Przez 2 lata nie zauważyła braku szyldu Taxi! Żona rektora wojskowej Akademii korzystała z limuzyny uczelni?

Przez 2 lata nie zauważyła braku szyldu Taxi! Żona rektora wojskowej Akademii korzystała z limuzyny uczelni?

Właściwie nie wiadomo czy nazwać to kolejnym skandalem, czy raczej wydarzeniem z gatunku „Polacy, nic się nie stało”.

 

Monika Parafianowicz, żona rektora Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie gen. Ryszarda Parafianowicza, w latach 2017-2019 miała regularnie korzystać z samochodu należącego do uczelni – podaje portal Business Insider Polska.

Dziennikarze portalu odkryli, że samochód Skoda Superb, który jest autem Akademii Sztuki Wojennej, podjeżdża niezwykle często po panią Monikę Parafianowicz, która jest wiceprezesem spółki Elewarr.

 

Zwrócili się więc w tej sprawie z pytaniem do rzecznika prasowego Akademii Sztuki Wojennej ppłk Mariusza Młynarczyka. Odpowiedź rzecznika, jak na dzisiejsze czasy, nie była zaskoczeniem. Pan rzecznik odpowiadając portalowi podkreślił, że „wszystkie pojazdy będące w dyspozycji Akademii są wykorzystywane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa”. Dodał również, że „ze względów bezpieczeństwa” nie może podać publicznie danych dotyczących wykorzystywania pojazdów. Oczywiście nie odpowiedział na konkretne pytanie redakcji, czy Skoda Superb o wspomnianych numerach rejestracyjnych rzeczywiście należy do uczelni. Również państwo Monika i Ryszard Parafianowiczowie nie ustosunkowali się do pytań portalu.

Jednak oburzenia nie krył były minister obrony Tomasz Siemoniak, który w rozmowie z dziennikarzami BI powiedział: – „To skandaliczna prywata pokazująca podejście do państwowego majątku. Oddawanie służbowego samochodu do dyspozycji członków rodziny jest niedopuszczalne. Rektor powinien zostać zdymisjonowany, bo to powrót do najgorszych czasów PRL, gdzie taka prywata była na porządku dziennym”.

A internauci kpią: „To i tak dobrze bo mogła ze Śmigłowca korzystać, chociaż nigdy nie wiadomo czy tak nie było”, „Rodzina na swoim – Piss realizuje w 100% swoje wyborcze hasło:))”.

Niestety, po niegdyś wykrzyczanych słowach pani Szydło; „im się to należało” coraz mniej wzruszają nas takie standardy.

/md/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AdalbertproboszczIreneusz LaraMałgorzataMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Jak ma na imię Kaduk, który stworzył pisowskie „prawo”? Wie ktoś?

Adalbert
Adalbert

Jaro-zbafca

Małgorzata
Małgorzata

Za PRL nie było takiej prywaty,absolutnie,po co to wracać do zupełnie innych czasów,niczego do nich nie można porównywać,nawet obecnej dyktatury,bo nie dotykała wtedy zwykłego Kowalskiego.

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara

Oczywiście, że jej się należało. Oni są z PiS, a więc wszystko im się należy…

proboszcz
proboszcz

Zdymisjonować błyskawicznego generała z nadania Macierewicza i pseudo prezes z szybkiego awansu. Dość okradania.

Adalbert
Adalbert

A mężuś robił błyskawiczną karierę za czasów rządzenia MON-em przez Macierewicza z podpułkownika na generała brygady w ciągu 1 roku . Takie standardy PiS-lamske.