Przegląd Prasy Prawicowej 9.08-15.08

Przegląd Prasy Prawicowej 9.08-15.08

Prezentujemy kolejny przegląd prasy zza żelaznej kurtyny. O dziwo, przepadli gdzieś w tym tygodniu poseł Jarosław Kaczyński oraz były minister Antoni Macierewicz. I wbrew pozorom to nie Białoruś zajmowała najwięcej miejsca na łamach prasy sprzyjającej władzy. Były sprawy znacznie ważniejsze, które niniejszym streszczam:

…………………………………..

1.Ledwie przemknęła przez prawicowe media informacja o spotkaniu w Jachrance, na którym podobno ktoś kogoś skrytykował, ktoś się z kimś pożarł o stołki, ale miłościwy Jarosław Kaczyński swary uspokoił. Ryszard Terlecki podsumował spotkanie: będą zmiany i nie chodzi tu o odejście prezesa. Wszelkie zmiany jednak „najpierw muszą zostać zatwierdzone przez komitet polityczny partii”. Mylicie się, drodzy Czytelnicy. To nie jest rok 1970 i nie chodzi tu o cytat z Trybuny Ludu.

(źródło: Radio Maryja)

 

2.Prezes Kaczyński wyjaśnia: przygotowujemy strategię na wybory za 3 lata. Plan, póki co, zawiera 2 punkty: możliwość łączenia funkcji w rządzie z funkcjami we władzach regionalnych oraz otwarcie się na młodzież. „Lider Zjednoczonej Prawicy podkreśla również potrzebę pozyskania najmłodszych wyborców. W tym celu PiS będzie chciało wypromować nowych liderów opinii”. Kiedyś było hasło: schowaj babci dowód. Teraz babcie będą chować dowody wnuków?

(źródło: DoRzeczy)

3.A oto jeden z dwóch tematów, które najbardziej bulwersowały zwolenników partii rządzącej: Gajos-Pazura love story. Po publikacji przeprosin Pazury, okazało się, że my, prawacy, tak naprawdę nigdy tego Czarka nie kochaliśmy. „Stop cenzurze prewencyjnej!” – Krzyczy bohatersko Samuel Pereira. „Państwo Pazurowie nie znaleźli w sobie odwagi, by za ten wybryk kolegę po fachu skrytykować, a wybrali inną drogę – zorganizowali nagonkę na dziennikarza”. Gorzej, żona i agentka aktorzyny ośmieliła się nawet samemu Pereirze grozić sądem! Co za bezczelność!

(źródło: TVP Info)

Zostań patronem KODUJ24.PL

4.Drugi temat, jakiego pełno było w prawicowych mediach, nieuchylających się od spraw trudnych: mianowicie LGBT i Margot, czyli Michał Sz., który „oskarżył Klementynę Suchanow… o stosowanie przemocy domowej”. „Nikt nie ma pewności co do ich autentyczności” – pisze autor. Jednak zdecydował się opublikować materiały z niepewnego źródła, aby „pokazać, że słowa o wolności, tolerancji, wzajemnym szacunku są w środowisku feministek i LGBT zwyczajnie pustymi hasłami…”. Podobnie jak słowa o rzetelności prawicowych publicystów.

(źródło: wPolityce.pl)

5.Powoli kończą się ogórkowe tematy, a zaczyna szkoła. Niestety, władze Warszawy sfinansowały „publikację, która ma indoktrynować młodzież i wmawiać jej, że zalewa nas fala faszyzmu”. Faszyzmem nazywa się tam np. pochody grzecznej, patriotycznej młodzieży. „Książka stanowi jedynie przedsmak zaplanowanej ofensywy ideologii, jaka będzie sączona w warszawskich szkołach” – ostrzega autor bloga. Nic dziwnego, że prezes Kaczyński musi osobiście bronić młodzieży.

(źródło: NaszDziennik)

6.I na koniec prawdziwa perełka, hit i przebój sezonu! Edyta Górniak prosi Zenka Martyniuka, by mogła z nim zaśpiewać na koncercie! „Z pewnością połączenie stylu Edyty Górniak z disco-polo byłoby ciekawym wydarzeniem i jest jeszcze trochę czasu na ewentualne przygotowania”. Zenek Martyniuk był z początku zaskoczony tą propozycją, ale już bierze się do pisania tekstu!

(źródło: Wsieci)

 

………………………………..

Jak widać, genialny strateg i miłośnik młodzieży Jarosław Kaczyński jest już przygotowany na kolejne wybory. Weźmiemy młodzież „w opiekę”, nie dopuścimy do tego, by indoktrynowano ją ideologią LGBT i pseudo-faszyzmem w Polsce. A jak dzieci będą grzeczne, w nagrodę puścimy im koncert disco-polo w wykonaniu Zenka Martyniuka z suportem Edyty Górniak! Tylko wcześniej, pod pretekstem tejże opieki, przykręcimy wam troszkę mocniej śrubę.

Strach się bać!

(ep)

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
16 sierpnia 2020 09:11

Szambo bulgocze. Ciekawe, bo w patrząc na dane czytelnictwa wiadomo, że mało kto te nienawistne bzdury czyta. TVP też ogląda coraz mniej ludzi. Te wszystkie prawackie media to tak naprawdę pralnie – istnieją po to, żeby umożliwiać przepływ grubej państwowej kasy do kieszeni pisowskich funkcjonariuszy w rodzaju Holeckiej czy Sakiewicza.