PSL i Konfederacja mają kandydata na RPO – Robert Gwiazdowski

PSL i Konfederacja mają kandydata na RPO - Robert Gwiazdowski

Do dzisiaj można zgłaszać kandydatów na nowego RPO. Przypominamy, że kadencja Adama Bodnara upłynęła we wrześniu. Popierana przez KO, Lewice i ponad tysiąc organizacji pozarządowych mecenas Zuzanna Rudzińska-Bluszcz dwukrotnie nie uzyskała aprobaty PiS.

 

Niedawno oficjalnym kandydatem koalicji rządzącej na stanowisko RPO został wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk. Jak poinformował Onet swojego kandydata zaproponowało PSL. Ma nim być Robert Gwiazdowski, którego kandydaturę wspólnie z ludowcami zgłoszą  także Konfederaci.

„Robert Gwiazdowski to prywatnie prawnik oraz publicysta, znany głównie z poglądów wolnorynkowych. Jest doktorem habilitowanym nauk prawnych oraz wykładowcą i profesorem Uczelni Łazarskiego” –czytamy na onet.pl.

 

Od 2006 do 2008 Gwiazdowski był prezesem Rady nadzorczej ZUS. „W 2019 roku próbował założyć swój własny projekt polityczny pod nazwą Polska Fair Play. Po przegranych wyborach do Parlamentu Europejskiego Gwiazdowski ogłosił, że kończy ten projekt”- informuje wyborcza.pl.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Rzecznika Praw Obywatelskich powołuje Sejm za zgodą Senatu.

/as/

Źródła: onet.pl, wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
29 grudnia 2020 12:11

Taka ciekawostka socjologiczna, warta poważnych badań – że nie ma takiej partii, z którą peezele nie potrafiliby się skurwić. Dla dobra Polski, of course!

greg
greg
29 grudnia 2020 12:33

To ma powstać nowy urząd Rzecznika Praw Przedsiębiorców ? Niby logicznie bo od niedawna niejaki minister Wójcik będzie udzielał pomocy w zakresie obrony praw obywatelskich oraz w zakresie ochrony tożsamości europejskiej to po co jakiś Rzecznik Praw Obywatelskich. Jeśli pisowate poprą toto w Senacie, to faktycznie jak to już Zgorzelski stwierdził w Senacie nie ma już żadnej koalicji.

smętek
smętek
29 grudnia 2020 13:54

Pamiętam jak w czasach mojej wczesnej młodości PSL nazywano partią obrotową. Teraz nic się nie zmieniło, szuka sposobów na zaistnienie. A co pan Gwiazdowski wie o prawach człowieka?

Jantar
Jantar
29 grudnia 2020 20:24

Cóż, PSL mnie nie zaskoczyło. Rok pracy Kukiza nad członkami partii zaczyna przynosić pierwsze owoce.

Ja mam tylko jedno pytanie. Skoro Gwiazdowskiego popiera Konfederacja, a tą rządzi Ordo Iuris to pytanie moje brzmi, jak bardzo pan Gwiazdowski jest zaangażowany w tej organizacji. Bo jakoś nie wydaje mi się, żeby Konfederacja poparła kogokolwiek, kto nie jest członkiem OI, skoro nawet Bosak jest ich marionetką (żona Bosaka jest wysoko postawiona w OI i jako prezydentowa wraz z nim działałaby na rzecz fundamentalistów w zakresie wprowadzania odpowiedniego prawa).