Przegląd prasy prawicowej 4-10.04.21 /EP/

Przegląd prasy prawicowej (11-17.07.21) /EP/

Widząc mych oczu wyraz niewinny, nikt z państwa nie przypuszcza, że jestem inny, całkiem inny…” – śpiewał kiedyś Wiesław Gołas i wszyscy z partii rządzącej i organizacji ich wspierających wzięli to sobie bardzo do serca. W prasie prawicowej mamy obraz rozbrajających niewiniątek, których niesłusznie się czepia zła opozycja. Zresztą przeczytajcie państwo sami:

 

…………………………………….

1.Opozycja wkłada kij w szprychy i wali jak cepem we wspaniały, rządowy program szczepień. Próbują też rozpowszechniać nieprawdziwe informacje, jakobyśmy dostali cokolwiek od bogatszych krajów UE. Na przykład przyczepili się do tempa szczepień w Rzeszowie, że rzekomo związane są z tamtejszymi wyborami. „Część polityków rozpowszechniała nieprawdziwe informacje, z których wynikało, że zaszczepiono już 63 proc. mieszkańców Rzeszowa”. Dopiero musiał wyjść minister Dworczyk, żeby powiedzieć, że jedne miasta radzą sobie lepiej, inne gorzej i tak już jest. Np. młodsi poradzili sobie z rejestracją na szczepienia lepiej, a ludzie 60 + wciąż czekają. A w ogóle jakie to ma znaczenie, kto kiedy? Wiadomo, kto pierwszy, ten lepszy.

(Źródło: Gazeta Polska)

2.W PiSie od dawna wiedzą, że nieważne, jak brzmią słowa, ważne, kto mówi. Dlatego nieważne, o co oskarżyła Fundacja Watchdog ojca Rydzyka. Ważne, co chciała osiągnąć. A jej celem jest „wywołanie tematu, podważenie dobrego imienia ojca Rydzyka” i wszystkich, którzy mu sprzyjają. Nawet sądy są narzędziem w ręku Watchdoga. „Fundacja „Lux Veritatis” bardzo precyzyjnie i szczegółowo rozlicza środki, które otrzyma…Środki, które pozyskujemy, nie wypełniają w 100 proc. kosztów, które musimy ponieść dla realizacji danych celów. Fundacja dokłada własne środki”. Nigdy dotąd nikt nie miał do Lux Veritatis  żadnych zastrzeżeń. Przypominamy, że do Ala Capone też nie. Dopóki nie zapomniał o podatku.

(Źródło: Radio Maryja)

3.Idzie… dochodzi… doszła! W sobotę o 11.45 będzie pokazany raport podkomisji smoleńskiej w formie filmu. Na filmie wyraźnie widać wybuch na lewym skrzydle. Słychać też przerażające głosy załogi w kabinie samolotu. Owszem, znamy te przerażające rozmowy: czyli nacisk na pilotów, by lądowali za wszelką cenę. Czarna skrzynka je odnotowała dość dobrze. Natomiast po 11 latach pracy komisji, utrzymywanej na nasze, podatników,  pieniądze, chcielibyśmy zobaczyć dowody, a nie kolejną produkcję science –fiction.

(Źródło: niezależna.pl)

 

  1. Koalicja w żadnym wypadku nie jest w rozkładzie, jako Zjednoczona Prawica mamy zobowiązania wobec milionów Polaków” – zapewniał wicerzecznik Porozumienia, Jan Strzeżek. Czas walki z pandemią nie jest dobry na wybory. Próba obalenia Gowina przez Bielana okazała się „zupełnie tak jak on sam, śmieszna”. Oczywiście, problemy między koalicjantami nie znikły. Porozumienie nie jest obecne w TVP od 2 miesięcy, Solidarna Polska – od czterech. Gowin ma też nadzieję, że jego pomysły zostaną uwzględnione w projekcie Nowego Ładu. A naszymi pomysłami są obniżki podatków i wsparcie dla samorządów. Oczywiście tylko tych podatników i tylko tych samorządów, które na nas głosują.

(Źródło: doRzeczy)

5.Tusk udzielił zupełnie kuriozalnego wywiadu. Twierdzi mianowicie, że w Polsce prokuraturę wykorzystuje się do celów politycznych, a Sławomir Nowak jest więźniem politycznym. A przecież gdyby był więźniem politycznym, opozycja już dawno protestowałaby pod aresztem! Tusk dodał też, że dobrze się stało, że to nie Jarosław Kaczyński zajmował się szczepionkami. A przecież prezes PiS już dawno powiedział, że to UE zawiodła w sprawie szczepionek. „Polska płaci za błędy popełnione przez unijnych urzędników”. I już!

(Źródło: tvp.info)

  1. Rosja żąda natychmiastowego zwrotu wszystkich szczepionek Sputnik ze Słowacji! Rosja uznała, że przysłanych jej szczepionek nie miały prawa badać słowackie laboratoria, a Słowacja twierdzi, że dostali coś zupełnie niezgodnego z opisem w szacownym czasopiśmie medycznym „The Lancret”. Na dodatek nie otrzymali 80 % potrzebnej do oceny Sputnika dokumentacji. Na to Rosja zdecydowała się zabrać swoje lalki, szmatki i zmienić piaskownicę, żądając zwrotu wszystkich szczepionek. Nie wiadomo, , czy tych zaszczepionych też, ale wiadomo, że lepiej nie ufać czemuś, co się nazywa Sputnik.

(Źródło: fronda.pl)

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

…………………………………

Wszyscy niewinni, wszyscy tacy grzeczni. Nie ma wojny w Zjednoczonej Prawicy, Tusk nie ma racji, nie ma jej Wachdog. To dlaczego – trzymając się prawicowego komentarza – skoro Rydzyk jest niewinny, nie stawił się w sądzie? Przecież niewinnemu nic by się nie stało!

W Polsce wszystko idzie świetnie, niewinny jest Ziobro i prokuratura, niewinny Kaczyński, a wszystkiemu winne UE i Rosja.

Czy jeszcze ktoś w ten fałszywy wizerunek wierzy?

 

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
10 kwietnia 2021 12:56

Winna jest przede wszystkim opozycja demokratyczna, którą Kaczyński w ostatnim wywiadzie w mijającym tygodniu określił „RAKIEM POLSKIEJ POLITYKI”. A co się robi z rakiem? Wycina się go i niszczy na wszelkie możliwe sposoby. Te słowa Kaczyńskiego odbieram więc jako zapowiedź delegalizacji opozycji i rozpoczęcia polowania na wielką skalę, żeby następne wybory odbyły się między PiS i jego przystawkami. Wiadomo, jaki wtedy będzie wynik – Kaczyński zdobędzie większość konstytucyjną, zmieni konstytucję, zagwarantuje sobie władzę dożywotnią, a partii i kościołowi na dekady. Zresztą z pragnieniem rządzenia jego partii przez co najmniej 5 następnych kadencji nawet się nie kryje, bo mówi o tym wprost w wywiadach, że „jest konieczne, żeby wprowadzone zmiany nigdy nie mogły zostać cofnięte”.

Gekon
Gekon
11 kwietnia 2021 13:09
Reply to  Jantar

Także tego…