Przyłębska odwołała rozprawę TK, bo bała się, że pójdzie ona nie pomyśli PiS?

Trybunał Konstytucyjny ośmielił się odrzucić skargę Zbigniewa Ziobry. Skandal!

Trybunał Konstytucyjny miał zająć się tzw. ustawą dezubekizacyjną autorstwa PiS. Sędziowie mieli dzisiaj sprawdzić, czy ustawa jest zgodna z ustawą zasadniczą. Wspomniany projekt PiS doprowadził do drastycznego obniżenia emerytur m.in. policjantom, członkom ABW, CBA, Służby Więziennej, wywiadu i kontrwywiadu, którzy chociaż przez jeden dzień pracowali w służbach PRL-owskich.

 

Pokrzywdzeni emeryci wysłali tysiące skarg do Sądu Okręgowego w Warszawie – ten zaś skierował do TK zapytanie o zgodność ustawy z Konstytucją Rzeczpospolitej. „Ustawa pozbawiła funkcjonariuszy służb III RP świadczeń, które nabyli oni słusznie, w niepodległej Polsce, z narażeniem życia i zdrowia, w sposób przewidziany przepisami demokratycznie stanowionego prawa, często w sposób uzasadniający przyznanie im nagród, odznaczeń czy awansów” – argumentował decyzję SO.

Okazało się, że gdy przyszło rozstrzygać zgodność ustawy z Konstytucją, to część członków TK odwróciło się od prezes, Julii Przyłębskiej, która uważana jest często za realizatorkę partyjnych interesów Zjednoczonej Prawicy i prezesa Kaczyńskiego. Posłuszeństwa odmówili P. Pszczółkowski, M. Muszyński  i J. Wyrembak.

Taki obrót sprawy de facto uniemożliwił Przyłębskiej „uwalenie” zapytania SO. Prezes planowała umorzyć wniosek warszawskiego sądu przy zastosowaniu trików proceduralnych, co jednak nie spotkało się z aprobatą większości sędziów SN. Umorzenie poparła jedynie czwórka sędziów wiernych prezes Przyłębskiej, czyli – S. Piotrowicz, K. Pawłowicz, M. Warciński oraz B. Socha.

 

Doprowadziło to do tego, że Przyłębska zaczęła przesuwać rozprawę ws. ustawy. Robiła to, jak podaje Onet.pl, po to żeby doprowadzić w końcu do nieobecności części nieprzychylnych jej sędziów i z pomocą swoich stronników umorzyć sprawę. Rozprawa została w końcu przesunięta na dzisiaj – Przyłębska liczyła, że nie pojawią się na niej jej rywale. Tak się jednak nie stało. Prezes odwołała rozprawę…

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

To kolejny dowód na to, że Przyłębska straciła pełną kontrolę nad TK i obawia się głosowania nad orzeczeniem w sprawie dezubekizacji” – komentuje red. Stankiewicz z portalu Onet. W powietrzu wisi więc ostry spór o kontrolę nad Trybunałem.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
11 września 2020 17:15

Republika bananowa na całego XDDDDDD

bulka
bulka
11 września 2020 18:38
Reply to  Mariusz

tylko te banany juz z szesnastej przeceny …

HerodAntypis
HerodAntypis
12 września 2020 06:53
Reply to  bulka

Banany całkiem sczerniały i wyglądają jak pisowska kaszana z placu el ka.

Kundzia
Kundzia
11 września 2020 22:38

Odkrycie towarzyskie nie skonsultowała wyniku orzeczenia z kaczorem? Dziwne.

Maciek123454321
Maciek123454321
11 września 2020 23:53

Ale jaja!

antek
antek
13 września 2020 15:03

Będąc w wojsku w czynnej służbie postanowiłem wstąpić do Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu.Okazało się że SB orzekła że ja będąc oficerem nie daję gwarancji poprawności politycznej.Dlatego że moja rodzina została wywieziona w 1940 r na Sybir.Tam brat mojej mamy wstąpił do Armii Andersa i po wojnie został na zachodzie.I tak skończyło się moje marzenie o wojsku.Wobec tego pytam dlaczego pozbawiono mnie szansy do wojskowej emerytury?Czy mi też się należy rekompensata jak tym z SB?Oni budowali socjalizm i nic nie zbudowali.Czy to ma być tak że niewinni jak ja będą ukarani ,a tamci nagrodzeni?