Przegląd prasy prawicowej 6-12.06.21 /EP/

Przegląd prasy prawicowej (18-24.07.21) /EP/

Papier przyjmie wszystko
Ile razy można wykręcać kota ogonem? Ile można kłamać? – Zadajemy sobie często te pytania, słysząc kompletnie mijające się z rzeczywistością wypowiedzi rządowych notabli. Papier jest cierpliwy, wszystko przyjmie, zresztą przekonajcie się państwo sami…

……………………………………
1.Rzekomy wyciek rzekomych danych z poczty rzekomego ministra „wpisuje się w najbardziej banalny szablon rosyjskiej prowokacji”. Nikt inny, tylko nierozgarnięci dziennikarze mogli uwierzyć, że żona ministra poda taką informację, że jej mężowi zhakowali konto! I jeszcze powie, gdzie szukać tych dokumentów! „Od tego są służby, rzecznik prasowy, urzędnicy i politycy – a jednak Onet podał zgodnie tę informację, aby wybrzmiała jak autentyczne wydarzenie”. Oczywiście, dziennikarze zaraz rzucili się na aplikację Telegram, by „podsycać dezinformację”. „Czy specjalnie i z premedytacją zagrali w rosyjskiej symfonii?” Oczywiście można mieć obsesję na punkcie krytyki rządu, ale tak nie wolno! No i oczywiście, my musimy teraz znaleźć rozwiązanie, które „nie narusza demokratycznych standardów ale ratuje kraj przed atakiem”. No to już wiemy, po co te dane wyciekły – żeby znaleźć pretekst do kontroli Internetu.
(Źródło: wpolityce)
2. Trochę historii, czyli jak powstawały partie polityczne po Okrągłym Stole? Otóż pojawiła się wtedy koncepcja, „wedle której do uprawiania polityki nie powinny być destynowane żadne partie, lecz jedynie arbitralnie wyłoniony Komitet „Autorytetów” zwany Obywatelskim”. Autorytety te mianował straszny triumwirat Kiszczak-Michnik-Geremek. Ustalili oni, że „dotychczasową rolę …Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, może zająć, pomyślany niemal jak jej lustrzane odbicie, Komitet Obywatelski”. Niestety, niektórym udało się rozpoznać ten perfidny plan i zerwali go, tworząc pierwszą „liczącą się partię polityczną”, czyli Porozumienie Centrum. Reszta się rozsypała, aż wreszcie powstała pozornie mniej przemądrzała od innych formacja – czyli Platforma Obywatelska, założona przez jakichś nieudaczników. „Starych nudziarzy z grona dysydentów byłej PZPR zastąpili dziarscy i pełni energii liberałowie”. Ukrytymi drożdżami jej wzrostu były pieniądze postkomunistycznych oligarchów oraz niemieckie wpływy. Młodzież przysnęła? A szkoda, bo to będzie teraz oficjalna wersja podręcznika historii najnowszej…
(źródło: gazetapolska.pl)
3.Wolność w Polsce zagrożona! – Martwi się red. Lisicki. Jest to zagrożenie „związane z nieprawdopodobnymi możliwościami państwa do kontroli nad obywatelem i wymuszaniem na nim dyscypliny…”. I czym się autor martwi? Kontrolą Ziobry nad sądownictwem, czy może łamaniem Konstytucji? Nie! „Zostały ograniczone nasze prawa i wolności. Dzieje się tak od marca 2020 roku, za pośrednictwem lockdownów, nakazu noszenia masek oraz organizowanej niby w sposób dobrowolny, ale jednak w sposób coraz bardziej przymusowy akcji szczepionkowej”. Lisicki tłumaczy, że owszem, gdyby Covid-19 był bardziej niebezpieczny niż zwykła grypa, to można się bawić w jakieś środki ostrożności. Ale teraz „mamy do czynienia w większym stopniu działaniem pod wpływem paniki czy psychozy”. I jeszcze państwo śmie pouczać Kościół, jak udzielać Komunii św.! Szczepionki, szczepionkami, wirus wirusem, ale niech rząd wie, kto tu rządzi!
(Źródło: doRzeczy)

4. Wracamy do polityki zagranicznej. Ledwo budżet unijny został zaakceptowany, a już „instytucje europejskie ruszyły do ultraofensywy przeciwko Polsce. To pokazuje, że od kilkunastu tygodni jest realizowany wobec Polski pozaprawny, pozatraktatowy scenariusz, mający na celu ograniczenie naszej suwerenności” – mówi wiceminister pisprawiedliwości, Sebastian Kaleta o decyzji TSUE. UE próbuje ingerować w wewnętrzne sprawy Polski i szantażować nas! Ten szantaż ma doprowadzić do „narzucenia Polsce agendy ideologicznej, jak chociażby LGBTiQ, na które społeczeństwo polskie nie wyraziło zgody”. My wiemy, że pan minister przemawia do ludzi, którzy z tej uczonej przemowy zrozumieją tylko tyle, że Unia jest straszna – ale proszę nas nie straszyć agendami! Agendy są u nas wystarczająco mocno wypełnione!
(źródło: tvrepublika)
5. Czy w Genewie będzie nowa Jałta? Chodzi oczywiście o rychłe spotkanie Bidena z Putinem. „Ustępstwa Joe Bidena wobec Kremla budzą niepokój. Zdaniem polskiej opozycji, prorosyjski zwrot w polityce USA to zasługa… polskiego rządu”. No właśnie! Ten wasz wspaniały niby Biden okazał się mięczakiem wobec Moskwy. Miał niby zerwać z prorosyjską linią Trumpa, a od maja ucichł i spokorniał. I jak to teraz wytłumaczy opozycja, która opowiadała, że Trump jest ruskim agentem? Skoro Biden nie chce rozmawiać z Dudą, bo Obama wmówił mu, że w Polsce rzekomo jest autorytaryzm, to dlaczego rozmawia z Putinem? „To w końcu ta demokracja i praworządność są dla niego jakimś kryterium, czy nie?” Owszem, można powiedzieć, że Biden karze nas za to, że Polska postawiła na Trumpa. Czy to oznacza, że Berlin robi to samo, bo postawił na PO? „Robienie z obecnych władz w Polsce – tylko dlatego, że są politycznym konkurentem – winnych zwrotu Bidena ku Rosji i porażki w sprawie Nord Stream 2? Naprawdę małe”. Opozycjo, zmień narrację, bo kota ogonem nie da się już więcej obracać!

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

………………………………………
O ile za komuny o pewnych tematach po prostu nie wolno było mówić, o tyle teraz prasa prawicowa zdaje się pisać na każdy temat. Nie ma tabu. Piszemy o wszystkim – tylko jak piszemy?!
Uprzedzając krytykę, przeinaczając i zmieniając sens słów, osiągają mistrzostwo w pozorowaniu logiki, naukowości i otwartości. Czasem straszą nagromadzeniem trudno brzmiących słów, czasem powołują się na nigdzie nieznane autorytety o długich nazwiskach. Inwektywy zastępują historyczne fakty. Słowa straciły już całkowicie swoje znaczenie, powiedzieć i napisać można wszystko: że czarne jest białe, a białe – czarne, że PO jest postkomunistyczna a wolność polega na lekceważeniu epidemii.
Papier jest cierpliwy, wszystko przyjmie.
Pytanie, ile cierpliwości zostało jeszcze ludziom.
/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments