Przemoc domowa. Zatrzymany szef klubu PiS Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Przemoc domowa. Zatrzymany szef klubu PiS Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Portal GazetaWrocławska.pl poinformował o zatrzymaniu przewodniczącego klubu Prawo i Sprawiedliwość w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Wg informacji portalu policja z Legnicy potwierdziła jedynie, że doszło do zatrzymania wczoraj w jednym z domów w Legnicy.

 

„Dziennikarzom Onetu także udało się jednak potwierdzić, że chodzi o zatrzymanie Jacka B” – czytamy na onet.pl. Zatrzymany miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków rodziny.

Przedstawicielka legnickiej policji Jagoda Ekiert poinformowała: „Policjanci sporządzili niebieską kartę oraz odizolowali mężczyznę od rodziny. Został on prewencyjnie zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Obecnie ustalamy okoliczności zdarzenia”. 

 

W reakcji na to doniesienie szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski stwierdził, że: „Jarosław Kaczyński zdecydował o zawieszeniu w prawach członka partii szefa klubu PiS w sejmiku dolnośląskim Jacka B”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Sobolewski  dodał, że sprawą Jacka B. zajmie się rzecznik dyscypliny partyjnej. Zatrzymany  przez dwie kadencje był Przewodniczącym Komisji Spraw Obywatelskich i Rodziny w Radzie Miejskiej w Legnicy.

/as/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
20 stycznia 2021 13:09

„Zatrzymany miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków rodziny.”

To są te katolickie wartości i tradycje, które PiS chce wprowadzić obowiązkowe? No i teraz jest jasne, dlaczego Ziobro i Episkopat krzyczą, że trzeba wypowiedzieć Konwencję Stambulską. Wtedy Ziobro zmieni kodeks karny i przemoc w rodzinie przestanie być przestępstwem, a damscy bokserzy będą bezkarni i nadal na swoich wysokich stanowiskach.

Rafapon
Rafapon
20 stycznia 2021 15:35
Reply to  Jantar

„Zatrzymany miał stosować przemoc..” Jak ja nie cierpię takiego sformułowania. Miał coś robić oznacza, że miał taki obowiązek, a nie że w maglu jedna baba drugiej babie powiedziała, że on chyba coś takiego zrobił.
A przechodząc do tego Jacka B. to chyba nie jest pozbawionym twarzy krewnym poety Krzysztofa Kamila B.

Daniela
Daniela
21 stycznia 2021 11:05
Reply to  Rafapon

Też nie lubię takiego sformułowania, które domniemywa, oznacza, że nie wiadomo/nie zostało udowodnione?/może to plotka, że tak było… źle oceniasz, że w tym przypadku „Miał coś robić oznacza,że miał taki obowiązek”. Wręcz przeciwnie oznacza /że („może i”) zrobił, ale nie ma orzeczenia sądowego, czyli niewinny puki co…

smętek
smętek
20 stycznia 2021 13:10

Podobno w czasach PRL mówiono na takich damski bokser i żaden uczciwy mężczyzna na wódkę by z takim nie poszedł.

Daniela
Daniela
21 stycznia 2021 11:08
Reply to  smętek

Rzeczywiście tak mówiono…żaden uczciwy mężczyzna i dziś z takim na wódkę nie pójdzie, bo nie chce się przyczynić do tragedii jego rodziny.

spitwajer
spitwajer
20 stycznia 2021 13:52

Panie Jacku niech pan się nie boi. pół polski oraz sam Ziobro za panem stoi. Sprawca przemocy wobec własnej rodziny najlepszym kandydatem na członka ! komisji do spraw rodziny przy radzie miejskiej ot co, PRL w pełnej krasie, jemu braku kompetencji w tej materii nie sposób zarzucić — brawo pis

Antykaczor
Antykaczor
20 stycznia 2021 14:48

Towarzysze pisowscy kultywują wartości. Tradycyjne i katolickie

Maciek123454321
Maciek123454321
20 stycznia 2021 16:02

No to niedługo Karaluch będzie się zajmował wyłącznie wieszaniem swoich pupili – na razie w prawach, a potem się zobaczy. Może już mu czasu nie stanie (bo tylko czas może mu stanąć) żeby dalej psuć nasz kraj. Najciekawsze, że oni są zupełnie bezsilni, nikt się ich nie słucha, wszyscy mają ich w dupie, a narodowym zawołaniem stało się ***** ***. Jak może rządzić władza, z której społeczeństwo się śmieje? Kabaretowy hitlerek, z zerowym kontaktem z narodem… i oni uważają, że rządzą? Chociaż udowodnili – fakt – że można wypłynąć na głosach kretynów i debili. Wynalazek na skalę światową. Tyle, że polski debil i kołtun jutro da głos zupełnie dla kogo innego, a najpewniej obrazi się na cały świat, powie, że wszyscy politycy to gówno i zostanie w domu. Pomyślmy lepiej, jak się efektywnie pozbyć pisiorów – oczywiście legalnie.