Przez Polskę przetoczyła się fala wieców poparcia dla nauczycieli

Przez Polskę przetacza się fala wieców poparcia dla nauczycieli

O godz. 20 na ulicach kilku polskich miast zgromadzili się ludzie, by poprzez „Łańcuch światła z wykrzyknikiem” wyrazić poparcie dla nauczycieli.

Tego nie spodziewali się ani nauczyciele, ani rządzący.

Wielka manifestacja „Solidarni z nauczycielami” w Poznaniu. Dumna Wielkopolska popiera swoich nauczycieli”, napisał na twitterze Leszek Miller.

I rzeczywiście, tłumy wyległy na ulice Poznania.

„Łańcuch światła z wykrzyknikiem” pojawił się także we Wrocławiu. Również mieszkańcy Łodzi zapalili światełka na znak poparcia dla nauczycieli.

Wszystkim podziękował Sławomir Broniarz: Dziękuję WSZYSTKIM, którzy udzielają wsparcia naszemu strajkowi. Masowe wiece poparcia to nowa energia dla nas”.

Politycy PiSu lekko przestraszeni w różnych mediach powtarzają, a to, że „nie ma pieniędzy”, że „szkoła nie jest areną protestów politycznych”, i że „za PO podwyżka wynosiła zero procent”. Jarosław Sellin jakby bardziej spanikowany posunął się znacznie dalej: „mamy zamiar dawać te podwyżki tak, żeby wynagrodzenia nauczycieli dyplomowanych już w 2021 r. osiągnęły poziom wynagrodzeń posła na Sejm”.

Tymczasem wiece poparcia rosną. Polacy solidaryzują się z nauczycielami również w inny sposób… Wiadomo, że nauczyciele biorący udział w strajku, nie otrzymają wynagrodzenia za dni, w których nie pracują. ZNP uruchomiło więc Fundusz Strajkowy. Każdy może wpłacić pieniądze. Lech Wałęsa zaoferował, że odda nauczycielom swoją „trzynastą emeryturę”. Godzinę później pokazał zdjęcie przelewu.

Beata Szydło po raz kolejny zaapelowała do nauczycieli o zawieszenie strajku na czas egzaminów i obiecała, że po ich zakończeniu, będzie można ponownie przystąpić do rozmów.

 

Prezes ZNP, na Twitterze, odpowiedział na ten apel: „nie zawieszamy strajku”.

Sytuacja jest dynamiczna, nikt nie wie jak to się skończy.

/md/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
DanielSebaDociekliwyObserwatorSwiadomy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jabis
Jabis

Poparcie i … finansowe wsparcie.
No … to wpłacamy! Według własnych możliwości … liczy się każda złotówki o r a z poparcie.
Niech PISgnojstwo ma. Okazja do policzenia się jak przy ECS Gdańsk. Był KOR może być KON.

PiJar
PiJar

Wpłacajmy na Fundusz Strajkowy! Nauczyciele walczą o godną płacę i szacunek dla swojego zawodu, ale też – nie bójmy się mówić o tym – strajk ten jest polityczny w sensie walki o naszą wspólną przyszłość. Od oświaty zależy jaka będzie Polska – czy szkoła wychowa stado bezmyślnych baranów umiejących się tylko przeżegnać i beczących głupoty o wielkiej roli braci Kaczyńskich w historii, czy świadomych swoich praw obywateli, potrafiących odważnie bronić demokracji. Pokażmy PiSiorom naszą siłę. Jeżeli milion ludzi wpłaci choćby tylko niewielką kwotę, będzie to najlepsza demonstracja naszej determinacji przed nadchodzącymi wyborami – tak jak to już było w przypadku… Czytaj więcej »

Swiadomy
Swiadomy

Doprawdy ??? Soros czek przyslal

Obserwator
Obserwator

Swiadomy?- czego?-ruski troll?

Jabis
Jabis

Jaki świadomy!? On … nawet własnej głupoty nie jest świadomy. Taka ludzka Mola Mola.

Dociekliwy
Dociekliwy

Świadomy czego? Z jakiego ciemnogrodu wyszedłeś, że nie wiesz, że czeki już dawno wyszły z mody. Soros zrobił przelew to wygodniej i szybciej.

Seba
Seba

To jest takie łopatologiczne… nie dają tym co trzeba tylko krowie i świni żeby Ci co chodzą do kościółka czyli nadal ciemnota że wsi… Bo kto da głos na wyedukowanych?? Hodowca świń? Który co niedziela chodzi na mszę świętą i oddaje pół swini bo im się to po prostu należało!

Daniel
Daniel

500 euro poszło. Trzymajcie się