Przegląd prasy prawicowej 8-15.11.2020

Przegląd prasy prawicowej 22-29.11.2020 /EP/

Dzieje się!

Marsz w rocznicę święta niepodległości, Trump forever, ile sorosów zarabia Marta Lempart – to stałe tematy na prawicy. Papież oczywiście jest niewinny, natomiast stopień winy Dziwisza zależy od stopnia prawicowości mediów. Głos zaczyna odzyskiwać prezydent, całe dwa artykuły pokazały się na jego temat! A oto, co znalazłam ciekawego za żelazną kurtyną:

 

1.Donald Trump ma nadal szanse na reelekcję! „Amerykańskie media ogłosiły już Joego Bidena zwycięzcą tegorocznych wyborów. Oficjalny wynik będzie znany jednak dopiero wtedy, kiedy 14 grudnia elektorzy oddadzą głosy. Do 8 grudnia kampania Trumpa ma czas na protesty wyborcze”. Wystarczy tylko, że wszystkie protesty wyborcze dotrą do Najwyższego Sądu. A tam mamy już wszystko poustawiane, jak u Ziobry w Polsce.

(Źródło: gpcodziennie)

 

2.Orban protestuje przeciwko obcięciu funduszy europejskich za brak praworządności! „Jeśli przygotowany przez Parlament Europejski i niemiecką prezydencję projekt… zostanie przyjęty, zrobimy z UE Związek Sowiecki”. Dalsza treść artykułu wyjaśnia, że Orban nie zastąpi Lenina, ale Unia powoli zamienia się w ZSRR, gdzie „tworzono komitet, który kontrolował spełnienie nieobiektywnych kryteriów na podstawie ideologicznej”. Niestety, Orban tyle się rozumie na praworządności europejskiej, co na historii ZSRR. Ale czymś straszyć ludzi trzeba,

(Źródło: wpolityce.pl)

 

3.Przezydent Duda zamierza zrezygnować? Bo Klubom Gazety Polskiej dziękował za to, że „byliście państwo ze mną do końca”. Jakiego końca? Okazało się, że nie prezydentury, a kampanii. Co prawda prezydent zachowuje się tak, jakby jego praca na kampanii się zakończyła. Niemniej na tymże zjeździe powiedział ważną rzecz: „Czasem muszę odejść od strony poglądów, zrobić coś, co nie do końca jest zgodne z moimi przekonaniami” – to w jego języku oznacza bycie prezydentem wszystkich Polaków. Ciekawe, z czyimi przekonaniami musi się pan zgodzić wbrew sobie? Domyślamy się, że z tymi z Ciemnogrodzkiej.

(Źródło: niezależna.pl)

Zostań patronem KODUJ24.PL

4.Radio Maryja skarży się na policję. Nie, nie o to, że nie poradziła sobie z tzw. marszem nacjonalistów, ale że była bardziej brutalna niż wobec Strajku Kobiet. „Ludzie podobnie się zachowujący byli na Strajku Kobiet…Pytanie jest, czy policja nie spisała się, dlatego że popełniono błędy i personalnie ktoś powinien ponieść odpowiedzialność, czy też nie spisała się, bo taki był zamiar”. Wszystkiemu winien jest Strajk Kobiet, bo to on rozbuchał emocje młodych narodowców. A ponieważ młode kobiety w Polsce z reguły są lepiej wykształcone, nic dziwnego, że zdegustowani brakiem powodzenia u strajkujących pań mężczyźni rzucili się na księgarnię. Czy ten pęd do wiedzy zwiększy ich szanse u pań spod znaku błyskawicy?

(Źródło: Radio Maryja)

 

5.Wreszcie rozumiemy, co oznaczał ten dziwny plakat marszu Niepodległości. Sam autor wyjaśnia, że „w swoim przekazie jest raczej obronny, to my jesteśmy atakowani przez skumulowany atak środowisk lewackich”. Autor skarży się, że całe środowisko artystyczne jest pod potężną lewicową presją. To dawni komuniści, tylko teraz zmienili żagiel z czerwonego na tęczowy „aby łapać wiatr unijnych grantów i dotacji”. Tępe, betonowe, zblatowane łby, nie rozumiejące znaczenia słowa tolerancja. Na pytanie, dlaczego nie można było zaprojektować plakatu o bardziej pojednawczym tonie, artysta odpowiada pytaniem „a kto rozpętał wojnę polsko-polską?” To akurat wiemy bardzo dobrze, ale nadal nie wiemy, co to był za kij na plecach średniowiecznego homofoba.

(Źródło: tygodnik.tvp.pl)

 

6.Jak będzie wyglądała III wojna światowa? Wiedziała o tym siostra Lucia z Fatimy, teraz dowiadujemy się i my. Chiny zaatakują Rosję. „To, co zrobią Niemcy, będzie krokiem samobójczym. Będą liczyć na zajęcie Polski. W swej nienawiści nie zorientują się, że sympatia Zachodu i reszty świata będzie po stronie Rosji”. Potem nastąpi totalna apokalipsa: wszystkie wulkany wybuchną, odtworzy się Atlantyda, Rosjanie dotrą do Atlantyku (a może do Atlantydy?), Niemcy zostaną zalane, Holandia wpadnie w depresję. „Natomiast Białoruś, Polska i Węgry będą stosunkowo spokojne, ale jedynym narodem, który wyjdzie z tej katastrofy cało…pozostanie Polska”. Coś mi się zdaje, że źródłem tej przepowiedni były albo ruble albo Stolicznaja.

(Źródło; fronda.pl)

 

No i czym – wobec takiego Armagedonu – był skromny marsz prawicowych chłopców? Zresztą nie marsz, maszerowali sami prowokatorzy, chłopcy chcieli jechać, ale policja im nie pozwoliła. Co natomiast jest groźniejsze od rzekomo przyszłej wojny i kolejnego Marszu (Nie)pod(leg)łości, to szczucie policji na Strajk Kobiet i uparte trzymanie się weta w sprawie unijnego budżetu. Tu dyrektywy dane wszystkim prawicowym mediom są jasne: kobiety i dzieci mają być potraktowane jeszcze gorzej niż młodzi chuligani, a prędzej opuścimy UE niż przywrócimy praworządność.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
14 listopada 2020 11:43

Duda robi czasem coś wbrew swoim poglądom. Czasem najpierw czyta a potem podpisuje?