Przegląd prasy prawicowej 7.03-13.03 /EP/

Przegląd prasy prawicowej (18-24.07.21) /EP/

Wina Tuska, wina Gowina

Winnych temu, że Polakom stale się coś nie podoba, jest oczywiście wielu. Palmę pierwszeństwa dzierży – jak zawsze i niepodzielnie – Tusk, na drugie miejsce wysuwa się Biden i ex aequo – Gowin. W tle oczywiście winna wszystkiemu jest także Unia Europejska. Przekonajcie się państwo sami:

………………………………………

1.Tragedia! Fidesz odszedł z EPL! Szef francuskiej delegacji mówi, że to bardzo zła wiadomość. „Działacze EPL prowadzili krucjatę przeciwko Viktorowi Orbanowi. W wywiadzie dla portalu Remix News wymienił w tym kontekście Donalda Tuska”. Francuz dodał, że doskonale rozumie decyzję Orbana o odejściu, po nagonce, jaką na niego przypuszczano. „W przypadku Donalda Tuska widać bardzo wyraźnie, że jest on uprzedzony do Fideszu”. Nawet Niemcy tak się nie zachowywali. I o co w ogóle chodzi? O emigrantach UE już dawno zapomniała, a jakaś „skandaliczna instrumentalizacja idei państwa prawa w celu ukarania państw członkowskich upierających się przy konserwatywnej polityce” to jakaś bzdura. Wszystko, jak zwykle to wina Tuska.

(Źródło: niezależna)

2.Ani UE, ani Rosja ani Chiny – woła dramatycznie Macierewicz na falach Radia Maryja. Pandemia to nic w porównaniu z atakami na chrześcijaństwo, jakie się ostatnio odbywają. Zwłaszcza na kapłanów, którzy są najważniejszą z polskich elit. „Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że tendencja do utworzenia państwa europejskiego podporządkowanego Niemcom jest tendencją, która może być dla Polski niesłychanie niebezpieczna albo nawet zabójcza”. Podporzadkowanie się prawu unijnemu oznacza zniszczenie polskości. Skoro nie UE, nie Rosja i Chiny, gdzie zatem szukać sojusznika? W Stanach – tłumaczy. Trochę daleko.

(Źródło: radioMaryja)

3.Problem w tym, że Stany to sojusznik niepewny. Panuje tam spór co do kształtu polityki wobec Rosji. Należy przypomnieć – pisze autor artykułu – że USA mają w Rosji interesy znacznie ważniejsze, niż jakieś tam przestrzeganie praw człowieka. „Ekipa Bidena… za wszelką cenę pragnie uprawiać inną politykę niźli ich poprzednicy… To, zdaniem analityków Atlantic Council, może powodować niebezpieczny przechył amerykańskiej polityki zagranicznej na rzecz obrony praw człowieka ze szkodą dla znacznie ważniejszych interesów strategicznych”. Ścisłe trzymanie się tej polityki może doprowadzić do konfrontacji, a demokracja nic na tym nie zyska. Atlantic Council odcina się od polityki Joe Bidena, a co najgorsze – na tej zmianie kierunku najbardziej straci Polska, bo przestanie być w centrum amerykańskiej uwagi. A to się prezydent Duda zmartwi…

(Źródło: wPolityce)

 

4.Kim są ludzie Gowina? Dlaczego powinny się nimi interesować służby specjalne? „Pan Anacki ma jakieś niezdrowe relacje z tą spółką (chodzi o słowacką Sky Toll – przyp. red). Zachwalał ją jak zawodowy akwizytor… Z jakiej racji radny z Gorzowa, wiceprezes współrządzącej partii spotyka się z różnymi politykami i lobbuje na rzecz jakiejś firmy ws. tak gigantycznego kontraktu?”. Adam Bielan, który prześwietlał te sprawy, chciał nawet sygnalizować sprawę Sky Toll wicepremierowi ds. bezpieczeństwa, ale ostatecznie stwierdził, że sprawa choć śmierdzi, jest bzdurna. Teraz wraca i śmierdzi coraz bardziej, bo okazało się, że ma powiązania z Rosją – poprzez Holandię i Cypr. Robert Anacki, przypomnijmy, to „bardzo bliski współpracownik Jarosława Gowina, wiceprezes jego partii”. Znaczy się, Gowin i jego ludzie już całkowicie przeznaczeni na odstrzał?

(Źródło: wsieciprawdy)

5.Stronę Bielana trzyma także Fronda: „Jeszcze nie przegrałem!” – Mówi on dumnie. Warszawski Sąd Okręgowy wprawdzie zwrócił wniosek Bielana, ale zwrócił też wniosek Gowina i pozostawił sprawę nierozstrzygniętą. „W ocenie sądu Adam Bielan nie jest osobą uprawnioną do działania w imieniu partii”. Nie jest nią także Gowin, którego kadencja upłynęła 2 lata temu i od tego czasu nikt nie pofatygował się przeprowadzić jakichkolwiek wyborów w tej partii. „Sprawa jest absolutnie otwarta. Zapewniam, że jak tylko uzyskamy oficjalne zarządzenie, to uzupełnimy wszystkie kwestie formalne” – zapewnia pewny zwycięstwa Bielan.

(Źródło: fronda)

6.Polityk Kukiz’15 jest rozczarowany opozycją, która powiela fałszywe informacje o Polsce. Decyzja Parlamentu Europejskiego o utworzeniu „strefy wolności” dla LGBT ma być odpowiedzią na polskie „strefy wolne od LGBTQ”, które – w zależności, kto o nie pyta – albo są, albo ich nie ma. „Przekaz oparty na fałszach został potwierdzony przez Polaków w PE. Po części jest to cyniczne zagranie. To też fenomen wojny psychologicznej, chodzi o to, by zgnębić przeciwnika” – powiedział europoseł Jacek Saryusz-Wolski. Kto jest przeciwnikiem dla kogo, nie wyjaśnił. Zgadza się z nim poseł Jarosław Sachajko, który stwierdził, że „polska klasa polityczna utraciła kontakt z rzeczywistością”. Czy polska, nie wiemy. Wolska na pewno.

(Źródło: doRzeczy)

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

…………………………….

Wszyscy winni, tylko rząd i Obajtek chodzą w glorii i chwale. Winny francuski minister, który szukał tego, czego w Polsce nie ma, a co znalazło się dopiero na łamach doRzeczy. No i oczywiście, nietykalny w prawicowych mediach ( i prawie już nieistniejący) niewinny Jarosław Kaczyński. Na co warto jeszcze zwrócić uwagę? Na konsekwentnie stałe zohydzanie Unii Europejskiej, Bidena oraz idei demokracji i praw człowieka. Na efekt lustra, o którym już ktoś wspominał: politycy prawicy widzą w innych wady, które znacznie lepiej zobaczyliby, patrząc do lustra.

/ep/

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments