Przyłębska odpowie za swoje czyny? Lewica donosi na nią do prokuratury

„Gwiazda” TK, niejaka Przyłębska, nazywa apel KE nagonką na państwo polskie

Dziś posłanki Lewicy, podczas konferencji prasowej, poinformowały o złożeniu do prokuratury zawiadomienia w sprawie prezes TK Julii Przyłębskiej.

Chodzi oczywiście o październikowe orzeczenie ws. zakazu aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

Dzisiaj rano, wraz z posłanką Joanną Scheuring-Wielgus, złożyłam zawiadomienie do prokuratury na Julię Przyłębską w związku z przekroczeniem uprawnień. Wydała wyrok z wadą. Zostały złamane procedury. Została naruszona zasada trójpodziału władzy oraz zasada niezawisłości sędziowskiej. Ten czyn wyczerpuje znamiona artykułu 231 Kodeksu karnego. Niby-wyrok z dnia 22 października został wydany w trybie wadliwym, podobnie zresztą jak publikacja uzasadnienia do niego” – poinformowała w trakcie spotkania z dziennikarzami posłanka Wanda Nowicka.

W dalszej części wystąpienia socjaldemokratyczna polityczka dodała, że w składzie orzekającym w tej sprawie znaleźli się „sędziowie dublerzy”.

Pani Julia Przyłębska naruszyła procedury dotyczące dopuszczenia sędziów do orzekania, z jedenastu sędziów, którzy brali udział w decyzji tego niby-wyroku, aż sześciu z nich nie powinno brać w nim udziału. Są to czterej tzw. sędziowie dublerzy: pan Muszyński, pan Wyrembak, pan Piskorski i pani Przyłębska, którzy zostali wybrani z wadą. Zatem wyroki czy orzeczenia, w których biorą udział, również są wadliwe. Ponadto pani Pawłowicz oraz pan Piotrowicz jako byli parlamentarzyści wielokrotnie brali udział w inicjatywach dotyczących zakazu aborcji i głosowali w tej sprawie, a zatem są stroną, a więc zasada bezstronności i niezawisłości w ich przypadku została naruszona” – szczegółowo wyjaśniła parlamentarzystka.

Ponadto, jak zauważyła, w orzeczeniu znalazły się propozycje rozwiązań prawnych. Jej zdaniem narusza to zasadę monteskiuszowskiego trójpodziału władzy.

Na zakończenie posłanka oceniła, że uzasadnienie wyroku jest wadliwe:

Sędziowie nie znali tego orzeczenia, a wielu z nich się z nim nie zgadza, ponieważ uważają, że odbiega ono od tego co ustalono 22 października 2020 r.” – oznajmiła.

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
29 stycznia 2021 21:49

Podejmowanie działań o których wiadomo, że nie przyniosą zamierzonych skutków, jest stratą czasu. Ta kuchta należy do grona ulubieńców kaczafiego i żadna przykrość jej nie spotka.

Piotr
Piotr
29 stycznia 2021 21:50

Idzie ktoś o zakład? Prokuratura nie dopatrzy się czegokolwiek i oczywiście oddali wniosek.

Maciek123454321
Maciek123454321
29 stycznia 2021 23:21

Oczywiście, ziobrowa prokuratura ukręci łeb sprawie, ale zawiadomienie pozostanie, i kiedyś, być może niedługo, inny prokurator weźmie je „na warsztat”.

Maciek123454321
Maciek123454321
30 stycznia 2021 11:29

Można było nie lubić dawnych prezesów TK, ale KAŻDY z nich cieszył się szacunkiem. Nie było przypadku, żeby jakimikolwiek epitetami obrzucano któregokolwiek z Prezesów (choć usiłował to robić PiS w odniesieniu do prof. Rzeplńskiego). Dziś mało kto nie wyraża się z pogardą o julci przybłędzkiej. W powszechnej ocenie to, co nazywa się potocznie trybunalem konstytucyjnym, jest dziś traktowane jako ciało de facto nieistniejące, choć bardzo groźne, ponieważ rozwala podstawy prawne, na których opiera się ustrój Polski. Według mojego skromnego zdania, tzw. „sędziowie” obecnego trybunału prostytucyjnego powinni w swej ogromnej większości zasiąść na ławie oskarżonych z paragrafu kodeksu karnego mówiącego i zmianie przemocą ustroju Państwa Polskiego.