Przesunięcie czasu z normalnego na czas smoleński

Przesunięcie czasu z normalnego na czas smoleński

11 listopada zostało przeniesione na 10 listopada. Nie jest to żadna pomyłka. PiS, tj. Jarosław Kaczyński, przesuwa święto narodowe o jeden dzień, przechodzimy z normalnego czasu polskiego na czas smoleński, jak czas letni zamienia się na czas zimowy, przesuwamy wskazówki zegara o godzinę.

Właśnie PiS ogłosił, że odbędą się społeczne (pisowskie – piszmy wprost) obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 10 listopada. To unieważnienie 11 listopada, tym bardziej, że PiS niczego nie organizuje w Warszawie w Dzień Niepodległości, bowiem robi wypad do Krakowa.

Dlaczego 10 listopada? To nawet Kononowicz wie („żeby nie było niczego”). Aby Lech Kaczyński (odpowiedzialny za katastrofę smoleńską jako dysponent lotu) wszedł do panteonu bohaterów narodowych. To jeszcze jedno sekowanie opinii publicznej, że brat prezesa jest równy Kościuszce i Piłsudskiemu.

Partia rządząca, tj. Kaczyński, jakby mówi: a świętujcie sobie 11 listopada, to tylko Święto Niepodległości, 10 listopada to Narodowe Święto Niepodległości. Na pewno takie traktowanie dat historii Polski, zawłaszczania świąt wszystkich Polaków i wtryniania swoich obchodów z przymiotnikiem „narodowe” nadaje się do rozważań na sympozjum psychiatrycznym, a przynajmniej psychoanalitycznym. Polska pod miłościwie panującym PiS-em po prostu zgłupiała – „żeby nie było niczego”, żeby nie było rozumu.

Idę o zakład, iż w okolicach 10 listopada zostanie ogłoszona opinia biegłych grafologów IPN, że TW Bolek to Lech Wałęsa. Współcześnie nam żyjący rzeczywisty bohater równy Bolesławowi Chrobremu, Kościuszce, Piłsudskiemu, musi być zrównany z rynsztokiem, bo trzeba wywindować bohatera miesięcznic. Zmarłym nie wytacza się procesów, ale zmarłym definiuje się zarzuty. Gdybyśmy byli normalnym krajem, prokuratura sformułowałaby zarzut Lechowi Kaczyńskiemu, a Jarosław Kaczyński mógłby sobie pochodzić wokół budynku prokuratury ze swoim smoleńskim ludem. Ale jesteśmy nienormalni, z Polski robi się Tworki, więc przesuwa się nawet kalendarz z 11 listopada na 10 listopada. Takie fiu-bździu jest u władzy.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

20
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
10 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
gniewko_syn_rybaMarekAramTomMisio Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sławomir
Sławomir

Reżim iperium nienawiści kroczy drogą i idealnie realizuje stalinowskie wzorce, dodatkowo jeszcze zmodyfikiwał się koalicją z Rydzykiem, spisiałą Solidarnością i prztstawką KuPiS.

Aram
Aram

O jakie „stalinowskie wzorce” chodzi?

Maciek123454321
Maciek123454321

Zdaje mi się, że nowy troll do nas dołączył. Pozdrawiam kolegę i życzę wielu minusów.

Misio
Misio

Macius, czlowiek odezwal sie zapewne pierwszy raz na forum, a Ty juz wiesz ze to troll :). Minusy na tym forum swiadcza tylko o poczytnosci danego wpisu a nie jego jakosci. Twoje n wypociny sa zawsze plusowane, nawet te o smierdzacych gaciach 🙂

Sławomir
Sławomir

Sam sobie poszukaj i poczytaj, nawet w necie znajdziesz sporo niespisiałych informacji na ten temat. Poczytaj o rodzinie Kaczyńskich, która w czasach największego terroru w zrujnowanej Warszawie od reżimu willę na Żoliborzu dostała.

Aram
Aram

I co na to IPN?

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Osobiście nie pamiętam czasów stalinowskich ale z twojego wpisu wnioskuję, ze – identycznie jak teraz – opozycja mogła wtedy bezkarnie protestować na ulicach oraz równie bezkarnie krytykować, wykpiwać, ośmieszać i szkalować władze w swoich mediach, a te miały większościowy udział w rynku medialnym… ?

Innymi słowy, „historyczne” relacje o rzekomym terrorze stalinowskim, masowych mordach, więzieniu, torturach itp., to wymysł prawicowej propagandy… Czyli wygląda na to, że ten stalinizm był idealnym ustrojem… To dlaczego upadł ?…

;)))))))))))))))))))))))))))

Maciek123454321
Maciek123454321

Tak, tu już tylko psychiatra pomóc może.

Ted
Ted

Psychiatra ? Lot nad kukułczym (kaczym) gniazdem ?
Tylko kto kogo będzie leczyć.

Maciek123454321
Maciek123454321

Dr Bogdan Klich (specjalność – psychiatra) – były minister obrony narodowej – mógłby zacząć leczyć Antoniego Macierewicza – obecnego ministra obrony narodowej – z powodu schizofrenii, urojeń oraz manii prześladowczej.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Autorowi rzeczywiście by się przydał.

krakus
krakus

„Lech Kaczyński odpowiedzialny za katastrofę smoleńską jako dysponent lotu”

no to widzę że podważacie towarzyszu raport Laska.

Aram
Aram

Mówisz Pan, że to Lech Kaczyński zorganizował zamach na siebie samego? Aaa, to już wiem, czemu Donald Tusk był wówczas taki szczęśliwy w Smoleńsku! 🙂

Wiesław
Wiesław

Wielkanoc bedzie w kwietniu
najlepiej dziesiątego
Boże Narodzenie nie w grudniu
a czerwcu osiemnastego
przez tydzień zaś korowody uliczne
z racami i pochodniami
będą uświetniać przestrzeń publiczną
gdy już wrak będzie z nami
i tak pradawna Rzeczypospolita
dawniej katolicka
stanie się Pospolitą Rzeczą
z dopiskiem heretycka

Jacek
Jacek

No to narodowcy będą mieli używanie… aż DWIE prowokacje! No i Międlar, jeśli dobrze to rozegra, dostaje dodatkowy dzień wejścia do mediów.
Służenie patriotyzmowi, że ho ho!

Zwinka
Zwinka

A Andrzej Sikorowski tak pięknie śpiewa: nie przenoście nam stolicy do Krakowa…
„chociaż tak lubicie wracać do symboli
bo się zaraz tutaj zjawią
butne miny święte słowa
i głupota która aż naprawdę boli
u nas chodzi się z księżycem w butonierce
u nas wiosną wiersze rodzą się najlepsze
i odmiennym jakby rytmem
u nas ludziom bije serce „

Tom
Tom

To po prostu taka polska, katolicka tradycja świętowania w wigilię święta.

Misio
Misio

Czytam i oczom nie wierze. Jakim to oswiadczeniem, dokumentem badz w inny jawny sposob PiS przesunal obchody z dnia 11 listopada na 10 listopada. Jestem oburzony ta decyzja i calym soba wpisuje sie w ten protest o ile autor wykaze, ze to jest stan prawdziwy. Zgodnie z moja wiedza obchody Swieta Niepodleglosci maja zaczac sie dzien predzej o godz. 18.45 koncertem choru w Warszawie. Zatem jesli to ja pisze prawde, Pan Autor wychodzi na zacietrzewionego w swojej nienawisci czlowieczka, ktory traktuje swoich czytelnikow jak idiotow… Nie pierwszy raz zreszta….

Marek
Marek

Trudno jest się z Panem nie zgodzić – Pan Mystkowski wydaje się być totalnym trollem „totalnej opozycji”. To nie jest jego pierwszy ani też (niestety) nie ostatni popis. Obrona demokracji w całej ozdobie :-).

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

„Idę o zakład, iż w okolicach 10 listopada zostanie ogłoszona opinia biegłych grafologów IPN, że TW Bolek to Lech Wałęsa. Współcześnie nam żyjący rzeczywisty bohater równy Bolesławowi Chrobremu, Kościuszce, Piłsudskiemu”

Tym żeś mnie Pan rozwalił dokumentnie – ROTFL… ;))))

Z resztą bredni stawiających mózg w poprzek nie zamierzam nawet polemizować…