Przegłosowano specustawę korzystną dla myśliwych, bo nie było Pani Basi!

Przegłosowano specustawę korzystną dla myśliwych, bo nie było Pani Basi!

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu posłowie zajęci byli specustawą, zgłoszoną przez polityków PiS, która ma ułatwić walkę z afrykańskim pomorem świń, wprowadzając m. in. zaostrzone kary za utrudnianie polowań czy zgodę na polowanie z tłumikiem, również na obszarach zurbanizowanych.

 

Za tym projektem głosowali posłowie PiS, PSL, Konfederacji i pojedynczy z KO oraz Lewicy. Ku zdziwieniu wielu, również Jarosław Kaczyński był za, choć wiadomo, że jest on wrogiem myśliwych. Wydaje się, że decyzja prezesa wynikała z niewiedzy lub został wprowadzony w błąd.

Wszyscy pamiętają, jak kilka lat temu Kaczyński również pomyłkowo poparł jeden z projektów ustaw, ale gdy się zorientował, we popełnił błąd, w ciągu kilku miesięcy wycofano z tego projektu zapis o karze za utrudnianie polowań oraz zakazano udziału dzieci w łowach i szkolenia psów na żywej zwierzynie.

 

Prawdopodobnie prezes, który niedawno opuścił szpital, nie był do końca zorientowany, czego dokładnie cała ta specustawa dotyczy. Jak twierdzi „Rzeczpospolita” zasada jest taka, że gdy zmiany dotyczą spraw z zakresu ochrony zwierząt, jeden z polityków PiS, tzw. zwierzolubny, wysyła e maile do Barbary Skrzypek, sekretarki Jarosława Kaczyńskiego, a ona zanosi je na biurko szefa i dzięki temu ma on możliwość powstrzymania tych decyzji, które są niezgodne z jego podejściem do zwierzaków. Tym razem również taki e mail trafił do pani Basi, ale…nie było jej w pracy, więc utknął w sekretariacie.

Ekolodzy wierzą, że jeśli do Kaczyńskiego dotrą szczegóły tej specustawy, to powstrzyma on proponowane w niej zmiany. Pozostaje tylko trzymać za to kciuki.

Tamara Olszewska

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
GrzegorzBartHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

„Prosimy nie przeszkadzać” w wersji hardcore.
Żarty się skończyły wraz z ustawą o sędziach. Następuje bezczelne zaostrzenie kursu. Przypominam durniom z PiSu, że w żeglarstwie wyostrzanie kursu ma sens tylko do 15 stopni. Później „żagle w łopocie” a PiS w kłopocie. Wali mnie los pisiastych bęcwałów i durniów ich popierających ale na tej operacji ucierpi również zdrowa tkanka społeczeństwa.

HerodAntypis
HerodAntypis

Wydaje mi się, że dziki samodzielnie zbyt wolno rozprzestrzeniają ASF i myśliwi zostali wmanipulowani w pomoc im w tym ruskim dziele. Skutecznie wynoszą wirusa z lasu na butach, łachach i psach.

Bart
Bart

Dzicz. KO też było za? Głosowanie w ten sposób to dla wielu osób decydujący powód, żeby nigdy nie głosować na opozycję

Grzegorz
Grzegorz

A jednak Pan marszałek Grodzki miał rację,że leki przyjmowane przez J.Kaczyńskiego przytępiają umysł.