Przyłębska nie przyjdzie do Senatu bo „narusza (…) nie tylko rudymenty, ale także kanon kultury rozmowy”

Przyłębska nie przyjdzie do Senatu bo "narusza (…) nie tylko rudymenty, ale także kanon kultury rozmowy”

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska przedstawiła marszałkowi Senatu informację na temat działalności TK w 2018 r. Sama nie zamierza jednak uczestniczyć w posiedzeniu wyższej izby parlamentu. Dlaczego?

 

Biuro Prasowe TK poinformowało, że Przyłębska podjęła decyzję „kierując się koniecznością ochrony TK przed (…) publicznym podważaniem jego konstytucyjnej pozycji”. Omawiane posiedzenie ma się odbyć w czwartek rano.

Senatorowie mają przyjrzeć się na nim treści złożonego przez Przyłębską dokumentu. Prezes TK nie poczuwa się do osobistego pojawienia się w gmachu Senatu, gdyż – jak twierdzi – styl debaty toczonej wokół instytucji… „narusza (…) nie tylko rudymenty prawa, ale także kanon kultury rozmowy”.

 

Przyłębska przestrzegła przy tym przed dalszym podważaniem roli Trybunału Konstytucyjnego i stwierdziła, że opinia publiczna powinna zastanowić się nad jakością debaty. „Niniejsze pismo niech będzie także przyczynkiem do refleksji nad stylem i jakością debaty publicznej, jaka toczy się obecnie nad wieloma zagadnieniami polskiego systemu prawnego” – podkreśliła urzędniczka.

Informacja przedstawiona przez Przyłębską wskazuje na to, że w 2018 r. do TK wpłynęło 235 wniosków, pytań i skarg. Trybunał Konstytucyjny wydał wtedy 36 wyroków oraz 36 postanowień o umorzeniu postępowania.

Julia Przyłębska jest prezesem TK od 21 grudnia 2016 r.

/nt/

 Źródła: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
AntoniMariaewaMajaHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszek
Leszek

„Rudymenty” – bez pudła daje się wyczuć przemożny wpływ nowogrodzkiej prezesury.. Ten wyraz ma 73 znaczenia słownikowe i dotychczas w praktyce przekazów medialnych TK stosowany nie był.

HerodAntypis
HerodAntypis

Jeśli wpływ nowogrodzkiej prezesury, to ekskrementy a nie rudymenty. Ustawa kagańcowa to właśnie ekskrementy prawa, które PiS wydalił a łysenko z radością zaakceptował.

Maria
Maria

jak podaje Słownik Języka Polskiego, rudyment to: m.in. «pozostałość, szczątek» lub
«narząd uwsteczniony lub zanikły…»
Może frustracje tym spowodowane i chęć bycia kimś znacznym leży u podstaw naszego obecnego nieszczęścia

Marek
Marek

Takiego „prezesa” „TK” wybrałeś suwerenie. Takiego, który boi się przed tobą stanąć i wyjaśnić jak prowadzi instytucję ku twojej suwerenie chwale i dla twojego dobra.
Oto pis i jawność instytucji władzy. Dno i metrów mułu po prostu.

PS. Ta kultura debaty w senacie polega na tym, że przyłębska nie dostanie wcześniej pytań na które by musiała odpowiadać i marszałek izby nie będzie jej bronił wyłączając mikrofon posłom opozycji. Rzeczywiście straszne podważanie „TK” i straszny brak kultury debaty.
Ponadto po co podważać „TK” skoro pis i przyłebska robią to sami 10 razy lepiej niż opozycja.

ewa
ewa

nie jest kobietę wykształconą, inteligentną nie potrafi składnie sie wypowiadać więc kompromitacja murowana, wolała tego uniknąć

Zwinka
Zwinka

Odezwał się skrzeczący rudyment.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Tego by nawet Mrożek nie wymyślił! Nawet do spółki z Ionesco.

Piotr
Piotr

Szmata do czyszczenia jest zawsze szmatą, służy jakiemuś celowi…. Brawo Julia ….

Maja
Maja

Ja rozumiem, że ta pani o manierach przekupy poczuła nagle przypływ potrzeb związanych z dobrymi manierami? Może niech coś ugotuje Kaczyńskiemu na obiad?

Antoni
Antoni

Nie przyłębdzie? – Przynajmniej nie przyniesie do Senatu smrodu z rozkładu instytucji którą „kieruje”