Przestępcy zdemolowali siedzibę magazynu „Fakty”, bo pomylili go z „Faktami” TVN

Przestępcy zdemolowali siedzibę magazynu „Fakty”, bo pomylili go z „Faktami” TVN

Siedziba wydawnictwa MaxMedia została zdemolowana. Wszystko dlatego, że wspomniana firma publikuje ekonomiczny magazyn „Fakty”.

Bandyci zniszczyli komputery, serwerownię i ukradli dyski z komputerów.

 

Fanatycy obmalowali także ściany napisami „Fakty TVN Wypad” i swastykami. Zdjęcia zdemolowanego pomieszczenia umieścił na Facebooku jeden z redaktorów. „Nie damy się! Wrócimy” – zapowiedział w tym samym wpisie.

Wandale najprawdopodobniej zniszczyli siedzibę wydawnictwa, ponieważ pomylili je z „Faktami” TVN lub tabloidem „Fakt” – MaxMedia wydaje magazyn „Fakty”. Przerażająca sytuacja została skomentowana przez redaktora naczelnego magazynu Piotra Szumlewicza, który uważa, że akt agresji zainspirowała partia rządząca.

 

Dziś rano bandyci włamali się do naszej siedziby, zniszczyli ściany i sprzęt. Magazyn Dialogu Społecznego Fakty, którego jestem redaktorem naczelnym, zmieszał się im z Faktem i Faktami. Oto skutek kampanii obozu rządzącego przeciwko mediom opozycyjnym. Wstyd i hańba, a zarazem podsumowanie podejścia do dialogu prezydenta i partii rządzącej” – napisał w social mediach.

Magazyn „Fakty” jest czasopismem poświęconym niemal wyłącznie gospodarce. Naczelny pisma, Szumlewicz, pracował wcześniej w TVP i współpracował z m.in. „Gazetą Wyborczą”, „Przeglądem”, „Trybuną” i „Le Monde Diplomatique”.

Potencjalni hejterzy, w walce z „Faktami” TVN, mają jeszcze szerokie pole do popisu. Człon „Fakty” znajduje się bowiem w nazwach wielu wydawanych w Polsce mediów – celem ataku mogą być więc „Fakty i Mity”, „Fakty RMF FM” i „Fakty i Sekty”.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MordazdradzieckaJantarHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Durnie bez szkoły nawet swastykę odwrotnie namalowali. Brak elementarnej wiedzy na temat czegokolwiek. Typowi barbarzyńcy wyhodowani w krótkim czasie przez PiS i kościół katolicki za pomocą kurwizji i ambon.

Jantar
Jantar

„Bandyci … i ukradli dyski z komputerów.” – może nikt nie zwrócił na to uwagi, ale moim zdaniem właśnie dyski komputerów były celem włamania, a zniszczenie komputerów i obmalowanie ścian miało tylko odwrócić od tego uwagę. I mam wręcz wrażenie, że pisowcy po prostu wysłali bandziorów do redakcji po te dyski. Możliwe, że szukają jakichś informacji na Rafała, albo redakcja wcale im się nie pomyliła i celem była właśnie redakcja magazynu ekonomicznego z uwagi na analizy ekonomiczne redaktorów i różne materiały ekonomiczne. Ekonomiści twierdzą bowiem, że rząd PiS ukrywa katastrofę ekonomiczną, pustą kasę i różne sprawki w związku z budżetem… Czytaj więcej »

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Tak działały bojówki hitlerowskie (SA i SS), które rozbijały wiece, redakcje i biły przeciwników hitlerowców. Niech mi ktoś teraz powie że PiS nie przypomina NSDAP.

Jantar
Jantar

Przecież niektórzy już od dawna o tym trąbią! Między innymi ja. I nawet na tym forum byłam uciszana, że przesadzam. A wystarczy tylko odrobina znajomości historii i umiejętność wyciągania wniosków…

Apropo Niemiec lat 30-ych… Czytałam wczoraj artykuł o tym, jak hitlerowcy dostosowali religię katolicką do swoich zbrodniczych celów. I wiecie co? Cytaty z myślicieli hitlerowskich przypominają jako żywo cytaty naszych hierarchów. I wprowadzali takie samo uwielbienie dla wodza, jak PiS i hierarchowie dla Kaczyńskiego. Polecam lekturę tekstu pt. „”Aryjski Chrystus” i germańscy bogowie – nazistowska wizja wiary”, który znajdziecie na Onecie.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Znam ten temat. Karl Schmitt, ten od hitlerowskiego Gleischaltungu (niem. ujednolicenie, nomemn omen tą samą metodę stosuje PiS przy przejmowaniu instytucji), jest przecież idolem Jarosława K. Znam też inny: czyli jak hitlerowcy uciekali do Argentyny i innych krajów Ameryki Płd. dzięki Watykanowi (Pius XII oraz ksiądz pedofil Alois Hudal).

Jantar
Jantar

O poparciu Hitlera przez Piusa XII jest dokument. O ile pamiętam to od jesieni od czasu do czasu emituje go kanał WP. Bardzo interesujący. Świeża produkcja po odtajnieniu archiwów Watykanu w ostatnich latach.