Rada Gabinetowa: „wkurzony” Duda i przepraszający Morawiecki

Rada Gabinetowa: "wkurzony" Duda i przepraszający Morawiecki

Zdaniem informatorów Gazeta.pl przebieg ostatniej Rady Gabinetowej miał niecodzienny charakter. Okazuje się, że Andrzej Duda miał pretensje do Morawieckiego i Dworczyka za „gruby żart primaaprilisowy”. W ten sposób określił rządową wpadkę polegającą na otwarciu możliwości szczepień dla osób 40+ już 1 kwietnia.

 

„Andrzej Duda był naprawdę bardzo wkurzony na rząd” miał stwierdzić informator cytowanego portalu. Kolejny potwierdził, że: „To była najtwardsza Rada Gabinetowa odkąd Duda został prezydentem”.

Zdaniem prezydenta wpadka ze szczepieniami świadczy o „kompletnym bałaganie”, którego efektem jest „podważenie wiarygodności” i zaufania do programu szczepień. Aby scharakteryzować sytuację z 1 kwietnia Andrzej Duda posłużył się dziecięcą rymowanką. Zaszczepią się, zdaniem prezydenta, ci, którzy zdążą „z palcem pod budkę”. „W rymowance brzmi to tak: „Palec pod budkę, bo za minutkę zamykam budkę. Budka zamknięta, nie ma klienta, klient w Warszawie siedzi przy kawie” – czytamy na gazeta.pl.

Duda miał tez pretensje do Morawieckiego o to, że premier wcześniej prosił go aby w trakcie rozmowy z prezydentem Chin poruszył kwestię zakupu chińskich szczepionek. Prezydent spełnił prośbę szefa rządu i informacja o tym dotarła do mediów. Sprawę skomentował minister zdrowia Adam Niedzielski krytyczne wypowiadając o jakości chińskich szczepionek i perspektywie ich zakupu. Poirytowany prezydent miał zapytać premiera i jego ministrów: „Jak Wy się zachowujecie?”.

 

Zarówno Morawiecki jak i Dworczyk w takcie posiedzenia Rady Gabinetowej przepraszali prezydenta za baraki komunikacyjne związane ze sprawą chińskich szczepionek. „Szef rządu tłumaczył, że nie zdążył zawczasu poinformować Niedzielskiego”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Zdaniem Andrzeja Dudy badania nad ewentualną przydatnością amantadyny w leczeniu koronawirusa idą zbyt wolno. Prezydent chciałby aby jak najszybciej potwierdzono lub zanegowano skuteczność tego leku.

Szkoda, że telewizje nie transmitują posiedzeń Rady Gabinetowej..

/as/

Źródło: gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
12 kwietnia 2021 14:37

Co to za zdenerwowanie i wkurzenie jak ani jedna kanalia ani morda zdradziecka nie poleciała. No i całkiem niepotrzebnie usiłował wmieszać Budkę w ten bajzel. Budka jest w opozycji i nie ma najmniejszego wpływu na szczepienia więc po co biegać z palcem pod Budkę?

Marek
Marek
12 kwietnia 2021 14:52

Ten rząd to jest jeden wielki żart. Mam wrażenie że rządzący żyją w „świecie własnej propagandy” którą tworzą po to aby ich rządy trwały. Tam kompletnie nie ma żadnej refleksji nad własnymi błędami, i ofiarami które są wynikiem tych błędów. Te nieudolne rządy wysłały do piachu tysiące ludzi i nie robią nic aby to zmienić. Polecam przeczytanie lub wysłuchanie wywiadu prof Filipiaka z B. Lubecką na stronie radia zet.
I te ciągłe zmiany w programie szczepień dumnie nazywanym „narodowym” zamiast nieudolnym.

Zwinka
Zwinka
12 kwietnia 2021 17:26

A nie mogli pójść do kibelka i w cztery oczy sobie nawrzucać ? Aż Rady Gabinetowej do tego trzeba ?