Przyłębska: „TK nie jest trybunałem Przyłębskiej!”. Mówiła też o „pedagogice wstydu”

Przyłębska: „TK nie jest trybunałem Przyłębskiej!”. Mówiła też o „pedagogice wstydu”

Julia Przyłębska gościła wczoraj w programie „Gość Wiadomości” w TVP 1. Przyłębska mówiła w nim m.in. o tradycji Konstytucji 3 maja.

 

„Konstytucja miała naprawić, uporządkować Rzeczpospolitą, cały system prawny, wyeliminować te instytucje, które doprowadziły do chaosu, też do rozbiorów Polski. Miała w demokratyczny sposób zbudować Rzeczpospolitą. Nie udało się jej zablokować rozbiorów, ale udało się zbudować wewnętrzny ład” – grzmiała.

Jednocześnie wzywała do poczucia dumy z narodowego dziedzictwa Polski i odrzucenia przez rodaków dobrze znanej z propagandy PiS „pedagogiki wstydu”.

Skrytykowała przy tym działania współczesnej opozycji, która rzekomo nagminnie powołuje się na… nieistniejące treści obecnie obowiązującej Konstytucji.

 

„TK nie jest trybunałem Julii Przyłębskiej. Pozwolę sobie przy okazji tej rozmowy w tak ważne święto o tym powiedzieć. Apeluję do odpowiedzialności wszystkich polityków, zarówno krajowych, jak i europejskich. To TK, który został wybrany zgodnie z regułami określonymi przez naszą konstytucję” – dodała, twierdząc, że instytucja została wybrana zgodnie z ustawą zasadniczą i innymi przepisami.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Na zakończenie surowej krytyce poddała także rzekomo mające miejsce dyskredytowanie części sędziów należących do kierowanego przez nią TK.

Julia Przyłębska jest prezes TK od grudnia 2016 r.

/nt/

Źródło: wnp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
4 maja 2021 09:48

Gwoli większej ścisłości jest to bardziej TK PiSu, zarządzany przez desygnowaną do tego J. Przyłębską. Potwierdzi to nauka o państwie i prawie oraz historia, jeśli dopuści się je kiedyś do nieskrępowanej oceny.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
4 maja 2021 11:03

TK – Trybunał Kucharki.

Zwinka
Zwinka
4 maja 2021 11:07

A nominacja kiepskiej sędzi na to stanowisko, pod osłoną nocy, to rzecz najnormalniejsza w świecie.

Marek
Marek
4 maja 2021 11:46

Powiedziała niemal prawdę. Po „nie jest trybunałem” powinna być kropka. Pod jej przywództwem to coś nie jest TK w ogóle. To zwyczajny klubik kolesi. Ja ostatnio nazywam ich towarzystwem kulinarnym.
I niech julcia sobie nie wyobraża nie wiadomo czego bo za podszywanie się pod urzędnika tego szczebla, za uzurpowanie sobie władzy i za udział w niszczeniu państwa powinna siedzieć i to długo. A i tak niech będzie wdzięczna, że w Polsce nie ma kary śmierci, bo za takie przewiny w innej sytuacji właśnie taka kara by jej się należała.

Ryszard
Ryszard
4 maja 2021 13:57

Ja myślę, że jak ci dzielni i prawi ludzie są tak zestresowani tą odpowiedzialną i jakże ważną służbą dla Ojczyzny i Narodu, to jedyne czym można by im to wynagrodzić to podwyżka uposażenia. Co najmniej dwukrotna.

smętek
smętek
4 maja 2021 18:51
Reply to  Ryszard

Jeśli są tak zestresowani i zmęczeni psychicznie i fizycznie walką o Polskę wg Kaczyńskiego, niech zrezygnują.

Ryszard
Ryszard
5 maja 2021 14:08
Reply to  smętek

Łatwo powiedzieć! A kasa? wszystko by przepadło – i uposażenie, i przywileje, i emeryturka!