Przerwane obrady Sejmu – na życzenie posłów opozycji – tłumaczy Witek

Marszałek Witek nie znajdzie czasu dla Komisji Weneckiej

Decyzja o przerwaniu trzydniowych obrad Sejmu i przesunięciu dwóch z nich   na „po wyborach” jest całkowicie zgodna z regulaminem – przekonywała podczas konferencji prasowej marszałkini Elżbieta Witek. „15-16 października to będzie ten sam parlament, który zgodnie z regulaminem może się zbierać do ostatniego dnia przed nowym posiedzeniem nowego parlamentu” – mówiła.

 

Kampania wyborcza jest krótka, posłowie chcą być pomiędzy swoimi wyborcami” – uzasadniła te słowa i podkreślała, że z taką prośbą wyszedł nie tylko klub PiS, ale nawet kilkunastu posłów opozycji.

Nie będę ujawniać [kto], bo nie jestem do tego upoważniona. Ten temat jest zakończony. Prezydium Sejmu zakończyło, przegłosowało i sprawa jest dla mnie zakończona” – oznajmiła.

 

Witek zarzekała się, że partia rządząca nie ma w tym żadnego interesu i wbrew zarzutowi – jak podkreślała – że nie łamie regulaminu, lecz uczciwie trzyma się harmonogramu.

Na „po wyborach” przesunięte zostało m.in. rozpatrzenie sprawozdania Prezesa Sądu Najwyższego którego termin mija 17 października.

/p/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
KosMaciek123454321MirandaantyuzurpatorBGmble Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BGmble
BGmble

Wcale mnie nie zaskoczy jesli 14 X (bez względu na wynik) w TVP usłyszymy orędzie Adriana: „Ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał Nowa Komisje Wyborcza ds. Ustalenia Wyników Wyborów, razem z (neo)KRS i Izba Dyscyplinarna za wadliwie powołane. Tym samym Unia Europejska podważyła wyniki demokratycznie przeprowadzonych wyborów niepodległego państwa. Jestesmy wiec przez UNIJNE STRUKTURY zmuszeni, aby w ramach stanu wyjątkowego do czasu odwołania się od orzeczenia TSUE, prace sejmu i senatu zostały TYMCZASOWO zawieszone. W konsekwencji dla zachowania i przestrzegania ładu konstytucyjnego, największy Klub Parlamentarny (ten prawy i sprawiedliwy) TYMCZASOWO przejmuje obowiązki Parlamentu Rzeczypospolitej. Trzeba… Czytaj więcej »

Miranda
Miranda

To może być realne . Prezes Narodu dał już znak i wcale się z tym nie krył , sam też się nie ukrył jak wcześniej bywało . Wyznawcy PISu już przebierają nóżkami. Wyborcom opozycji/wszelkiej/przypomnę ludowe przysłowie : Próżno wtedy żałować, gdy nie ma czego ratować.

antyuzurpator
antyuzurpator

Oj tam, „szybko się uczy”. Pacynka, i tyle.

Maciek123454321
Maciek123454321

Pachnie mi to stanem wyjątkowym, który PiS ogłosi po przegranych wyborach. Coraz więcej słychać takich głosów.

Kos
Kos

A od kiedy to ” zwykly posel” nalezy do opozycji?