Przegląd prasy prawicowej 31.01-6.02.21 /EP/

Przegląd prasy prawicowej (11-17.07.21) /EP/

Miś

My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! I to nie jest nasze ostatnie słowo!”.

W prasie prawicowej mamy tydzień jak z kultowego filmu Miś, ale też sporo zagrywek stanowiących przeciwnatarcie do oskarżeń Tuska. Zresztą przeczytajcie Państwo sami:

………………………………………

1. Doszło do „pogadanki” Michnika z Tuskiem i obaj panowie wygadywali tam straszne herezje, że PiS ma coś wspólnego z Rosją. Jak na to odpowiadać, poucza Bartosz Kownacki: A kto się spotkał z Putinem na molo w Sopocie?! A kto się przyjaźni z Angelą Merkel?! A kto popiera Nord Stream?! A nasze zbliżenie z USA?! A jeśli Michnik mówi o Majdanie, to chyba „myśli o jakiejś próbie objęcia władzy przez ludzi związanych z Putinem, którzy z nim spacerowali”. Oj, zabolało!

(Źródło: wPolityce)

2.„Polska, idąc pod prąd, otwiera oczy Europejczykom”.  Artykuł omawia wstępniak z Gazety Polskiej, gdzie Europie nakazuje się powrót do korzeni, jakie symbolizuje… Jan Paweł II. „Polska stała się krajem, do którego Szwedzi czy Holendrzy uciekają, by nie odebrano im dzieci, przed eutanazją, islamem i cenzurą. W Polsce nie zabija się nienarodzonych dzieci, również tych niepełnosprawnych. A ze Wschodu trafiają do nas tysiące zagrożonych przez reżim Łukaszenki…Polska pokazuje, że wybór, jaki mają choćby Francuzi, między lewactwem i sponsorowanym przez Putina nacjonalizmem, nie musi być jedynym”. Jak rozumiemy, tym misiem jest Jan Paweł II, utożsamiany w Polsce z Platformą Obywatelską. Dlaczego PO? Bo tylko ta partia nie jest ani lewicowa (określenie lewacka pozostawiamy dla RAF itp.), ani nacjonalistyczna. A swoją drogą, tak się wprost przyznawać, kto sponsoruje nacjonalistów?

(Źródło: Niezależna)

3.Niektórzy próbują wtykać Rydzykowi szpilki. „To nie ludzie, to wilki!” – tłumaczy o. Jan Król w oświadczeniu. Te materiały, mówiące jakoby Rydzyk działał ponad prawem, są „przygotowywane bardzo nierzetelnie”. Krytyka usiłuje pokazać go jako człowieka „bardzo bogatego, otrzymującego od państwa Polskiego wielomilionowe dotacje” , no ale przecież ojczulek, jak to zakonnik, nie ma żadnego osobistego majątku. Wszystko zdążył przepisać na fundację, która założyła firmę, która utrzymuje instytucje – a wszystko jedynie z ofiar słuchaczy. Przecież takie firmy czy fundacje każdy może sobie założyć. „Nieprawdą jest, że o. Tadeusz Rydzyk CSsR zbierał pieniądze na ratowanie Stoczni Gdańskiej”. To „Społeczny Komitet Ratowania Stoczni Gdańskiej i Przemysłu Okrętowego”, który chciał zwrócić ludziom pieniądze, tyle, że oni nie chcieli ich przyjąć z powrotem. Wydaliśmy je zatem – nie na siebie, skąd?! –  tylko na „działalność i rozwój  Radia Maryja”. Krytykę Rydzyka odbieramy jako przejaw walki o przyszłość Polski. Słusznie. Nie stosunek Rydzyka do prawa, ale stosunek prawa do Rydzyka będzie miernikiem praworządności w Polsce.

(Źródło: radioMaryja)

4.Zdrada! Gowin spotykał się w zeszłym roku z Tuskiem! Do tajnego spotkania miało dojść także w styczniu 2021. Ta informacja wstrząsnęła członkami nie-Porozumienia. O tym strasznym wydarzeniu lojalnie ostrzegł Kaczyńskiego sygnalista Bielan. Gowin jednak zapewnił prezesa, że do takiego spotkania nie doszło. Niestety, Gowin ukrył również fakt, że przed wyborami spotykał się z Michałem Kamińskim i Kosiniakiem-Kamyszem, a może nawet jeszcze z kimś innym. „Gowin przyznał się do tego spotkania”. Przyznał, nie przyznał, wszyscy wiemy, że jego dni są już policzone.

(Źródło: dorzeczy)

5. W związku ze zdradą Gowina, nie-Porozumienie przejął Bielan i złożył hołd lenny prezesowi. „Bielan przekonuje jednak, że wykluczony w żadnym razie nie został i to on, a nie Jarosław Gowin, reprezentuje obecnie Porozumienie”. Rozmawiał już z Kaczyńskim i premierem o odnowieniu sojuszy. „Zadeklarowałem im, że nic się nie zmienia, jeśli chodzi o politykę Porozumienia w tym względzie”. Gowin próbując się ratować, również złożył hołd wiernopoddańczy wicepremierowi. Wygląda na to, że to prezes innej partii, a nie statut, będzie decydował o tym, kto tu rządzi. Polecamy przygotować zapas popcornu. Wprawdzie nie będzie równie zabawnie jak w Misiu, ale to jeszcze nie ten etap.

……………………………………………..

Zarówno PiS, jak i ojciec Rydzyk poczuli się wywołani do tablicy. Oskarżenia Tuska o prorosyjskość PiSu zrobiły wrażenie. Stąd wysyp na prawicy artykułów podkreślających niechęć do Rosji czy krytycznych wobec Putina. Na żer podejrzeń rzucono nawet wszelkiej maści nacjonalistów, byle odsunąć je od partii rządzącej! Reszta artykułów stara się umniejszyć znaczenie tego spotkania. „Gdyby …rozmowa Adama Michnika z Donaldem Tuskiem odbyła się, powiedzmy, osiem lat temu, byłaby wielkim wydarzeniem… a tak? …po fakcie dotarły do nas relacje kilku portali, a nowych recept na odebranie władzy PiS nie doczekaliśmy się w ogóle” (komentarz Karnowskiego). Kapiszon? Chyba jednak nie!

A ludowi, ku uciesze, pokazywać będziemy nadal słomiane misie. „Bo prawdziwe pieniądze robi się na drogich słomianych (narodowych) inwestycjach”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments