PSL za Morawieckim, gdy będzie ratyfikowany fundusz odbudowy, a Ziobro niech się pocałuje w nos

PSL za Morawieckim, gdy będzie ratyfikowany fundusz odbudowy, a Ziobro niech się pocałuje w nos

Oferta PSL : „Apeluję do pana premiera Morawieckiego, niech się pan nie ogląda na tych 18 posłów, którzy grają życiem i zdrowiem Polaków”.

Na antenie Polsat News poseł PSL, wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, zaapelował do premiera: „kiedy przyjdzie moment, że parlamenty krajowe będą musiały ratyfikować fundusz odbudowy, kiedy będzie pan potrzebował większości, posłowie PSL podniosą za tym rękę”.

Piotr Zgorzelski wyjaśniał, że Polsce może przepaść pomoc w wysokości 160 mld euro tylko dlatego, że premier Morawiecki obawia się, iż przez weto 18 posłów Solidarnej Polski nie osiągnie większości w Sejmie. Jak podkreślił, PSL ma więcej niż 18 posłów.

Panie premierze Morawiecki, nie musi pan wetować, nie musi się pan bać, że nie będzie większości. PSL daje panu większość, żeby pan ratyfikował fundusz odbudowy, żeby nie siedział pan w oślej ławce, tylko przy stoliku decyzyjnym, bo PSL jest partią odpowiedzialną za Polskę” – dodał.

Zgorzelski zwrócił uwagę, że działania PiSu doprowadziły do zniszczenia dawnej świetnej reputacji Polski w UE. „PiS jest dumny z tego, że cały czas kontestuje decyzje i politykę UE”. Ocenił też, że Morawiecki stał się zakładnikiem polityki Zbigniewa Ziobry oraz arytmetyki wyborczej. „Jeżeli słyszymy padające z ust polityków Solidarnej Polski „weto albo śmierć”, to są to słowa, które stawiają nas na granicy przepaści. PSL mówi „weto albo życie” – dodał.

16 listopada Polska i Węgry sprzeciwiły się powiązaniu praworządności z funduszami unijnymi. Dzisiaj planowana jest wideokonferencja szefów państw i rządów w sprawie koronawirusa, ale też funduszu odbudowy i budżetu UE na następne 7 lat.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Ciekawe, czy premier Morawiecki sięgnie po podsuniętą przez PSL deskę ratunkową, czy nadal będzie upierał się przy wecie, wbrew oczywistej polskiej racji stanu?

ep

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
19 listopada 2020 13:42

Sprytna zagrywka ze strony PSL i ich kukizowego nabłonka. Postawili morawieckiego pod ścianą, wytrącili mu drewniany mieczyk z ręki a jednocześnie wrócili do gry.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
19 listopada 2020 20:00
Reply to  HerodAntypis

Jak na razie to kukizowcy, należący z PSL do tego samego klubu poselskiego, zagłosowali ZA PiSią uchwałą, zachęcającą do weta. Więc niech Zgorzelski nie obiecuje gruszek na wierzbie.

HENRYKzGjsu
HENRYKzGjsu
23 listopada 2020 16:03

GUMOFILCE KOSINIAKA KAMASZA PRZEBIERAJĄ KOPYTAMI ABY JAK NAJSZYBCIEJ DORWAĆ SIĘ DO KORYTA ONI ZAWSZE HOŁDOWALI ZASADZIE HONORARIUM WAŻNIEJSZE OD HONORU. WIĘC STARAJĄ SIĘ BYĆ CZYIMŚ KOALICJANTEM.JEŻELI CHODZI O KUKIZA TO JEGO NASTRÓJ I POGLĄDY ZALEŻĄ OD TEGO JAKIE „CUKIERKI” BRAŁ LUB ILE PROCENTÓW MAŁA WODA (OGNISTA) TA KANAPOWA PARTIA WKRÓTCE ZAKOŃCZY SWÓJ ŻYWOT ZAŚ KUKIZ PONOWNIE ZAPŁONIE AFEKTEM DO PREZESA.