Przegląd prasy prawicowej 30.05-5.06.21 /EP/

Przegląd prasy prawicowej 6-12.06.21 /EP/

Niewdzięczność
PiS jeszcze się nie rozrządziło na dobrze, a już narzeka na niewdzięczność: artystów, młodzieży, opozycji białoruskiej i samej Ciechanouskiej, której słowa trzeba mocno poprzekręcać, aby pasowały do kontekstu. Zresztą przeczytajcie Państwo sami:

……………………………………………………
1.Ministerstwo chce dobrze, ale artyści są niewdzięczni – krytykuje minister Gliński wiecznie niezadowolonych artystów. Chodzi o to, że Ministerstwo Kultury itd. przygotowało projekt ustawy z definicją artysty, a oni kręcą nosem! „Paradoksem jest to, że konserwatywny rząd zadba o środowiska artystyczne, które tak często wyrażają się o nim pogardliwie, a dodatkowo – same nie potrafią bronić swoich interesów”. Owszem, nieliczne artystowskie środowiska, skupione wokół marginesowej prasy jak Wyborcza i Polityka zawsze będą nastawiane przeciwko dobremu rządowi, ale inni artyści, ci, którzy powinni nas całować z wdzięczności – milczą. A przecież dobre państwo chce przeznaczyć dla nich 300 milionów zł, wziętych tylko z 4% ceny urządzeń, służących do pozyskiwania, kopiowania i odtwarzania obrazów czy muzyki. Takie podatki wprowadzono już w całej Europie – tylko nasi artyści jakoś kręcą nosem. Niewdzięcznicy!
(źródło: wPolityce)
2. „Nigdy w historii polskiej polityki nie było tak kompleksowej oferty jak ta PiS, odpowiadającej na potrzeby młodych ludzi, oferty rozwiązywania ich problemów, a także pomagania w wyzwaniach” – zachłystuje się z zachwytu Michał Moskal z Forum Młodych PiS. „Wbrew opinii mediów liberalnych, PiS nie jest partią wsteczną i zacofaną”. Nie jest, bo 1. PiS ma ofertę dla młodych, 2. Mamy dla nich konkretny program, 3. Nikt nigdy wcześniej takiej oferty nie miał. Oczywiście część młodzieży zawsze będzie buntowała się przeciwko rządzącym – to naturalne. Ale prędzej czy później dostrzegą, że tylko PiS ma dla nich konkretne propozycje. I dlatego nasze szeregi rosną! „Dziś mamy już ponad 50 organizacji powiatowych, z każdym tygodniem tworzą się nowe struktury, codziennie dołączają nowi członkowie… Obecnie jest to około tysiąca osób w skali kraju, a do końca roku zamierzamy tę liczbę co najmniej podwoić” A potem potroić! Podziesięciorzyć! Aż będą nas miliony!
Miliony już były, w czerwonych krawatach. PiSowskie przeminą tak samo.
(Źródło: wSieci)
3. Swietłana Cichanouska wychwala polski rząd, a Trzaskowski chciał zapaść się pod ziemię ze wstydu! „Swiatłana Cichanouska odwiedziła dziś Warszawę, gdzie chwaliła rząd Mateusza Morawieckiego w obecności wiceszefa PO. Opozycjonistka podkreślała, że Polska „może być przykładem dla innych krajów”. Wprawdzie PO próbowało wszystkim wmówić, że rząd polski jest bierny wobec reżimu Łukaszenki, Ale Cichanouska dowiodła, że „Polska od lat wspiera walczących o wolność Białorusinów”. A że Polska = Kaczyński, to oczywiste, że opozycjonistka, mówiąc o 4 czerwca, miała na myśli Kaczyńskiego. „Wyraziła przy tym wdzięczność za wspierany przez polski rząd Plan Gospodarczy dla Demokratycznej Białorusi”. Dokładnie brzmiało to tak: „Prosimy o dalsze wspieranie społeczeństwa obywatelskiego i niezależnych mediów”. Żywie Bielarus!
(źródło: Fronda)

4.„Bezrobocie w Polsce jest bliskie naturalnemu. Eksport rośnie jak na drożdżach” (przegoniliśmy nawet USA!). A jedynym problemem jest nieznaczna inflacja. Oczywiście główną winę za inflację ponoszą „ceny jednostek uprawniających do emisji CO2 (które – przyp.red) urosły o ponad tysiąc procent”, czyli w skrócie – Unia Europejska. „Polityka UE, dodruk pieniądza (skup pieniądza przez Narodowy Bank Polski), rosnący dług publiczny – wynikający z wydatków państwa – i nowe podatki oraz opłaty. To wszystko to podstawowe przyczyny inflacji” – powiedział gość Radia Maryja, dr Marian Szołucha. Wina NBP jest stosunkowo niewielka, wystarczy, by przestały dodrukowywać pieniądze. Co tam inflacja, grunt, że winny jest kto inny, nie rząd!
(źródło: Radio Maryja)
5. Trochę historii, czyli kiedy w Polsce skończył się komunizm? Joanna Szczepkowska zachowała się bez sensu: „Nie odpowiedziała na typowe pytanie zadawane aktorom, czyli o przebieg kariery…i bez związku z pytaniem… stwierdziła: „Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm!”. A przecież tego dnia odbyły się tylko jakieś wybory. Straszny był też plakat z Garym Cooperem bez pistoletów, który okazał się facetem z opadającymi spodniami. Najgorsza zaś to była „prezydentura zdobyta przez PZPR z łaski Solidarności straszonej… groźbą zbrojnej bratniej pomocy”. A potem Michnik wrócił z Moskwy i powiedział do Solidarności: „chłopaki, robimy skok na kasę”, czyli bierzemy rząd. A wiadomo już, że niektórzy członkowie Solidarności mieli kontakty w Moskwie – i dlatego Sowieci pobłogosławili koalicję, która utworzyła rzekomo pierwszy rząd rzekomo wolnej Polski. A jednak – podsumowuje autor, Szczepkowska w swojej naiwności częściowo miała rację: „autorytaryzm jest jak szczelny mur, wyjęcie jego fragmentu 4 czerwca spowodowało zawalenie się całej konstrukcji”. Oby i PiSowskie mury runęły jak najszybciej!
(Źródło: TVPInfo)

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

…………………………..
Poznajecie państwo ten język? „Cała Polska popiera program partii”, tylko nieliczne jednostki, skupione wokół wrażego ośrodka (tu pada obelga, np: liberałów, tęczowych itp.) są niezadowolone. Tak, to ten sam język Trybuny Ludu z lat 1950. i Stanu Wojennego. I te same dążenia do zmiany historii. I jak zgrabnie przerzucono na Michnika oskarżenia o kontakty z Rosją, oraz utożsamiono pojęcie rządu ze skokiem na kasę!
PiS zakończyło już etap walki o władzę i wchodzi w fazę tworzenia nowego planu pięcioletniego. I tylko czasem zza ekranu przewija się myśl: ten rząd i Kaczyński tyle dla Polaków dobrego robią – a ci ludzie wciąż z czegoś niezadowoleni…
Niewdzięcznicy, pamiętajcie: wystarczy jedna cegiełka, by runął mur!
/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments