R. Petru usunięty z mównicy sejmowej

Petru wygarnął Kaczyńskiemu: 25 lat życia na koszt podatnika

Podczas piątkowych obrad Sejmu doszło do kuriozalnej sytuacji. Pan marszałek Marek Kuchciński uznał, że lider Nowoczesnej Ryszard Petru nie ma prawa występować z wnioskiem o przerwę na zaprezentowanie rządowego stanowiska w sprawie rozpatrywanej ustawy, ograniczającej handel w niedzielę, bo – jak stwierdził – „nie ma to związku z porządkiem obrad”. Po czym szybko posła uciszył i wyłączył mu mikrofon.

Ta scena ostro kontrastuje z niedawnym, bezkarnym wtargnięciem na mównicę zwykłego posła Kaczyńskiego – „bez żadnego trybu”. Wykrzyczał do końca „co mu w duszy grało”, choć było to zupełnie bez związku z porządkiem obrad. Mikrofonu nikt mu nie wyłączył. W tym kontekście można powiedzieć: są równi i równiejsi, nawet wówczas, gdy nie plotą od rzeczy, a odwrotnie występują merytorycznie w ważnych społecznie sprawach.

Uzasadniając swój wniosek Petru przekonywał z trybuny sejmowej o groźnych dla gospodarki skutkach zakazu handlu w niedzielę. Zwracał uwagę, że w wyniku takiej ustawy pracę straci 100 tys. osób. „Ci, którzy nie chcą robić zakupów niedzielę, niech nie robią. Nie róbcie!”  zdążył powiedzieć Ryszard Petru przed interwencją marszałka. W kilku słowach wyjaśnił też, że na ścianie wschodniej nawet 50 proc. obrotów w handlu generuje się w niedzielę, gdy na zakupy u Polaków przyjeżdżają sąsiedzi z Ukrainy, Litwy i Białorusi. Petru podkreślał, że dzięki nim zarabiają polscy przedsiębiorcy i rolnicy.

Mimo dość efektywnego zagłuszania przez Kuchcińskiego dał radę jeszcze dorzucić: „Proszę państwa, być może jest tak, że chcecie stworzyć sobie Polaka na kształt Jarosława Kaczyńskiego, który zakupów… /jak można się już tylko domyślać/ …nie robi.

Opuścił mównicę, gdy ze strony ław zajmowanych przez posłów Prawa i Sprawiedliwości zaczęto wznosić głośne okrzyki „prowokator”.
(Źródło: naTemat)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ZbyszekNihilJACENTYNikaŚlązak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

To rzeczywiście potwarz, bo Pan Prezes raz zakupy zrobił. Poruszaniem się Pana Prezesa pomiędzy regałami oraz Jego portmonetką zarządzała Pani Beata Szydło. Dowody są.

adam
adam

uwazam ze te biedne kobiety musza miec czas dla rodzin dzieci mezow a ludzie jak sa tacy zarloczni niech koryto kupuja w tygodniu i zrozumieja inne osoby ktore pracuja na tych kasach za grosze niech petru sam se siadzie na kasie na 8 godz zobaczymy

Ślązak
Ślązak

Czy ktoś te biedne kobiety zmusza siłą do pracy w markecie w górnictwie od 2 lat nie ma żadnych podwyźek a wszystko droźeje a jak nie będe pracował w niedziele to mi premie obetną i zarobie najniźszą krajową na związki nie ma co liczyć te opròcz solidarności są zastraszone a duda z „S” siedzi cicho bo sejm mu pachnie jak śniadkowi.

Nika
Nika

A na kasach tylko kobiety? Mam inna obserwacje, pelno mlodych mężczyzn!

Zbyszek
Zbyszek

Nikt nikogo nie zmusza do kupowania w niedziele, ani w żadnym innym terminie. W weekendy w sklepach małych pracują główniewłaściciele, a w dużych studenci. A Petru nie pobiera pensji w sejmie, sam się utrzymuje. Dotarło?

JACENTY
JACENTY

Radziłbym przestać rzucać na tacę, oni nie zbiednieją, a może w ten sposób ochronimy sporo miejsc pracy w regionach, które bezrefleksyjnie są za pisiorami. Praca u podstaw.

Nihil
Nihil

Poseł Petru porusza sensownie temat.Wyłączamy mikrofony Poseł karaluch opluwa „zlych” Polaków poglasniamy Dotarliśmy na dno parlamentarnego absurdu.Nie szanuje tzw marszalka,bo wszy się tepi