Rada Europy przyjęła rezolucję krytykującą stan praworządności w Polsce pod rządami PiS

Rada Europy przyjęła rezolucję krytykującą stan praworządności w Polsce pod rządami PiS

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przegłosowało rezolucję krytykującą stan praworządności w Polsce pod rządami PiS. Za było 140 delegatów, przeciwko 37, a 11 wstrzymało się od głosu.

 

Zdecydowano także, by poddać Polskę specjalnej procedurze monitoringu Rady Europy. Z powodu PiS dołączyliśmy do takich państw, jak Albania, Armenia, Azerbejdżan, Rosja, Serbia i Turcja, poddanych podobnemu monitoringowi. Polska jest jedynym unijnym państwem w tej grupie.

– To rezolucja, która jest wyrazem solidarności wobec polskich obywateli i sędziów. Ona chroni przed działaniami PiS-owskiego rządu, która niszczy działanie wymiaru sprawiedliwości. Wiele nam się udało po 1989 roku osiągnąć wspólnym wysiłkiem i zrobiliśmy to bez udziału ludzi z PiS. Teraz PiS-owski rząd wszystko to niszczy. Ta rezolucja bardzo jasno to pokazuje” – mówiła podczas debaty w RE Kamila Gasiuk-Pihowicz. Dodała, że czuje się zawstydzona działaniami rządu PiS. – „Przynoszą one tylko wstyd Polakom. Mój dumny kraj, który był pionierem przemian demokratycznych, przez rządy Prawa i Sprawiedliwości stał się demokratycznym outsiderem” – stwierdziła posłanka KO.

 

W przygotowanym przez RE raporcie o zmianach w sądownictwie pod rządami PiS, który przyjęło Zgromadzenie Parlamentarne, napisano m.in. o „legislacyjnej frankensteinizacji”. Chodzi o argumentację przedstawicieli pisowskiego rządu, którzy bronią wprowadzanych przez siebie zmian w wymiarze sprawiedliwości, porównując ich poszczególne elementy z pojedynczymi, wyrwanymi z kontekstu zapisami z prawodawstw innych krajów UE.

Rada Europy to międzynarodowa organizacja, skupiająca prawie wszystkie państwa Europy i kilka spoza niej. Zajmuje się ochroną praw człowieka, demokracji parlamentarnej i rządów prawa. Polska przystąpiła do Rady Europy w 1991 r.

bt

Źródło: polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
jurekJantarGrzegorzJanekMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Kolejne wielkie zwycięstwo pisu w stylu 1:27. Kaczyński chciał by Polska była wyspą i już prawie mu się udało tego dopiąć. Wyspą czyli krajem bez przyjaciół, z niechętnymi sąsiadami z ujemną pozycją na arenie międzynarodowej. Krajem traktowanym jak trędowaty. Nic tylko napaść jak ktoś potrzebuje, a jak nie to zostawić aż sam zgnije.

Brawo polacy, głosujcie dalej na pis i andrzeja dudę.

Jantar
Jantar

Zapomniałeś dodać, że Polska ma być „katolicką wyspą w laickiej Europie” pod rządami także kleru.

Janek
Janek

Najwyższy czas

Grzegorz
Grzegorz

Teraz tylko wstrzymać dopłaty dla rolników i po PiS-ie.

jurek
jurek

Dopóki opozycja (tzw. opozycja?) nie wysupła pieniędzy na dobrą firmę PR, która zbuduje skuteczną opowieść o tym czyje działania doprowadziły do wstrzymania tych dotacji ta akcja będzie obrócona przeciwko Unii. „Partia” naszej forsy na zawodowców nie żałuje, efekty widać.