Przeszukanie w domu radnego PiS Mateckiego – „Mocne rzeczy podobno znaleźli”

Przeszukanie w domu radnego PiS Mateckiego – „Mocne rzeczy podobno znaleźli”

Policja przeszukała mieszkanie Dariusza Mateckiego, radnego Prawa i Sprawiedliwości ze Szczecina – podaje onet.pl, powołując się na Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. To właśnie Ośrodek złożył zawiadomienie do prokuratury, że na prowadzonych przez Mateckiego stronach w internecie nawoływano do nienawiści. – Mamy dowody na to, że Dariusz Matecki zamieszczał w sieci treści rasistowskie, antysemickie. Nawoływał też publicznie do mordowania muzułmanów i uchodźców” – czytamy na Facebooku OMZRiK.

 

Według Onetu, do przeszukania w domu Mareckiego doszło już w październiku, ale dopiero teraz sprawa wyszła na jaw. Informator portalu twierdzi, że zabezpieczono m.in. komputer i telefon radnego oraz inne nośniki. – „Mocne rzeczy podobno znaleźli” – powiedziała Onetowi osoba znająca sprawę.

Po zabezpieczeniu sprzętu sprawa Mateckiego została nagle przeniesiona z Prokuratury Praga-Północ do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. – PiS tak działa, gdy chce chronić swoich. Podobnie „ukręcono łeb” śledztwu przeciwko Międlarowi, zabierając je z wrocławskiej prokuratury do białostockiej. A ta, rzecz jasna, umorzyła. Podobne zabiegi były w trakcie postępowania o fałszowanie podpisów wyborczych, w którym występował Andruszkiewicz” – skomentowano na stronie Ośrodka.

 

Decyzję o przeniesieniu sprawy podjęła Prokuratura Krajowa, na czele której stoi Bogdan Święczkowski.

„Wygląda to tak, jakby ktoś chciał ukręcić tę sprawę. Wiadomo, że Matecki to bliski człowiek Patryka Jakiego i Zbigniewa Ziobry” – powiedział informator Onetu.

Matecki był m.in. bardzo zaangażowany w kampanię Jakiego, kiedy ten chciał zostać prezydentem Warszawy. Jak ustalił portal wp.pl, radny PiS jest zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości jako… specjalista od mediów społecznościowych. Niedawno znowu było o nim głośno, o czym pisaliśmy w artykule „Radny PiS zamierza „dezynfekować” plac w Szczecinie „z ideologii LGBT”.

bt

Źródło: onet.pl, Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o