Przez ten napis w Brukseli polski rząd nieźle się wkurzy

PiS popiera projekt ustawy każącej za homofobię?

Wczoraj w Brukseli o godzinie 21.00 pojawił się na gmachu siedziby Komisji Europejskiej napis, który na pewno nie spodoba się polskiemu rządowi. Ich autorem są organizacje All Out oraz Kampania Przeciw Homofobii, które wcześniej, na ręce unijnej Komisarz ds. Równości, Heleny Dalli, złożyły petycję, domagając się w niej zniesienia w Polsce „stref wolnych od LGBT”. Podpisało ją ponad 300 tysięcy osób.

Polskie godło na tle tęczy, a na nich w języku angielskim i polskim „Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen: „W naszej Unii nie ma miejsca […] na strefy wolne od LGBT”; Ponad 300,000 osób żąda: Czas zamienić słowa w czyny. Stop ‚strefom wolnym od LGBT’ w Polsce! Nie jesteśmy ideologią. Jesteśmy obywatel(k)ami Polski”.

Przypomnijmy, w Polsce już 24 gminy, 18 powiatów oraz 4 województwa przyjęły ustawy sprzeciwiające się szerzeniu „ideologii LGBT, a jednak polski rząd uparcie zaprzecza tym faktom, udaje, że nic się nie dzieje i twardo trzyma się wersji, że w Polsce nie ma „stref wolnych od LGBT”.

Kampania Przeciw Homofobii wydała oświadczenie, w którym pisze „Oczy Europy są zwrócone w stronę Polski. Wszystko za sprawą homofobicznych poczynań rządu i władz samorządowych. W poniedziałek, 14 września Parlament Europejski zajął się raportem dotyczącym praworządności w Polsce łącząc jej kryzys z homofobią władz, a przewodnicząca Komisji Europejskiej jasno potępiła wszelkie przejawy przemocy, nienawiści i dyskryminacji wobec działaczy LGBT”.

Jak na ten napis zareaguje polski rząd? Zapewne uzna, że to kolejny, bezpodstawny i krzywdzący Polskę, atak na naszą suwerenność i praworządność. Zapewne pójdzie w zaparte, bo przecież życie w Polsce to raj dla jej wszystkich obywateli…

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: fakt.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Marcinrodak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rodak
rodak

Z Kabaretu Dudek – fragmenty: Taka gmina. Płacze dzieciak, wyje psina. Gdzieś ktoś kogoś czymś zarzyna. Taka gmina. Jaki powód, czyja wina. Czy to skutek, czy przyczyna. Taka gmina. Tylko urżnąć się na chrzcinach !?

Marcin
Marcin

Do sądu za profanacje Polskiego Godła