Race świetlne tylko dla nacjonalistów i faszystów (film)

Brudziński relatywizuje faszyzm

Inni Polacy już nie mają do tego prawa i będą karani. Udowodnili to Obywatele RP, organizując w poniedziałkowe popołudnie wiec przed siedzibą władz Warszawy na pl. Bankowym. Pod hasłem „Stop faszystom w stolicy” chcieli wyrazić sprzeciw, wobec tego, że ratusz nie reagował na rasistowskie incydenty, jakie ich zdaniem miały miejsce w dniu Święta Niepodległości. W ruch poszły świetlne race… I tego dla policji było za wiele, bo jak mówią Obywatele RP „Tylko race nacjonalistów są okej, nasze już są niezgodne z prawem”.

Nie przeczą, że był to swego rodzaju test dla policji. Czym się zakończył, nietrudno zauważyć. Gdy 11 listopada przez Warszawę przeszedł „Marsz Niepodległości”, narodowcy nieśli płonące race świetlne i nie byli przez mundurowych niepokojeni. Obywatele RP zawiedli się sądząc, że i oni mogą liczyć na taką pobłażliwość ze strony policji.

„Faszyści z całej Polski, a nawet Europy, przemaszerowali ulicami stolicy wykrzykując swoje pełne nienawiści i nawołujące do przemocy hasła. Tej faszystowskiej imprezie jak zwykle przyglądały się biernie władze miasta” – napisali Obywatele RP na swoim profilu na Facebooku, zapraszając do udziału w pikiecie przed ratuszem. Później zaś zamieścili filmik z interwencji policji w trakcie tego wiecu.

Wniosek z tego jest jasny i prosty: Nie dla wszystkich ta pirotechnika jest zakazana. 11 listopada na „Marszu Niepodległości” policja żadnej nielegalnej racy nie dostrzegła.
(Źrodło: naTemat)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Race świetlne tylko dla nacjonalistów i faszystów (film)"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Miranda

ponoć policja nie chciała drażnić narodowców i udawała ,że jej nie ma. W stosunku do Obywateli RP/wielki szacunek dla Nich/ pojawiła się w pełnej krasie. I niech nikt nie mówi , że to dla ich bezpieczeństwa , bo szarpanie , wyciąganie za ręce i nogi, wsadzanie do radiowozów i wywożenie na komisariat to nie ochrona, to represja.