Rada Gabinetowa odwołana. Członkowie rządu poddani testom pracują w trybie kwarantanny

Nurowska atakuje Dudę. „Skur***, jesteś je*** mordercą!”

Tak naprawdę to do końca nie wiadomo co z szefem rządu, nie wiadomo co z „rozjeżdżonym” po Polsce kandydatem do stanowiska prezydenta na następną kadencję. Pewne jednak jest to, że koronawirus nie ominął szczytów władzy …

 

Wiadomo, że minister środowiska Michał Woś, po kontakcie z zakażonym pracownikiem Lasów Państwowych, poddał się kwarantannie i wykonał badanie; test dał wynik pozytywny. „Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi” – oświadczył ostatecznie minister.

Co z resztą Rządu?

TVP Info powołując się na szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka zapewnia, że w pechowym posiedzeniu rządu, w którym uczestniczył Michał Woś, nie było ani premiera, ani ministrów zdrowia, sprawiedliwości czy spraw wewnętrznych i administracji.

 

Trudno się jednak oprzeć pytaniu po co się więc ministrowie zebrali, skoro szefów najważniejszych – na obecny trudny czas – resortów wśród nich nie było?

Ostatecznie wszyscy, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną – zostali poddani jeszcze wczoraj wieczorem standardowym testom – zapewnił w oficjalnym komunikacie wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.
Ich wyniki znane będą jeszcze dzisiaj.

Do tego czasu, przez najbliższe godziny, ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu, pracują w powszechnie obowiązującym trybie kwarantanny. Następnie zastosują się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. W żaden sposób nie wpływa to na możliwości funkcjonowania Rady Ministrów. Wszystkie obowiązki są wykonywane, a decyzje podejmowane tak, jak do tej pory – m.in. z wykorzystaniem procedury głosowania obiegowego” – oświadczył Müller.


Media z uporem przypominają, że w Polsce do tej poru wykryto 177 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły cztery osoby. Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19, która objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Koronawirus może wywoływać również groźne dla życia zapalenie płuc.

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
George
George
17 marca 2020 11:21

Narodowy komik znowu daje przedstawienie ku uciesze tłumoków i klakierów.

Maciek123454321
Maciek123454321
17 marca 2020 15:14
Reply to  George

Ten pajac zwany PAD-em bez sensu jeździ po kraju, ściska tysiące rąk. Prawie na bank ma koronawirusa, więc z dobrego serca radzę omijać tego debila szerokim łukiem, jeśli komuś życie miłe.