Przyłębska dostała medal za… zasługi dla Wielkopolski

Przyłębska: "Nie godzę się na to, aby Sejm i Senat były miejscem, w którym następuje nieuzasadniony atak na prezesa i sędziów TK"

– „Prezes TK Julia Przyłębska została odznaczona Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości zasłużonych dla Wielkopolski” – napisano na Twitterze Trybunału Konstytucyjnego. Medal wręczył jej Mateusz Morawiecki.

Internauci nie kryli oburzenia: – „Mój dziadek Jan, powstaniec wielkopolski, pewnie się w grobie przewraca. Nie o taką Polskę wyszedł walczyć z domu po południu 26 grudnia 1918, by dołączyć do Powstania, które dało nam Polskę. A teraz mamy Polskę, w której odznacza się tych, którzy wrzeszczą o wolności i walczą dla siebie”;

– „I to się dzieje? A czym się zasłużyła p. Przyłębska? Mizerną karierą zawodową i robieniem za prezesa TK, który to „organ „nawet PiS nie traktuje poważnie?”; – „Pewnie zapracowała i się „jej należało”. W państwie PiS już nawet nagrody państwowe zostały zrównane z poziomem bruku”.

Część z internautów kpiła: – „No co tak słabo? A kiedy Virtuti Militari?”; – „Julia Przyłębska przysłużyła się Wielkopolsce tym, że urodziła się w Bydgoszczy”; – „Zapytał ją ktoś, gdzie leży Wielkopolska? Bo może tego nie wiedzieć, o innych zasługach nie wspominając”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
RomanZwinkasmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Dość szybko nastąpiła w Polsce dewaluacja znaczenia orderów i odznaczeń.

Zwinka
Zwinka

No to teraz rozumiem, dlaczego baba.się obija. 100 lat z okładem to jednak sędziwy wiek.

Roman
Roman

Zajrzalem by sprawdzić jaki Wielkopolanin ten medal jej dał? Premier? Toż to Towarzystwo Wzajemnej Adoracji.