„Przemoc prawna”. „Aparat represji” wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego Juszczyszyna

„Iustitia”: „Wobec sędziów, którzy stosują w Polsce prawo europejskie, stosowane są represje”

Przeciwko olsztyńskiemu sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi – po tym jak wezwał Kancelarię Sejmu by pokazała listy poparcia do nowej KRS – wszczęto postępowanie dyscyplinarne.

 

Teraz zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych sędzia Michał Lasota zarzuca Juszczyszynowi działanie na szkodę państwa i w komunikacie na stronie informuje: „Przedstawione obwinionemu Pawłowi J. zarzuty dyscyplinarne dotyczą uchybienia godności urzędu, w szczególności przez przekroczenie uprawnień przy wydaniu postanowienia nakazującego Kancelarii Sejmu przedstawienia określonych dokumentów”.

W opinii rzecznika sędzia miał w sposób nieuprawniony „przekazać przedstawicielom mediów oceny i twierdzenia związane z pełnionym urzędem sędziowskim, wbrew art. 89 § 1 Prawa o ustroju sądów powszechnych.”

 

Jak pisaliśmy w publikacji „Czapki z głów! Juszczyszyn: „Sędzia nie może bać się polityków, nawet jeśli mają wpływ na jego karierę” olsztyński sędzia podczas rozpatrywania apelacji wezwał dyrektora Kancelarii Sejmu do dostarczenia w ciągu tygodnia utajnionych list poparcia kandydatów do KRS – pod karą grzywny. W rezultacie został przez Ministerstwo Sprawiedliwości odwołany z delegacji do Sądu Okręgowego w Olsztynie.

W opinii resortu sędzia „w sposób nieuprawniony podważył status powołanego przez prezydenta sędziego”. Tymczasem sprawa, którą zajął się Juszczyszyn, była w pierwszej instancji rozpatrywana przez m.in. sędziego nominowanego przez nową Krajową Radę Sądownictwa.

„Takie działanie stanowi niedopuszczalną ingerencję w działania konstytucyjnych organów oraz prowadzić może do chaosu i anarchii” – napisał Lasota w oświadczeniu resortu.

Juszczyszyn sprawdzając czy sędzia z I instancji spełniał wymogi niezależności i niezawisłości zastosował się do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

/jp/

Źródło: onet.pl/wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
MarekRafał PdarooMirandaJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

Moim zdaniem bezprawie PiSiej mafii wobec sędziów, których niezależność staje pod coraz większym znakiem zapytania – bo staje się zależna nie od gwarancji systemowych, tylko od charakteru i odwagi poszczególnych sędziów, a także lekceważenie przez nią prawomocnych wyroków sądowych, powinno stać się przedmiotem jednego z najbliższych posiedzeń Parlamentu Europejskiego. Panie i panowie europosłowie z partii opozycyjnych – do roboty!

HerodAntypis
HerodAntypis

Miernota lasota twierdzi, że sędzia Juszczyszyn działa na szkodę państwa. Zapomniał dodać że rosyjskiego.

Leszek
Leszek

Szanowny Panie Sędzio, dziękuję Panu za postawę i życzę Panu niezachwianego spokoju w słusznym oczekiwaniu na przeprosiny.

Jantar
Jantar

No to pięknie! Sędzia powołujący się na wyrok TSUE potraktowany jak przestępca. Do UE ta sprawa na pewno dotrze, więc można się spodziewać odpowiednich kroków wobec rządu. Spowoduje to oczywiście w szybkim tempie nasze wyjście z UE, a przypominam, że wystarczy do tego przegłosowanie w Sejmie ustawy i wychodzimy z dnia na dzień. Pawłowicz i Piotrowicz w TK przyklepią, co będzie potrzebne i Kaczyński zmieni konstytucję jeszcze przed wyborami prezydenckimi. Po tej sprawie z sędzią już widać, że Kaczyński nie ma żadnych hamulców, dociska pedał gazu z każdej strony. I wie doskonale, że może to zaowocować przegranymi wyborami prezydenckimi, więc… Czytaj więcej »

Miranda
Miranda

idę 1 grudnia na wiec poparcia dla Sędziego Pawła Juszczyszyna i innych Niezłomnych Sędziów , jestem Im winna wsparcie za obronę moich obywatelskich praw .

daroo
daroo

Ciekawe jak długo jeszcze Polacy ( nie mylić z wolakami) będą tolerować taką sytuację?. Z bardziej błahych powodów wybuchały zamieszki a my jakby śpimy skoro nie ma żadnej reakcji a może wyznajemy zasadę : im gorzej tym lepiej? bo nie wiem już 😐

Marek
Marek

Skoro wciąż tolerują wysuwam wniosek, że Polaków już nie zostało wielu, a Polska już nie istnieje, została zamieniona na bananową republikę kaczystanu.

Rafał P
Rafał P

Kaczofaszyzm w rozkwicie.