Przyłębska i spółka orzekli, że uchwała trzech Izb Sądu Najwyższego jest niezgodna z Konstytucją

Przyłębska i spółka orzekli, że uchwała trzech Izb Sądu Najwyższego jest niezgodna z Konstytucją

„Były komunistyczny prokurator ogłasza dziś, że uchwała 3 izb Sądu Najwyższego jest niezgodna z Konstytucją. Ot kabaret, który przegapiłem” – skomentował Mariusz Kowalewski z „Newsweeka”.

 

A chodzi o dzisiejsze orzeczenie przez wielu nieuznawanego Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że styczniowa uchwała trzech izb Sądu Najwyższego jest niezgodna z Konstytucją, traktatem o Unii Europejskiej i europejską Konwencją Praw Człowieka. Posiedzenie dotyczyło sprawy, o której pisaliśmy w artykule „Na wniosek Morawieckiego TK ma zbadać podstawy prawne uchwały Sądu Najwyższego”.

Trybunał wydał orzeczenie w pełnym składzie, a przewodniczyła mu Julia Przyłębska – „towarzyskie odkrycie Jarosława Kaczyńskiego”. Zdania odrębne zgłosili sędziowie: Leon Kieres, Piotr Pszczółkowski i Jarosław Wyrembak. Uzasadnienie wygłosił Stanisław Piotrowicz, prokurator z czasów stanu wojennego.

 

„Towarzyskie odkrycie Jarosława Kaczyńskiego wraz z prokuratorem stanu wojennego orzekli dziś, że traktaty i umowy międzynarodowe podpisane przez kraje członkowskie UE są niezgodne z polską konstytucją i prawem europejskim. PiSkomuna jedzie dalej…”; – „Kucharka to sobie może, ale uchwalić przepis na kolację dla prezesa”; – „Jak można podważyć wyrok TSUE? To tylko może zrobić Pawłowicz i Piotrowicz. Nie wspomnę o Przyłębskiej. Znowu Polska ma kłopoty z UE. Będzie bardzo źle dla Polaków”; – „Niekonstytucyjnie obsadzony TK z wybranym niezgodnie z prawem Prezesem orzeka o niekonstytucyjności uchwały trzech Izb SN – kabaret i parodia!” – komentowali internauci.

„Uchwała SN, wykonująca wyrok TSUE w sprawie powołania sędziów przez upolitycznioną neoKRS, została właśnie uznana za upolitycznione ciało nazywane Trybunałem Konstytucyjnym za niezgodna prawie ze wszystkim. Podążamy konsekwentnie drogą do polexitu, a uczynny TK w tym pomaga” – podsumował konstytucjonalista prof. Marcin Matczak z UW.

bt

Źródło: wp.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
MajaJacekMirandaPolka gorszego sortusmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gustaw
gustaw

Trybunał Konstytucyjny złamał kilkakrotnie Konstytucję RP tym orzeczeniem . Przyłębska zapomniała, że Sąd Najwyższy wydał polecenie interpretacji prawa. Sąd Najwyższy wydał wyrok na stosowanie prawa, a nie jego stanowienie (tworzenie) Natomiast TK oceniła ten wyrok, nie mając do tego prawa. Polecam posłuchania zdania odrębnego 3 sędziów TK.

Marianna
Marianna

Co tu komentowac to chyba już Białoruś.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Trybunał Kucharki nie ma kompetencji do podważania uchwał SN, jak również nie ma nic do gadania w sprawie wyroku TSUE. Rządzący powinni byli się zwrócić do Sądu Koleżeńskiego Stowarzyszenia Kucharzy Polskich – bo to ciało ma dziś większy autorytet niż TK.

Jantar
Jantar

Z twittera: „traktaty i umowy międzynarodowe podpisane przez kraje członkowskie UE są niezgodne z polską konstytucją i prawem europejskim.”. To co teraz? Aha, polexit przegłosowany przez sejmową większość PiS i bez referendum, czyli zamknięte granice. No i żadnego wtrącania się UE w wybory, a później w stan wyjątkowy trwający w nieskończoność, czyli aż do śmierci Kaczyńskiego.

Marek
Marek

W tym „orzeczeniu” trybunału kucharki, marnej magister prawa, ważne i wartościowe są tylko i wyłącznie zdania odrębne (chyba 3 z 15stu) mówiące wprost, ze ta kwestia nie jest w gestii TK gdyby oczywiście istniało TK a nie trybunał kucharki (tk)
Resztę należy zignorować.

andrzej
andrzej

Pani Prezes jest niezgodna ze swoim stanowiskiem. Albo niezgodnie z prawem na swoim stanowisku.

smętek
smętek

Tak trzymać Kaczafi! Coraz bliższy jest dzień kiedy twoi wyznawcy przebudzą się albo wpadną do tego szamba, które wykopałeś. Szkoda, że my którzy uznajemy cię za persona non grata w Polsce, też wpadniemy w ten dół.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

W cieniu epidemii wypierpol zbliża się szybkimi susami. A my jak te żaby…

Miranda
Miranda

zupa przesolona, kotlet spalony , mleko wykipiało, ciasto zakalec -Julia mistrzyni gotowania. Nieświeże , przeterminowane produkty dostarczył facet Carramba z krainy deszczowców. To danie główne dla suwerena zamówione przez Prezesa Narodu .Smacznego wyborco .

Jacek
Jacek

Oni wszyscy mają mózgi niezgodne z konstytucją. Odkrycie towarzyskie nawet nie powinno wymieniać słowa konstytucja, botoks hańba dla narodu polskiego.

Maja
Maja

Proszę nie nazywać tego sub-gangu Trybunałem Konstytucyjnym.