„Przekroczenie standardów cywilizowanego kraju”

Więzienny poradnik Gawłowskiego dla Jarosława. W zielonym będzie panu do twarzy

– „To są standardy białoruskie – tak na Białorusi i w Turcji, i w Rosji traktuje się opozycję polityczną, tak się eliminuje polityków z innych obozów, tak się prowadzi kampanię wyborczą” – powiedział lider PO Grzegorz Schetyna o zatrzymaniu posła tej partii Stanisława Gawłowskiego. – „Nie możemy pozwolić, żeby w taki sposób, tworząc presję na środowisku sędziowskim, multiplikując zarzuty, które wielokrotnie były przez Gawłowskiego obalone, tworzyć oręż polityczny. Zatrzymywanie, a potem aresztowanie posła na Sejm przekracza standardy cywilizowanego kraju”.

Schetyna przypomniał, że to sam Stanisław Gawłowski zrezygnował z immunitetu. Wielokrotnie stawiał się do dyspozycji Prokuratury Krajowej, także w Szczecinie, chcąc informować i usłyszeć zarzuty w kwestii jego dotyczących. – „Tak się nie stało. CBA dokonało zatrzymania w budynku prokuratury w Szczecinie. To pokazuje absurd tej sytuacji” – podkreślił lider PO. Niedzielną decyzję o aresztowaniu Gawłowskiego Schetyna odbiera jako „początek kampanii wyborczej PiS, jako atak na polityczną opozycję, atak na Platformę Obywatelską”.

– „Dla tych wszystkich, którzy w PiS-ie myślą, że Platforma ulegnie, że przestaniemy dopytywać się o ich afery, pokazywać afery PiS-u, mówimy, że tak się nie stanie. Z jeszcze większą determinacją, zaangażowaniem będziemy pytać o nagrody, które mają być zwrócone, które były im nieprawnie przyjęte, będziemy pytać o odpowiedzialność za to prawną, będziemy pytać o afery związane z miliardami, które wypływają z Polski. To wszystko się nie zmieni. Będziemy dalej twardo pytać, co PiS robi w Polsce i pokazywać to Polakom” – zadeklarował szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann.

Wiceszefowa Platformy była premier Ewa Kopacz przypomniała swoje słowa sprzed trzech lat. – „Kiedy składałam dymisję swojego rządu, mówiłam o tym, co czeka Polaków pod rządami PiS w następnych latach, mając w tyle głowy pamięć o tym, co robili w latach 2005-2007. Część z polityków mówiła „przesada”, „nie można straszyć PiS-em”. Dzisiaj mówię (…) – to wygląda dużo gorzej niż wtedy zapowiadałam” – podkreśliła Kopacz.

bt

Źródło: polsatnews.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Maciek123454321„pawly”SobiepanobserverNihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Plus ujemny
Plus ujemny

A czemu ci „chłopcy” mają na twarzach kominiarki. Przecież zgodnie z ich hierarchią wartości są bohaterskimi patriotami. Czemu się tym nie szczycą?
Panie Kamiński – proszę ujawnić nazwiska tych bohaterów. Nazwiska rodowe a nie służbowe.

Waldemar
Waldemar

Przypominam prosty fakt, że pod domem Blidy czekała już ekipa TVP. Tyle, że wyjechała bez materiału na wieczorne „Wiadomości”. W tej chwili mamy pisowską powtórkę z rozrywki. I jeszcze jedno. Słusznie Aleksander Hall zapowiadał w zeszłym roku procesy polityczne, tylko nie przewidział, że to się przeciągnie aż na wiosnę 2018. Cóż, nie skończono jeszcze „reformy” sądownictwa, sprawa prosta.

Nihil
Nihil

Od kiedy to złodzieje i bandyci (konstytucji)
są Policja, Prokuraturą i Sądem?

observer
observer

Czy Pislandia to cywilizowany kraj?! Żadna dyktatura nie jest ani cywilizowanym, ani demokratycznym krajem!!!
Pisuar żądza w Polsce jak w podbitym kraju!

Sobiepan
Sobiepan

Chwilowo wycofuje sie z „dyskusji”. Zblizaja sie wybory i PiS-uary wypuscily do „roboty” caly tabun trolli- „jany”, „marciny”, „pawly”, „anony” ktorzy bija piane dla kurdupla i jego przydupasow, a nie chce mi sie im cokolwiek pisac, bo to „jak groch o sciane”. Dodac nalezy take „akcje” jak ta i juz wiadomo, ze wszystkie nastepne wybory PiS-uary beda FALSZOWAC, a oponentow- wlasnie pokazuja, jak beda traktowac.

„pawly”
„pawly”

Trzymam za słowo 🙂

Maciek123454321
Maciek123454321

Sobiepan może wstrzymać się od pisania, ale ja wam tak łatwo nie odpuszczę, śmieciarze.