Przewodniczący sejmiku do Guzikiewicza: „Zobowiązany jest Pan jak każdy obywatel ponosić odpowiedzialność za swoje czyny i słowa”

Przewodniczący sejmiku do Guzikiewicza: „Zobowiązany jest Pan jak każdy obywatel ponosić odpowiedzialność za swoje czyny i słowa”

Przewodniczący sejmiku pomorskiego Jan Kleinszmidt odpowiedział radnemu PiS Karolowi Guzikiewiczowi. – „Odpowiadając na Pana pismo, należy wskazać, że skierowany przez Pana w złożonej korespondencji wniosek o zabezpieczenie ochrony prawnej jest niezrozumiały. W niniejszej sprawie zobowiązany jest Pan jak każdy obywatel ponosić odpowiedzialność za swoje czyny i słowa – napisał Kleinszmidt.

 

Radny PiS zwrócił się do przewodniczący sejmiku pomorskiego po tym, jak mecenas Jacek Dubois wezwał Guzikiewicza do zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o marszałku Senatu Tomaszu Grodzkim. Pisaliśmy o sprawie w artykule „Guzikiewicz żali się, że jest… szantażowany przez adwokata marszałka Senatu – „Szykuj kasę i nie becz, zachowuj się jak facet”.

Jan Kleinszmidt w piśmie do Guzikiewicza podkreślił, że upublicznienie informacji zawartych w mailu było prywatną decyzją radnego PiS, „nie wymaganą przepisami prawa” i nie związaną z pełnioną przez niego funkcją. – „Wobec czego oczywistym jest, że konsekwencje takiego działania związane z ewentualną odpowiedzialnością skierowane będą w stosunku do Pana jako osoby prywatnej” – stwierdził przewodniczący sejmiku pomorskiego.

 

Dodał, że każda osoba dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma obowiązek zawiadomić o tym organa ścigania. – „Niemniej jednak obowiązek społeczny przeradza się w obowiązek prawny wówczas, gdy spełnione są warunki w postaci powzięcia wiarygodnej informacji o popełnieniu przestępstwa. Nie można jednak uznać za podstawę skierowania zawiadomienia o przestępstwie korespondencji e-mailowej, która według Pana relacji pochodziła z niepotwierdzonego źródła i co do wiarygodności której nie miał Pan pewności. Zobowiązaną do złożenia takiego zawiadomienia jest osoba posiadająca wiarygodne informacje o podejrzeniu popełnienia przestępstwa” – napisał Kleinszmidt.


Mimo to Guzikiewicz złożył kolejne pismo, o czym poinformował na Twitterze: – W związku z odmową ochrony prawnej przez Przewodniczącego Sejmiku Jana Kleinszmidta z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ poprawiłem pismo i wnoszę ponownie w tym do Komisji Rewizyjnej Sejmiku”.

bt

Źródło: dziennikbaltycki.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
HerodAntypissmętekNihilChermesWitold Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leon
Leon

No to taki guzik

HerodAntypis
HerodAntypis

Gdyby chodził z kominiarzem to by go ludzie macali, a on by myślał, że go lubią.

Witold
Witold

Guzik prawda w tym, Co ten Guzikiewicz glosi.

Chermes
Chermes

Może ta pani „profesur” co to twierdzi, że „dobrowolnie dała łapówkę na cel charytatywny” mu pomoże. W końcu, skoro stać ją na łapówki, zapewne stać ją też i na pomoc finansową dla biednego pana Guziczaka (czy jak mu tam?) ?

Nihil
Nihil

Tow. Guzikiewiczu przedstawcie zagadnienie tow. Zero, on tak ustawi maszynę losującą sędziego że będziecie… wicie, rozumicie…. poszkodowanym. Życzę „sukcesów” w dalszej pracy i życiu prywatnym… Biedo intelektualna

smętek
smętek

Jak można tak pisać do zasłużonego opluwacza innych.