„Puknij się w czoło”. Opozycja znów obrażana w Sejmie. Terlecki dał popis złych manier

Czy media internetowe, telewizja, radio i prasa  to to samo co stragan z burakami?

W środę doszło w Sejmie do przykrego incydentu. – Po raz kolejny PiS, w osobie marszałka Terleckiego, obraża opozycję – skomentował wydarzenie jeden z posłów Koalicji Obywatelskiej. Co się wydarzyło?

 

Otóż w Sejmie trwała dyskusja po wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego, który relacjonował ustalenia zakończonego dzień wcześniej szczytu Unii Europejskiej w Brukseli. Następnie głos zabierali kolejni posłowie i posłanki. Paweł Zalewski z Koalicji Obywatelskiej w trakcie swojego wystąpienia… usłyszał słowa „Puknij się w czoło”. W ten właśnie sposób na jego argumenty zareagował z sejmowej ławy wicemarszałek Ryszard Terlecki.

Dlaczego pan wprowadza Polaków w błąd, mówiąc o jakimś udziale Rady Europejskiej w tym systemie, gdy on nie będzie miał miejsca. To niestety, panie premierze, jest takie samo kłamstwo, jak kłamstwo pani minister Fotygi z 2007 r. o wielkim sukcesie pana Lecha Kaczyńskiego w negocjacjach nad Traktatem Europejskim – mówił wówczas poseł Paweł Zalewski. Oburzony poseł opisał incydent na swoim Twitterze i dołączył film. – „To nowe standardy, które do polskiego parlamentaryzmu wprowadziła partia rządząca” – skwitował.

 

To jednak nie koniec przykrej sytuacji. Otóż mimo próśb posła, prowadząca obrady Małgorzata Gosiewska z PiS-u nie podjęła się rozładowania przykrej sytuacji, a jedynie stwierdziła: – Od tego jest komisja etyki. Proszę zgłosić do komisji etyki – odpowiedziała posłowi, który spokojnie zapytał ją, czy „zechce zareagować na to, co powiedział marszałek Terlecki”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Opozycji pozostało jedynie zaakcentować sytuację. Kilka minut po tym incydencie na mównicę sejmową wszedł poseł Dariusz Joński. – Wicemarszałek w obecności pana premiera, nas wszystkich, obraża posła Zalewskiego, a Pani nie reaguje – zwrócił się do prowadzącej obrady.

mpm

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Włodzimierz
Włodzimierz
23 lipca 2020 08:56

To trzeba nazywać po imieniu- chamstwo i prostactwo !!!

George
George
23 lipca 2020 12:11

Miał rację Marek Kotański. Z nałogu tak łatwo się nie wychodzi. Tylko ciekawy jestem co on teraz wciąga. Nochal coraz większy , więc dawki też z pewnością odpowiednio większe. Wszytko to przekłada się na niekontrolowane zachowania na forum publicznym. Powinien zmienić miejsce pracy .Spółka Arriva w Warszawie oferuje zatrudnienie w charakterze wykrywacza narkotyków poprzez obwąchiwanie.

Maria
Maria
23 lipca 2020 13:02

Skąd taki „salon” w PiS? Naczelnik państwa toleruje takie nieobyczajne zachowanie? A podobno naczelnik wychował się na salonach w odróżnieniu od Tuska, który latał po podwórku i haratał w gałę.

Maja
Maja
24 lipca 2020 07:56

Terlecki to chamidło, gdyby nie kariera w pis, byłby nikim. Niedobrze mi się robi, gdy go słucham (bo kisielowaty wygląd to w końcu nie jego wina)

AntyKaczor
AntyKaczor
24 lipca 2020 09:37

Człowiek, którego poorana twarz mówi wiele o przeszłości ma podobnie przeoraną psychikę. Trudno się dziwić, że nie kontroluje swoich wypowiedzi. Szczery jest. Lepper powiedział, że Wersal się skończył. I niestety miał rację.