Przewodniczący NSZZ „Solidarność” ostro o zmianach w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego

Pod naciskiem nuncjatury abp Głódź musiał powołać komisję do zbadania sprawy ks. Jankowskiego

Wprowadzenie na wniosek Klubu Parlamentarnego PiS do ustawy ‚tarcza antykryzysowa’ zmiany dającej prawo odwoływania członków Rady Dialogu Społecznego przez prezesa Rady Ministrów to rażące naruszenie autonomii parterów społecznych i nieuprawniona ingerencja w uprawnienia zarezerwowane wyłącznie dla prezydenta RP. Wprowadzone zmiany zapewniają premierowi pełną dowolność działania w tym zakresie, łamiąc dotychczasową równowagę stron, która stanowi istotę funkcjonowania Rady Dialogu Społecznego”.

 

Tymi słowami Piotr Duda, szef „Solidarności” odniósł się do wprowadzonych przez PiS poprawek do dotyczącej koronawirusa specustawy, w których znalazła się nieoczekiwanie poprawka do ustawy o Radzie Dialogu Społecznego.

Zgodnie z przyjętymi przez Sejm poprawkami premier będzie mógł w czasie stanu epidemii dokonywać zmian w Radzie poprzez odwoływanie jej członków na wniosek organizacji lub bez tych wniosków.

 

Powodem wykluczenia z RDS może być fałszywe oświadczenie lustracyjne albo „sprzeniewierzenie się działaniom Rady„. Przewodniczący Duda podkreślił, że „Solidarność” od dawna postulowała zmiany w ustawie o RDS, ale w opinii związkowców „tarcza antykryzysowa” nie powinna być okazją do wprowadzania nowych regulacji.

Żądamy natychmiastowego wycofania powyższych zmian już na etapie prac w Senacie RP. Apelujemy również do pana prezydenta Andrzeja Dudy o niezwłoczną interwencję w tej sprawie” – komentuje Piotr Duda.

wb

Źródło: wiadomosci.onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Nowe idzieRafał PZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Jak rewolucja zaczyna zżerać własne dzieci, to płaczą.

Rafał P
Rafał P

He, he, he, Duda z Dudą chce grać w duecie. Nic z tego, bo jeden jest pacynką Kaczora, a drugi panem Kacperka. To nie ta sama liga.

Nowe idzie
Nowe idzie

ZBLIŻAMY SIĘ DO EUROPY ? Dzięki epidemii NOWE IDZIE ? IP dzisiaj 04:31 Jeśli, dzięki epidemii, ludzie przyzwyczają się do uczestniczenia w mszach odprawianych w TV, albo internecie, to kościoły mogą stać się niepotrzebne. Jak będą niepotrzebne, to część zostanie wyburzona, albo sprzedana deweloperom i zaadoptowana na mieszkania, kina, teatry, baseny, sale sportowe itp., tak jak to się stało / dzieje w całej Europie. Czy w ten sposób mogą zostać rozwiązane w Polsce problemy z mieszkaniami, zwłaszcza dla młodych Polaków oraz nastąpi wzrost zamożności społeczeństwa, które nie będzie musiało utrzymywać 11 000 kościołów i dziesiątków tysięcy duchownych ? Wzrost zamożności… Czytaj więcej »