Putin: mamy szczepionkę na koronawirusa

Putin: mamy szczepionkę na koronawirusa

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że jego kraj wyprodukował pierwszą szczepionkę na koronawirusa. Przez dwa miesiące szczepionka była testowana na ludziach i po zakończeniu wspomnianych testów tamtejszy minister zdrowia wydał pozytywną opinię na jej temat.

 

Putin przyznał jednocześnie, że jedną z pierwszych osób, które zostały zaszczepione była jego córka. „Jedna z moich córek się zaszczepiła. W tym sensie ona brała udział w eksperymencie. Po przyjęciu szczepionki, miała 38 stopni temperatury. Na następny dzień już 37 i trochę, to wszystko” – za agencją Ria Novosti czytamy na stronach onet.pl

W dalszym ciągu omawiając stan zdrowia zaszczepionej córki prezydent Rosji powiedział: „Po drugim wkłuciu, drugim szczepieniu, temperatura nieznacznie się podniosła, a później spadła. Czuje się dobrze”.

 

Rosyjski przywódca wyraził nadzieję, że jego kraj wkrótce rozpocznie produkcje szczepionki na masową skalę i że inne kraje także opracują swoją szczepionkę na COVID-19.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

„Rosja znajduje obecnie się na czwartym miejscu na świecie pod względem wykrytych potwierdzonych przypadków koronawirusa. Na pierwszym miejscu są Stany Zjednoczone, dalej – Brazylia i Indie” – donosi onet.pl

/as/

Źródło:onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
CzarnyZajaczekMarekJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

Znając charakter Rosjan pokroju Putina i ich szacunek dla ludzkiego życia, wolałbym przechorować zakażenie COVID-19 niż zaszczepić się rosyjską szczepionką.

Marek
Marek

I wyjaśniło się. Wirus naprawdę został stworzony przez człowieka, przez Rosjan, którzy następnie wypuścili go w chinach i podpuścili trumpa (co było dziecinne łatwe) by o stworzenie oskarżył chiny. Wszystko by skłócić ze sobą 2 mocarstwa w myśl zasady „gdzie dwóch się bije..”. Tylko tak można wytłumaczyć to, że tak szybko mają szczepionkę prawda?

PS: Wpis oczywiście należy traktować pół serio i prześmiewczo.

CzarnyZajaczek
CzarnyZajaczek

Pozytywna opinia po 2 miesiącach to raczej dopuszczenie do dalszych testów. Co prawda taką szczepionkę można zastosować u osób z grup ze szczególnie dużym ryzykiem śmierci w przypadku COVID-19, np. u osób starszych i z chorobami serca czy układu oddechowego: * szczepionka, nawet prawie wcale nie przetestowana, stwarza mniejsze ryzyko u tych osób niż zachorowanie na COVID-19 * moment szczepienia można starannie wybrać, kiedy osoba szczepiona jest w możliwie najlepszej kondycji, zaś momentu zarażenia zazwyczaj sobie nie wybieramy i może nastąpić w momencie największego osłabienia * w razie zbyt wysokiej gorączki po szczepieniu można zastosować środki immunosupresyjne, co prawda to… Czytaj więcej »