Pusty plac budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej

MON nie ma czasu zawiadamiać TVN o uroczystościach

W poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak ogłosił rozpoczęcie budowy monumentalnego Muzeum Bitwy Warszawskiej („Cudu nad Wisłą”) w Ossowie. „Przekazuję dobrą wiadomość. Dopełniliśmy wszystkich formalności związanych z budową Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie” – ogłosił PiS-owski minister. „W związku z tym zarówno robotnicy, jak i urządzenia wkraczają na plac budowy”.

 

Już następnego dnia w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia przedstawiające plac budowy, który, jak się okazało, stał całkowicie pusty… Internauci przypomnieli zapowiedź ministra Michała Dworczyka z 2017 r., kiedy obwieścił on rozpoczęcie rychłych prac nad budową tegoż muzeum.

Wirtualna Polska zapytała więc o postęp prac nad Muzeum Bitwy Warszawskiej. MON poinformował, że prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem… Przemysław Waciński, kierownik firmy odpowiedzialnej za budowę, jest jednak nieco innego zdania, ponieważ w rozmowie z dziennikarzami opowiedział o problemach.

 

We wtorek nastąpiło duże załamanie pogody. Zarządziłem w związku z tym przegrupowanie sił i musiałem wycofać lekki sprzęt z placu budowy, który by nam „utonął”. Od środy wchodzimy tam ze spychaczami, które będą się posuwały w głąb działki” – przyznał w rozmowie z mediami przedstawiciel firmy budowlanej.

Zostań patronem KODUJ24.PL

MON, co należy podkreślić, przysłał też Wirtualnej Polsce zdjęcia z placu budowy. Miało być to dowodem na to, że prace budowlane idą pełną parą i bez przeszkód. Informator serwisu przyznał, że zrobiono je na kilka godzin po opublikowaniu w internecie kompromitujących fotografii przedstawiających pusty plac budowy.

Za budowę Muzeum Bitwy Warszawskiej odpowiada przedsiębiorstwo AMW Sinevia. Firma ta związana jest z działaczem PiS Maciejem Więckowskim, który dowodził niegdyś strukturami prawicowego ugrupowania w mieście stołecznym.

Łączna wartość inwestycji związanej z budową muzeum ma wynieść ok. 190 mln zł.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments