Przegląd Prasy Prawicowej (3-9.01.20209)

Przegląd prasy prawicowej 17.01-23.01.2021 /EP/

Kurs partnerski czy kurs kolizyjny?
Oto cała kwintesencja rządów populistycznych, w Polsce czy USA: albo się podlizujemy, albo idziemy na wojnę. Oczywiście, Stanom będziemy podlizywać się nadal. Komu rząd podlizywać się nie musi, przeczytajcie państwo sami:

……………………………………………………….
1.„Jesteśmy jednym z kluczowych partnerów Stanów Zjednoczonych, i to niezależnie od administracji, która rządzi w danym momencie”. Przy rządach Trumpa my wybraliśmy kurs partnerski, a inne (głupie) kraje – kolizyjny. Co oznacza zmiana prezydenta w USA? – wyjaśnia europoseł PiS Karol Karski – kompletnie nic. Nasze relacje z USA zbudowane są na trwałej, solidnej płaszczyźnie porozumienia i wspólnych interesów. Takie słowa nazywa się inaczej robieniem dobrej miny do złej gry.
(Źródło: gpcodziennie)

2. Kurs kolizyjny wybrał prezes PKN Orlen wobec opozycji w „mocnym” wystąpieniu: „propagandowa argumentacja opozycji nie ma nic wspólnego z prawami rządzącymi nowoczesnym biznesem”. Nie znacie się wcale – tłumaczył. A my przecież dzięki temu zakupowi ratujemy biznes i kolportaż prasy w Polsce, i to prasy prawdziwie niezależnej! Prezes zwrócił też posłom uwagę, że ośmielają się zadawać mu pytania, jakie już wielokrotnie słyszał. Opozycja swoim bezpardonowym atakiem podcina gałąź, na której sama siedzi. „To jest dla mnie po prostu nie do przyjęcia!”. Bo przecież pan prezes, jak się wkurzy na posłów, to przestanie przynosić zyski. I co wtedy, szanowna opozycjo?
(Źródło: fronda)

3. Dworczyk odwrotnie, nie idzie na kolizję. Przeprasza prezydenta, że o nim zapomnieli. Obiecuje jednak, że następny projekt ustawy o działach administracji na pewno się panu prezydentowi spodoba. Na pytanie, czy zatem – skoro ustawy nie ma – nowe ministerstwa nie działają aby bezprawnie, odpowiedział: „Ministerstwa działają zgodnie z prawem, ale nie można dokończyć pewnych procesów, na przykład nie można powołać Narodowego Instytutu Sportu”. Weto prezydenta absolutnie nie oznacza wojny z rządem, ale troskę o przyrodę. A zresztą, weto wetem, ale jak będziemy mieli 3/5 głosów w Sejmie w obecności co najmniej połowy posłów, to ustawa i tak przejdzie i prezydent nie będzie miał nic do gadania. Jak zwykle.
(Źródło: wPolityce)

4. Andrzej Przyłębski oczyszcza się przed Jackiem Karnowskim: „dochodzi w tych tekstach do bezczelnego powtarzania, za „Gazetą Wyborczą”, …iż moje wielokrotne wyjazdy naukowe …związane były z nawiązaniem współpracy z Urzędem Ochrony Państwa. Nie miałem nigdy nic wspólnego z UOP. Nie byłem też TW SB, nigdy nie podjąłem bowiem współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa”. Oczyszcza się także z kolejnych zarzutów: nigdy nie był za świeckim państwem i nigdy nie był za aborcją! No tak, te dwa ostatnie zarzuty w oczach PiS są znacznie gorsze niż współpraca z SB.
(Źródło: wsieciprawdy)

5. Polska rośnie w siłę, a naród się szczepi! Premier Morawiecki uważa, że „pod względem zaszczepionych Polska jest na trzecim miejscu w UE; Narodowy Program Szczepień nabiera tempa”. Wykonano już całe 188 tysięcy szczepień! Wprawdzie nie wiadomo, czy to trzecie miejsce jest od początku listy czy od końca, ale premier cieszy się nadal: liczba zaszczepionych „rośnie, im będzie większa, tym szybciej wrócimy do normalności!”. Panie premierze, radzimy panu zajrzeć do przeciętnego szpitala z oddziałami covidowymi i ręczę, że bardzo szybko spadnie pan z nieba propagandy na ziemię normalności polskiego lecznictwa.
(Źródło: doRzeczy)
…………………………………………
W mediach prawicowych świat jest bardzo prosty. Opozycja jest zła, a w Polsce coraz lepiej. Wprawdzie Radio Maryja powoli zaczyna zamieszczać teksty sugerujące, że zarówno kasa państwowa, jak i kieszenie podatników są już puste, ale kto wie, pod jaki kurs jest to zagrywka? Pod kurs kolizyjny Ziobry czy ugodowy premiera?
Swoją drogą czy istnieje jakakolwiek katastrofa, która Morawieckiego jest w stanie ściągnąć z obłoków na ziemię?

Zostań patronem KODUJ24.PL

EP

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dron
Dron
19 stycznia 2021 11:42

A to. czasem, nie powinno być tak, że ustawa najpierw, a dopiero potem restrukturyzacja???