na przykładzie Agaty Grzybowskiej, która na hasło Rozejść się! usiłowała wydostać się z kotła! Straszne! Obecność BOA jest jak najbardziej naturalna na takich manifestacjach: ktoś musi przecież bronić policji! A nam, naiwnym się wydawało, że to policja ma bronić obywateli…

(Źródło: wsieciprawdy)

Zostań patronem KODUJ24.PL

4.„Tarcza PFR budzi u przedsiębiorców jednoznacznie pozytywne odczucia” – przyznał syn Tuska. Wyszedł też na jaw wstydliwy fakt, że Michał Tusk ośmielił się skorzystać z pomocy państwa, jako właściciel firmy przewozowej obsługującej trasę pomiędzy Bydgoszczą a lotniskiem w Gdańsku. Twierdzi, że przedsiębiorcy bardzo sobie chwalą pomoc rządu. Była ona świetnie zorganizowana i szybko wypłacana. Ażeby rząd jednak nie pękł z dumy, radzę posłuchać, co o pomocy mówią ludzie zatrudnieni w turystyce i eventach. Nawet zwolennicy PiS-u.

(Źródło: wpolityce)

 

5.Inspekcja WOT-u odniosła pełny sukces! Jak dowiedział się PAP, „w każdym z województw wolnych pozostaje przynajmniej po kilkaset łóżek dla pacjentów z COVID-19. W całej Polsce zachowana jest też wystarczająca liczba respiratorów”. Dane MZ wykazują, że pula wolnych łóżek wynosi ponad 18 tys., czyli prawie połowę przeznaczonej ilości dla chorych na Covid-19. Wolnych jest też ponad tysiąc respiratorów. Najwięcej zapasów jest w województwach lubelskim, wielkopolskim, małopolskim i mazowieckim (gdzie zapewne wzięto pod uwagę Narodowy Przekręt Stadionowy). „To dlaczego karetki z chorymi robią tyle kilometrów,  szukając miejsca?” – pyta jeden z komentatorów entuzjastycznego artykułu. „Bo pacjenci na nich szybko umierają dzięki pisowskiej zapaści służby zdrowia” – odpowiada inny.

(Źródło: doRzeczy)

 

6.Radio Maryja jest prześladowane! „Wobec żadnego medium w Polsce… nie stosowano i nie stosuje się takich przeszkód i takiej nagonki medialnej, jak wobec tej jedynej rozgłośni katolickiej”. Dlaczego tak jest? Bo jest to radio niezależne od dużego kapitału i łączy ludzi. „Łączy w poznaniu świadomości, że tożsamość Polaków wiąże się także z wiarą katolicką. To razem tworzy naszą kulturę”. Niestety, żadne przykłady kultury ani prześladowania nie padły w artykule. A my też chcielibyśmy być tak prześladowani za miliony z państwowej kasy…

(Źródło: RadioMaryja)

 

Oczywiście ani słowa o prezydencie na nartach, o Kaczyńskim, o premierze też wyjątkowo niewiele. Można by powiedzieć, że żyjemy w sielankowo spokojnych czasach. Tylko gdzieś tam na marginesie ukazało się parę artykułów karcących pana Gowina za publiczne wypowiadanie swoich prywatnych opinii na temat kasy z UE. A przecież od wydawania opinii to jesteśmy my, waadza!

Ciekawe, jak szybko Gowin trafi na listę wrogów prawicowych mediów obok Bidena, Trzaskowskiego i Tuska.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments