Przegląd prasy prawicowej 6-12.12.20

Przegląd prasy prawicowej (11-17.07.21) /EP/

Victoria!!!

Wszyscy w koalicji wiedzieli, jaki będzie wynik negocjacji. Żadnych niespodzianek! Cieszcie się Polacy, PiS będzie miał dużo pieniędzy!

I ta wielka, demonstrowana publicznie radość przesłania wszystko, co zostaje w tle. A w tle mamy groźbę Ziobroexitu, ale też fakt, że Gowin już się przygotowuje do przyśpieszonych wyborów…O tym, z kim wejdzie w koalicję, przeczytajcie Państwo sami:

1.Zarówno Ziobro, jak i Gowin wiedzieli i zaakceptowali decyzje rządu w sprawie budżetu UE, jeszcze przed unijnym szczytem. A poza tym pełen sukces! Kasa będzie, więc możemy jeszcze więcej obiecywać i w ogóle jest wspaniale! „Wracamy z realizacją wszystkich postulatów, które były przedstawione przed szczytem… a co najważniejsze – mamy najlepszy w historii budżet z UE”. Ciekawe, czy opozycja będzie w stanie docenić wspaniałe negocjacyjne talenty premiera? „Przecież weto nigdy nie było celem samym w sobie, weto to narzędzie do negocjacji. Opozycja musi to wreszcie zrozumieć”. Też mam nadzieję, że opozycja nauczy się, że gdy PiS mówi nie, to znaczy tak.

(Źródło: niezależna.pl)

 

1.Nie wszyscy są zadowoleni z kompromisu, jaki nastąpił w Brukseli. Np. politycy Solidarnej Polski nie są: Polska nie może być szantażowana, a „konkluzje Rady Europejskiej nie są prawem Unii Europejskiej… w związku z czym nie są one wiążące…Decyzja o tym porozumieniu jest błędem z tego względu, że jest aktualizacją zagrożenia dla Polski. Polska stanie się przedmiotem szantażu ze strony polityków niemieckich”. „Nikt nie będzie kontrolował zasad, które będzie mogła zastosować albo nie” –jedno jest pewne, nadal możemy sobie do woli łamać praworządność. A poza tym ta decyzja, to tylko opinia paru kolesi.

(źródło: RadioMaryja)

 

3.Jarosław Gowin rozważa współpracę z PSL, który jest dla niego „naturalnym koalicjantem”. Przyznał się do tego, że z liderem PSL już są na etapie rozmów i współpracy „tam, gdzie to dobrze służy Polsce. Jestem z nim w kontakcie także w tych dniach”. Od razu zastrzega jednak, że PSL nie wejdzie do Zjednoczonej Prawicy zamiast Solidarnej Polski. Gowin uważa Ziobroexit za opcję możliwą: „Oczywiście jeżeli będzie rząd mniejszościowy, będzie podjęta jakaś próba zbudowania większości. Jeżeli ona się nie powiedzie, będą przedterminowe wybory. Dla mnie PSL, takie ugrupowanie centrowo-chadeckie jest naturalnym potencjalnym koalicjantem”. Panie Kosiniak-Kamysz, szacun! Tak wyjmować Kaczyńskiemu jednego po drugim koalicjanta nie każdy potrafi!

(Źródło: DoRzeczy)

Zostań patronem KODUJ24.PL

4.Tusk znika z listy poważnych polityków – tak skomentował rozmowę Tuska z Martą Lempart Janusz Korwin-Mikke. „Ciekawe, w jakim języku rozmawiali”, „Spotkali się w schowku na szczotki” – tak prawica komentuje spotkanie. „To, że parę lat temu porzucił Pan liberalizm i otwarcie został socjal-d…kratą można zrozumieć…. Ale zadawanie się z kimś takim, jak ta beka bluzgu – to kompromitacja”. A pan, Panie Korwin-Mikke, chciałby się załapać na tę listę poważnych polityków, prawda? Próżne marzenia!

(Źródło: wPolityce)

 

5.Ordo Iuris wie, że jest nazywane ruskim agentem. Ale jak komuś brakuje argumentów, to zawsze tak mówi. Kierujący organizacją Jerzy Kwaśniewski jest uznawany za jednego z 28 Europejczyków, „którzy w roku 2021 mogą wywrzeć największy wpływ na życie publiczne”. Wyrok Trybunału Przyłebskiej tylko przypadkiem jest całkowicie po naszej myśli. I nie zmienią tego ludzie, którzy próbują uzurpować sobie prawo do reprezentowania kobiet w średnio licznych manifestacjach. Ordo Iuris jest zawsze otwarte na rozmowy ze wszystkimi. Wprawdzie jak kierunek rozmowy nam się nie podoba, to podajemy rozmówcę do sądu, ale taka Wyborcza ma więcej procesów! I nieprawda, że finansuje nas Kreml, 97 % pieniędzy pochodzi z Polski. Nie mamy ani poparcia Kościoła, ani nie lobbujemy w rządzie. To przypadek, że nasi ludzie tam są, a zresztą to nie są nasi ludzie. „Instytut Ordo Iuris będzie trwał dłużej niż jakakolwiek siła polityczna”. Tylko po co?

(Źródło: TVP Info. Tygodnik)

 

W przeciwieństwie do prasy opozycyjnej, w mediach prorządowych panuje pełna wolność i swoboda wyrażania poglądów. Jak ktoś jest za Ziobrą (Radio Maryja), to otwarcie krytykuje porozumienie z Brukseli, jeśli za premierem, to dmie w trąby zwycięstwa. Widać, że niektórych, jak polityków związanych z Ordo Iuris i Macierewicza decyzja rozwścieczyła niesamowicie, inni już przeliczają pieniądze. Te podziały warto zapamiętać, chociaż sama prawica je lekceważy. Ważne jest przecież tylko to, że Jarosław Kaczyński po raz kolejny obronił polską suwerenność.

W swoim wewnętrznym świecie.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments