Przez niekompetencję PiS Polska może być wykluczona z głosowania na najbliższym posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy

Przez niekompetencję PiS Polska może być wykluczona z głosowania na najbliższym posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy

„Zamieszanie w Strasburgu. Polska delegacja może zostać wykluczona z obrad ZP Rady Europy. Powodem brak odpowiedniej liczby kobiet w delegacji polskiego parlamentu. PiS na 12 del. – 1 kobieta PSL 0 kobiet Lewica 0 kobiet. Jedynie w KO – 1/3 delegacji to kobiety” – zaalarmowała w poniedziałek na Twitterze posłanka KO Kamila Gasiuk Pichowicz.

 

Przez niekompetencję polityków PiS i ich podwładnych Polska może stracić prawo głosu na najbliższym posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego RE. Delegaci z naszego kraju nie będą mogli ani wziąć udziału w głosowaniach rezolucji, ani zabrać głosu w trakcie posiedzenia” – powiedziała posłanka w rozmowie z Onetem.

Dodała, że „o tym, czy ostatecznie wykluczyć wszystkich polskich delegatów z bieżącego posiedzenia, zdecyduje ZP Rady Europy w głosowaniu, po zapoznaniu się z wcześniejszymi opiniami dwóch komisji”.

 

Zgodnie z art. 6.2 a Regulaminu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy: „O ile pozwala na to liczba ich członków, skład delegacji krajowych powinien być taki, aby zapewnić sprawiedliwą reprezentację partii lub grup politycznych w ich parlamentach”. Ten warunek Polska spełnia.

Druga część tego przepisu brzmi: „W skład delegacji krajowych powinni wchodzić przedstawiciele płci niedostatecznie reprezentowanej w co najmniej takim samym procencie jak w ich parlamentach (…)”. Tego warunku nasza delegacja już nie spełnia.

Nie po raz pierwszy sprawa Polski wywołuje na tej arenie chaos i zajmują się nią dwie komisje. Decyzja ws. naszej delegacji ma zapaść we wtorek rano.

„To całkowicie niepotrzebne zamieszanie, którego można było uniknąć, gdyby partia rządząca wysłała do Strasburga odpowiedni skład. PiS po raz kolejny przynosi Polsce wstyd w Europie” – kwituje posłanka Gasiuk-Pihowicz.

/j/

Źródło: Onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Piotr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Piotr

Mówili ,,ze wszystkie Ryski to porządne chłopaki, a tu taka KAWA

Piotr
Piotr

Mówiono, ze Ryski to porządne chłopaki ,a tu Terlecki, Czarnecki i Kawa