Przegląd prasy prawicowej 4-10.10 .2020

Przegląd prasy prawicowej 15-21.11.2020

To nie my.

O czym mówi prawicowa prasa w sytuacji, gdy ilość chorych skacze o tysiąc dziennie? To nie my mamy problemy, to nie my chorujemy. Nie ma tu żadnych informacji o jednodniowej chorobie Szumowskiego, o wyprawie zakażonego Przemysława Czarnka do szpitala. Za to pod hasłem: wirus nie wybiera – zdjęcie Krzysztofa Śmiszka. Czym zatem w dobie pandemii zajmuje się prawicowa prasa? Zapraszam do lektury:

 

1.Redaktor Rafał Ziemkiewicz cieszy się, że PiS zrozumiał swoje błędy i wypaczenia w ustawie o ochronie zwierząt. Z radością odnotowuje, jak wije się Terlecki, który zapowiada już poprawki do ustawy. „Poprawić to się tego nie da” – kwituje. Poprawki mają polegać na zapłaceniu rekompensat wszystkim producentom mięsa. Polska to bogaty kraj – można skomentować. Prezesa stać na to, by naszymi pieniędzmi uspokoić tych, którzy domagają się odszkodowania za skutki ustawy. Ustawy, która oprócz testu lojalności jego podwładnych nic nikomu nie da.  Bo nie o jej uchwalenie i nie o ochronę zwierząt prezesowi chodziło!

(Źródło: dorzeczy)

2.„Jesteśmy świadkami konkretnych działań, które pomagają przeciwnikom Polski, przeciwnikom państw narodowych, przeciwnikom chrześcijaństwa”. Kto atakuje narodowego Polaka-katolika? Magdalena Adamowicz, która poparła Niemkę Katarinę Barley. „Przypomnę tylko, że pani poseł pochodzi z Trójmiasta, gdzie prądy upamiętniające Wolne Miasto Gdańsk – dosyć wpływowe – są widoczne w działaniach i funkcjonowaniu obecnych władz” – mówi europoseł Bogdan Rzońca. Przy okazji wyjaśnia mechanizm instytucji, gdzie pracuje: „W Parlamencie Europejskim liczy się większość, a nie mądrość czy obiektywna racja. Tą (sic!) większość mają socjaliści z chrześcijańskimi (chrześcijańskimi, tylko z nazwy) demokratami”. UE zamiast poważnymi problemami, zajmuje się „czymś tak wydumanym jak praworządność”. Dlaczego zatem pan europoseł nie pójdzie do jakiejś pożytecznej roboty, zamiast brać lewacko-niechrześcijańskie pieniądze za zajmowanie się wydumanymi problemami?

(Źródło: naszdziennik)

3.Co to jest cywilizacja? Na pewno nie to, czego każą się nam uczyć na Zachodzie. Otóż cywilizacja pochodzi od civis, civis to obywatel. „Obywatelem zaś nazywano człowieka, który poświęcał się za Ojczyznę swą” – jak pisał „polski prorok lepszej Europy”, Adam Mickiewicz. Z równą wieszczowi swadą, autor artykułu wyjaśnia sytuację na Białorusi: Łukaszenka to Jaruzelski, Jaruzelski to Kreml, Kreml to komuna, komuna to III Rzesza. III Rzesza to Niemcy, Niemcy to ukryta opcja, ukryta opcja to – już wiemy z poprzedniego wpisu. A jaki cel tych porównań? Otóż… należy walczyć z rozbiorem Polski. A kto Polskę obroni? To każdy Polak wie: pieniądz. Bo pieniądz to forsa, forsa to grunt, grunt to ziemia, ziemia to matka, matka to anioł, anioł to stróż, a stróż to dozorca… Za takie teksty bierze się kasę równie lekko, jak za „wydumaną praworządność”. A forsa to grunt.

(Źródło: Gość)

Zostań patronem KODUJ24.PL

4.Huraaa! Od marca tego roku uratowaliśmy 20 tysięcy Polaków od pandemii! – cieszy się premier Morawiecki na IX kongresie „Polska Wielki Projekt”, robionym po to, „by rzucić rękawicę neoliberalizmowi”. Co prawda system nieliberalny już przerabialiśmy, ale teraz zaprojektujemy go lepiej. Otóż wtedy Polacy uzależnili się od dóbr, jakich nie było, jak banany czy kawa, a teraz „Chcemy się uniezależnić od rosyjskiego gazu, od arabskiej ropy – nie mamy tych surowców”. W tym kontekście przyjęte przez kongres jako motto słowa Piłsudskiego: „Polska albo będzie wielka albo nie będzie jej wcale” – należy rozumieć złowrogo. Lepiej się od Polski nie uzależniać, bo może jej zabraknąć.

(Źródło: wpolityce)

5.Obrońcy wartości chrześcijańskich z pewnością stosują się do znanej zasady ze Starego Testamentu: nie wie prawa ręka, co robi lewa. Ledwie pan premier ogłosił obowiązek noszenia maseczek, a już prawnik Ordo Iuris publicznie poucza, że nikt nie może nam noszenia ich narzucić. „Obowiązek zasłaniania ust i nosa nie ma odpowiedniej podstawy prawnej…rząd nie rozstrzygnął tej kwestii na poziomie ustawy. Zatem obowiązku takiego na ogół populacji skutecznie nałożyć nie można”. Konferencję premiera porównuje do grożenia nienaładowaną bronią. Prawnik Ordo Iuris tłumaczy też, jak bronić się przed mandatem. Jak się bronić przed samą chorobą, w sytuacji przeciążenia szpitali – nie tłumaczy. Po co? Ta instytucja, podobnie jak antyszczepionkowcy, zostali stworzeni do walki, nie pokoju. Stąd tak dobrze znają się na broni, choćby i nienaładowanej.

(Źródło; fronda)

6.Przemysław Czarnek pozostanie nieugięty. On sam i inni naukowcy, kierujący się wartościami chrześcijańskimi, są dzisiaj prześladowani: „To nie my przerabiamy wizerunki czyichś świętych, ale nasze są profanowane. To nie my odprawiamy prześmiewcze msze, nie my obrzydliwie przeszkadzaliśmy w czasie Marszu Powstania Warszawskiego”. Będziemy walczyć o przestrzeganie prawa i zawsze mówić prawdę. Bardzo się to kandydatowi na ministra chwali. Przedstawiając się jako człowiek w swych zasadach nieugięty, powinien też zacząć egzekwowanie prawa od siebie samego. Dla edukacji innych.

(Źródło: wsieciprawdy)

To nie my.

Tak można by zatytułować poprzedni i obecny przegląd prasy: to nie my zapłacimy Poczcie Polskiej za wybory, to nie my szczujemy, to nie my jesteśmy winni, to nie my robimy cokolwiek źle. To nie my odpowiemy za długi, za brak respiratorów i łóżek w szpitalach. Za to będziemy sami siebie wychwalać pod niebiosa gdzie się da i jak się. Bo Polska rośnie w siłę, a ludzie żyją dostatniej – to hasło Polski nieliberalnej PiS już zrealizował. Sobie.

A my – reszta społeczeństwa? Toniemy.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments