Przegrana Ziobry w Sądzie Najwyższym. Sprawa nauczycielki, która zdjęła krzyż

Przegrana Ziobry w Sądzie Najwyższym. Sprawa nauczycielki, która zdjęła krzyż

Grażyna Juszczyk jest nauczycielką. Prywatnie osobą niewierzącą. W 2013 roku w pokoju nauczycielskim szkoły,  w której pracowała powieszono krzyż w związku ze spodziewanym przyjazdem biskupa – czytamy na tokfm.pl

Nauczycielka poczuła się osobą wykluczoną bo obecność krzyża, jej zdaniem, oznacza, że jest to miejsce dla wierzących katolików. Zdecydowała się wspomniany symbol religijny zdjąć. Wtedy wylała się na nią fala hejtu. Co więcej oskarżono ją o kradzież krzyża.

 

Juszczyk pozwała swego pracodawcę twierdząc, że jest dyskryminowana a szykany, których doświadczyła są pochodną faktu, że jest osobą niewierzącą. Jak sama twierdzi do sądu poszła „dla zasady”. W kolejnych instancjach sądy potwierdzały, że nauczycielka stała się ofiarą dyskryminacji.

Kiedy sprawa wyglądała na całkowicie zakończoną do akcji wkroczył prokurator generalny składając skargę nadzwyczajną. Zdaniem wielu prawników ta procedura została stworzona przez „dobrą zmianę” po to, „by podważać m.in. niewygodne wyroki”.

„Izba Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego skargę prokuratora generalnego jednak odrzuciła. „Niedopuszczalne jest formułowanie zarzutów skargi nadzwyczajnej w sposób zmierzający do wymuszenia kolejnej kontroli orzeczenia, którego prawidłowość w zakresie podnoszonych w skardze uchybień była już wcześniej weryfikowana przez Sąd Najwyższy w postępowaniu kasacyjnym” – napisano w specjalnym komunikacie.

 

Główna zainteresowana po wyrażeniu radości z takiej decyzji powiedziała: „To jest dla mnie niezwykle ważne, że panu ministrowi Ziobro nie udało się przeforsować swoich dziwacznych pomysłów, swojej dziwnej wizji sprawiedliwości. Cieszę się, że nie będę musiała iść z tą sprawą do Strasburga, do europejskiego trybunału”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Pracodawca Grażyny Juszczyk musiał jej zapłacić 5 tys. odszkodowania a na łamach lokalnej prasy zamieścić przeprosiny.  „Chcę dodać, że od tamtej sprawy do dziś minęło osiem lat i czas najwyższy zakończyć ten konflikt. Cieszę się, że Sąd Najwyższy uznał, że zasługiwałam na przeprosiny. Gdyby uznał inaczej, byłoby to po prostu nieprzyzwoite”– skomentowała nauczycielka.

Ziobro „wszechmocny”? Okazuje się, że nie do końca.

/as/

Źródło: tokfm.pl 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Predator
Predator
15 września 2021 15:32

Wiadomo że ziobro to NIEUK, dziecko w przedszkolu wie więcej o fizyce kwantowej niż ziobro o prawie.

Maciek123454321
Maciek123454321
15 września 2021 17:56

Ziober zabulgotał, poliki mu się zrobiły czerwone jak „malyna”, zagotował się i…… wyparował. Co oby! I mianowańcy mu nie pomogli………….

erwinek
erwinek
16 września 2021 07:46

I znowu „0” okazało się MIĘKISZONEM.

Dron
Dron
16 września 2021 11:36

Generalnie nie jestem złym człowiekiem, ale w przypadku tego pana mam marzenie ujrzenia go w więzieniu.

Dupek przegral I gitara hehe
Dupek przegral I gitara hehe
16 września 2021 21:16

Mpm