Publiczne pieniądze na „Różaniec do granic”

Spółka skarbu państwa produkuje różańce dla Rydzyka – zamiast zapłaty… reklama dla ministerstwa

W państwie PiS możliwe stają się rzeczy, które do tej pory były nie do pomyślenia. Dwa lata temu nikomu nie przyszłoby do głowy, że można publiczne pieniądze przeznaczyć na imprezę kościelną.

Grupa Energa i Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych postanowiły wesprzeć akcję „Różaniec do granic”. – „Wielka modlitwa zaplanowana jest w Święto Matki Bożej Różańcowej, ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską, ratując tym samym Europę przed islamizacją” – informują organizatorzy wydarzenia.

Akcję reklamują m.in. aktorzy Cezary Pazura i Jerzy Zelnik, o których pisaliśmy wczoraj, przytaczając komentarz internautki: – „To fantastyczne, że twarzami akcji „Różaniec do granic” są np. C. Pazura, który miał 3 żony i J. Zelnik, który przestał zdradzać żonę po jej śmierci”.

Wracając do wspomnianych firm, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych to państwowa spółka, która produkuje m.in. paszporty i dowody osobiste. – „To niecodzienne wydarzenie, które ma szansę pokazać narodowi polskiemu, jak ważne jest tworzenie wspólnoty i działanie na rzecz dobra ojczyzny – powiedział o akcji katolickiemu tygodnikowi „Niedziela” prezes PWPW Piotr Woyciechowski. W marcu 2016 r. zarząd PWPW „zawierzył spółkę Bogu za pośrednictwem niepokalanego serca Maryi”.

Grupa Energa zajmuje się wytwarzaniem i sprzedażą prądu. Jej większościowym udziałowcem jest skarb państwa. – „Cieszę się, że mogliśmy wesprzeć tak ważną i pomysłową akcję. „Różaniec do granic” imponuje skalą, ale także porusza głębokim i pozytywnym duchowym przesłaniem zakorzenionym w objawieniach maryjnych” – wtórował prezesowi PWPW Grzegorz Ksepko, wiceprezes Energi. W lutym 2017 r. kierownictwo Energi też zawierzyło przedsiębiorstwo „Bożej opatrzności i Matce Najświętszej Gromnicznej”.

Akcję wspierają też Przewozy Regionalne, należące do państwowej Agencji Rozwoju Przemysłu). Jeden z największych przewoźników kolejowych w Polsce w ramach promocji za 1 zł oferuje przejazd w tę i z powrotem do miejscowości, w których odmawiany będzie różaniec.

Nieznana jest na razie kwota dofinansowania tego przedsięwzięcia przez państwowe spółki. Indagowane przez „Gazetę Wyborczą” władze spółek nabrały wody w usta. Organizatorzy „Różańca do granic” informowali za to, że planowany budżet na promocję akcji to blisko 2 mln zł. – „Część kwoty otrzymujemy od sponsorów, ale brakuje jeszcze bardzo dużo” – napisali w serwisie Zrzutka. Internetowa zbiórka zakończyła się pod koniec września zebraniem… 30 tys. zł. Nieodzowne więc było sięgnięcie po publiczne pieniądze.

Z uporem godnym lepszej sprawy przypominamy, że w Polsce wciąż jeszcze obowiązuje rozdział Kościoła od państwa.
(Źródło: wyborcza.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

18
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
4 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
KrisZbyszekararaunaOrionnnjaa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jurek
jurek

„Dwa lata temu nikomu nie przyszłoby do głowy, że można publiczne pieniądze przeznaczyć na imprezę kościelną.”
Zaraz, zaraz, dotacje na Świątynię opatrzności były prywatne? Zamknięcie Komisji majątkowej przez Schetynę uniemożliwiające tym samym wydanie orzeczenia TK, petryfikując majątek kościelny, przekazało prywatne nieruchomości korporacji z Watykanu? Na pewno?

jacek
jacek

Nie zapominajmy o krzyżach, które w Polsce pełni w Polsce niemalże godła państwowego.

mędrkowski
mędrkowski

Można się zastanawiać, czy finansując i promując inicjatywy i akcje katolickie, pis nie chce uśpić Episkopatu przed ustawowym wprowadzeniem powszechnie obowiązującej religii smoleńskiej z ojcem dyrektorem jako metropolitą równym Franciszkowi. Prezes pokazał Episkopatowi figę w mediacji z PAD-em i to miałoby nie mieć konsekwencji?

jacek
jacek

No to muszą uważać na Międlara, który przejął ONR i Natanka, który ma swoją sektę monarchistów chrystusowych.

Richard
Richard

To juz jest chore

Jacek
Jacek

A tatuś Rydzyk ile dołożył?

Ted
Ted

Właśnie w mojej ukochanej (ciągle) trójce usłyszałem reklamę, Pazura się chwalił, jak to ciągle się modli na swoim drewnianym różańcu. Ręce mi opadły.

Maciek123454321
Maciek123454321

U nas zaczyna obowiązywać rozdział państwa od rozumu. Egzorcyści w rodzaju ks. Małkowskiego już trzepią na tym kasę. Nie mówiąc o antyszczepionkowcach, o naprotechnologii i od powszechnej opinii, że rozwiązłość seksualna prowadzi do bezpłodności. Dziwne, że nie wróciła jeszcze XIX-wieczna opinia, że prowadzi do zaburzeń psychicznych i powoduje drżenie rąk. Dlaczego minister książę Radziwiłł jeszcze o tym nie wspomniał, to nie wiem.

jacek
jacek

Dlaczego do dawnych wieków skoro mają osiągnięcia nowoczesnej eugeniki?

Marek
Marek

W tym Państwie jest: – około 57% Polaków – około 43@ kaczystańców kościelnego ciemnogrodu A wiec niema się czemu dziwić że to wszystko już spada na psy nie obrażając oczywiście biednych zwierząt wnet będziemy żyli jak już nie żyjemy w całkowicie zawładniętym przez kościół kraju w którym prezydentem będzie opasły knur z Torunia, i coś mi się wydaję że o to właśnie chodzi karaluchowi, knurowi z Torunia i całemu przeklętemu pis-owi. Tak się czasami zastanawiam że w takich państwach jak była Jugosławia dyktatora potrafili pokonać w Rumuni na Ukrainie tak samo, a my ze swoim jakoś nie możemy dać sobie… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

O matko. W moich kablach płynie święty prund…Wiceprezesie Ksepko, a poza tym w domu wszyscy zdrowi ???

gboor
gboor

Nie rozumiem czemu Kosciol strzela we wlasna stope, firmując imprezy o wymowie ksenofobicznej i antyimigranckiej, jednocześnie apelując o przyjecie imigrantow, starając się o korytarze humanitarne itp.

Waldemar
Waldemar

O spółkach i ich decyzjach finansowych piszą moi poprzednicy. Ja tylko w takim razie pozwolę sobie na ten zapomniany już w Polsce PiS cytat z Ewangelii wg. Św. Mateusza. ” Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.” Jasne i proste? Zależy dla kogo.

nnjaa
nnjaa

Oby Ksawery nawrócił i zrobił porządek z tym oszołomstwem. NIech się modlą, ale żadna spółka wspierana przez Państwo nie powinna z tym mieć nic wspólnego!

Orion
Orion

Tatus Rydzyk nie doklada….on ciagnie….

ararauna
ararauna

Nie bardzo rozumiem, po co na tę akcję potrzebne by było więcej, niż 30 tys. Przecież cała organizacja imprezy nie kosztuje chyba nic, promocja poprzez kościoły itp. , To już lepiej byłoby wesprzeć (alternatywną) akcję oddawania krwi, organizowaną przez Kpściół LPS. Przynajmniej robią coś pożytecznego.

Zbyszek
Zbyszek

Bóg z nimi?

Kris
Kris

” widzisz źdźbło w oku swego brat a nie widzisz belki w swoim. ” najpierw oceńcie samo siebie a później innych. Każdy może z błądzić, jednak ważniejsze jest ze wraca na dobrą drogę i chce się zmienić.